Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcin329

problem z soczewkami

Polecane posty

Gość Marcin329

Witam, Mam taki problem. Jakieś 2 lata temu wybrałem się do bardzo dobrego prywatnego okulisty w celu dobrania dla mnie soczewek kontaktowych. Dostałem jakąś próbkę ( nie pamiętam jakiej firmy ). Te próbki miały tydzień ważności i były bardzo dobre tzn w niczym nie przeszkadzały. Kupiłem te co mi okulista przepisał i.. jak je zakładam to mam dziwnie nie wyraźny wzrok.. tzn podobnie moge to określic do aparatu robiącego zdjęcie - wzrok musi załapac ostrośc zeby bylo ok, ale przewaznie jest tak ze np z daleka widze gorzej niz bez soczewek, nawet z bliska ta ostrośc jest gorsza.. Jeśli np zakryje oko i chce cos przeczytac z bliska to oczywsiscie wzrok jest o wiele lepszy w soczewczce niz bez ale to jak złapie tą ostrośc. Soczewki jakie mi przepisano to avuvue oasys. Kiedyś z ciekawości sprawdziłem jakies kolorowe to pamietam ze chyba nie bylo tego problemu. Robilem 2-3 podejscia juz i za kazdym razem rezygnuje. Wydaje po 100zł ponad i ciągle to samo. Myślicie ze to wina akurat tych soczewek ? Myśle czy nie kupic innej firmy, ale boje sie, że znowu wyrzuce kase w błoto. Czy w salonach optycznych dają jakies próbki za darmo by móc popróbowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te soczewki są najlepsze na rynku. spróbuj zaaplikować sobie na noc krople nawilżające. Albo zmien płyn w którym je przechowujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodzi o to, ze od razu po założeniu są juz takie.. swieżo wyjęte. Płyny juz miałem dwa i nie pomogło :/ na noc ich nie zakładam, bo nosze je tylko w dzien, jeśli dobrze zrozumiałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na noc nie zakłada się soczewek. Pisałam o kroplach nawilżających. Bo być może masz suche oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok będe próbował z tym płynem jeszcze. zostalo mi jeszcze kilka soczewek, wiec jutro po raz kolejny próba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trochę czasu musi minąć zanim oko się przyzwyczai, a jeśli dalej będzie problem, idź do okulisty dla pewności, powinien wiedzieć w czym rzecz - być może w nieprawidłowym zakładaniu? U mnie tak było, mimo,że mój dobry i sprawdzony okulista w Białymstoku ( http://www.drmichnowski.pl/ )pokazał mi krok po kroku jak zakładać. Czasem trzeba nabrać wprawy po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze na lewą stronę zakładasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może tobie akurat soczewki tej firmy nie odpowiadają? Lepiej przejdź się do gabinetu i powiedz w czym problem lub kup innej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taki duży chłopak a jakiś taki nieporadny..... idź do okulisty niech ci dobierze inne.....A może w ogóle nie możesz nosić żadnych- pewne rzeczy dopiero w praktyce wychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×