Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pogubiłam się w tych receptach

Problem z receptą na tabletki anty. Może ktoś się zna?

Polecane posty

Gość pogubiłam się w tych receptach

Ginekolog zapisał mi Yasmin jedno opakowanie, właśnie jestem w trakcie brania. Dostałam też 3 recepty po 2 opakowania na listopad, grudzień i styczeń. Tak, żeby tych tabletek starczyło mi na pół roku. Teraz mam problem: data realizacji dwóch kolejnych opakowań Yasmin to 1.11.2008, a ja drugą opakowanie muszę zacząć za 2 tygodnie czyli na kilka dni przed końcem października i co teraz? Do ginekologa nie mam w tej chwili dostępu. W aptece zrealizują mi receptę z kilkudniowym wyprzedzeniem? A i jeszcze jedno pytanie: jeżeli na recepcie jest napisane 2 opakowania, to mogę wykupić jedno i kolejne wykupić za miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ogóle nie przyznawaj
się w aptece, ze ktokolwiek wypisał Ci receptę z wyprzedzeniem, bo teoretycznie lekarze nie powinni tak robić, powinnas mieć z receptę z wcześniejsza datą druga sprawa - jesli masz receptę na 2 opak to możesz wykupić jedno i dostaniesz odpis na drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tak ze...
"A i jeszcze jedno pytanie: jeżeli na recepcie jest napisane 2 opakowania, to mogę wykupić jedno i kolejne wykupić za miesiąc?" ale recepte musisz wtedy zostawic w aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pogubiłam się w tych receptach
Ale akurat mogą zwrócić na to uwagę, zwłaszcza, że jak byk napisano datę realizacji recepty: 1.11.2008r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odginekologaaaaaaa
nastepnym razem powiedz ze sama sobie daty wpiszesz!!!!!!!!!!!!!moj tak robi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pogubiłam się w tych receptach
Następnym razem na pewno będę mądrzejsza, ale teraz nie wiem co zrobić z tym feralnym opakowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli przedstawisz taką receptę, to farmaceuta może uznać datę za pomyłkę, powiedz, że byłaś 1 października. Generalnie lekarz nie może wystawiać recept "do przodu". Mój mi wystawiał na pół roku, ale bez daty, datę wpisywałam sama. :) Też nie powinien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tak ze...
zoastaw recepte w aptece - wyda ci babka lek jedyne co to nie dostaniesz paragonu ;) a farmaceutki odpowiedniego dnia zaksieguja recepte i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie mozesz teraz kupic
??? Ile ona maja daty waznosci ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak ze... zoastaw recepte w aptece - wyda ci babka lek jedyne co to nie dostaniesz paragonu a farmaceutki odpowiedniego dnia zaksieguja recepte i tyle Jak może zostawić receptę, która ma datę 1.11, a dzisiaj jest 17.10... Jeszcze może obory narobić lekarzowi. Ja bym poszła i udała głupią, jak się zorientuje, że data nieprawidłowa, to powiedz, że byłaś 1.10. Jeśli Ci nie przyjmie, to trudno, pójdziesz po drugą receptę. Masz dwa tygodnie na rozwiązanie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tak ze...
zorientuje sie ze data jest zla...bo przy nabijaniu recepty wpisuje sie date wystawienia recepty i wtedy komputer wywala komunikat o bledzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tak ze...
z reszta to zazezy od farmaceuty - jedni przyjma i wydadza lek inni nie ale raczje problemu nie robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi kiedys ginekolog sie pomylil i wpisal date jutrzejsza, pani w aptece wydala leki,ale mowila ze nie wystawi mi paragonu. jak nie beda ci chcieli sprzedac idz po prostu do innej apteki, gdzies sprzedadza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga234
No ja też potrzebowałam recepty na tabletkę po i powiem szczerze że chyba pozostaje mi tylko modlenie się w kościele żeby w tą ciąże nie zajść. Mam 26 lat i nie wiem, może lekarze uznawali że idealnie nadaje się na matkę:-P a może niech uprzedzają w szpitalu: "tu przyjmuje ginekolog-katolik" a tu "ginekolog-ateista".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie rocac sie:)L:):):):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×