Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Problemy z cerą po odstawieniu hormonów, pomocy!

Polecane posty

Gość gość

Witajcie. Więc tak: trzy miesiące temu odstawiłam pigułki antykoncepcyjne (brałam je ok 5 lat bez przerwy). Już 2-3 tygodnie po ich odstawieniu zaobserwowałam że moja cera zaczyna się świecić, a włosy szybciej przetłuszczać. Teraz już po kilku godzinach po myciu moje włosy są przetłuszczone, a makijaż po prostu spływa mi z twarzy + wyskakują "niespodzianki". Cera się ewidentnie zapycha. Zawsze miałam ładną, zadbaną i gładką cerę, staranny makijaż. Teraz czuję się fatalnie, mam wrażenie że jestem brudna. Okropnie mnie to wkurza. Czy możecie podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami w tym temacie? Czy któraś z Was tak samo zareagowała? Jeśli tak, to jakie kosmetyki / czynności Wam pomogły? Z góry dzięki za rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoczyły ci androgeny (albo spadły hormony żeńskie, co w sumie na jedno wychodzi, zmienił się ich stosunek i organizm wariuje). Spróbuj na razie naturalnie, np. pić wierzbownicę, tabletki z saw palmetto. Wierzbownicę można też i stosować jako tonik i płukankę do włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytałam gdzieś że do pigułek dodawany jest składnik zapewniający ładny wygląd cery, włosów i paznokci. Ma to "zachęcić" potencjalne klientki do brania ich i nie odstawiania. Nie wiem ile w tym prawdy...Na razie używam tylko naturalnych i ziołowych kosmetyków - szampon z pokrzywy, podcięłam włosy żeby nie wyglądały na oklapnięte. Do twarzy używam czarnego mydła i mimo wszystko nawilżam. Dobrym nawilżającym kremem do cery tłustej. Nie ma nic gorszego niż matowienie i odtłuszczanie na siłę, wtedy skóra wydziela jeszcze więcej sebum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tarczycę sobie skontroluj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki:) Jak dbam o cerę? Codziennie rano przemywam naturalną 100% wodą różaną (mam popękane naczynka;/) i nakładam lekki nawilżający krem pod makijaż do cery tłustej + krem pod oczy, maluję się, używam trwałego, ale nie zapychającego podkładu + dobrego pudru sypkiego. W ciągu dnia używam bibułek matujących i czasami dodam troszkę pudru. Wieczorem dokładnie zmywam makijaż żelem bez mydła, płynem micelarnym (oczy mleczkiem) i przemywam wodą różaną. Używam kremu na noc. ok 2 razy w tygodniu robię sobie maseczkę, najczęściej z białej glinki, co 2 dzień delikatny peeling mechaniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
peeling MECHANICZNY przy cerze naczyniowej??? t6o przecież zabójstwo dla niej! tylko enzymatycznego powinnaś używać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Czytałam gdzieś że do pigułek dodawany jest składnik zapewniający ładny wygląd cery, włosów i paznokci. " Bzdura. Pokaż mi takie coś w składzie jakichkolwiek tabsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://www.pigulka.pl/articles/metody-antykoncepcyjne/tabletka-dwuskladnikowa-pigulka-tylko-na-recepte/ cyt: "Dzięki przeciwdziałaniu łojotokowi oraz gromadzeniu się wody w organizmie, niektóre pigułki antykoncepcyjne przyczyniają się do zmniejszenia natłuszczenia włosów i skóry, przeciwdziałając trądzikowi oraz nadmiernemu owłosieniu, a także mogą przeciwdziałać wzrostowi masy ciała z powodu retencji wody." Pierwsza strona jaką otworzyłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do peelingu - nie mogę używać chemicznych bo strasznie mnie podrażniają. Po takim peelingu przez 2-3 dni mam czerwone, piekące placki na twarzy. A mechaniczny który mam, zamiast ostrych drobinek ma małe sprężyste kuleczki, które delikatnie masują i złuszczają naskórek. Babeczka mi poradziła ten peeling i jest dobry o ile delikatnie się nim traktuje twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arolinka
to ja mialam w druga strone. zaczela mi skora sie okropnie przesuszac, wlosy sie tez oslabily. masakra troche. jakby ktos szukal czegos na to, to mi pomoglo to http://kosmetykiekologiczne.eu/pl/p/Your-Natural-Side-Maslo-makadamia/128 nei wiem czemu akurat makadamia, ale serio probowalam jakis super drogich kosmetykow, a dopiero maslo za 25 zl pomoglo ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×