Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość księżniczka fiki miki

profesor Chazan mądry człowiek

Polecane posty

Gość księżniczka fiki miki

Profesor Chazan odmówił wykonania aborcji/wskazania innego lekarza i tym samym złamał prawo. Dlatego musi poniesć karę. Ale racja i prawda są po jego stronie. To on jest pozytywną postacią tej historii. Uchronił dziecko, uchronił matkę i uchronił siebie samego od konsekwencji aborcji. Wszystkie te trzy osoby są uwikłane w tej sytuacji. Dzięki niemu nikt nie został zabity/zamordowany i nikt nie został mordercą. To było najsłuszniejsze co mógł zrobić. Z punktu widzenia prawa karmy- jedynie słuszne. Matka dziecka mogła dokonać aborcji prywatnie po tym jak profesor Chazan jej odmówił. Ale nie zdecydowała się na to z jakichś powodów. Jak wiadomo w polskim prawie nie ma zapisu o granicznej dacie możliwości wykonania aborcji do 24 tygodnia ciąży, a jedynie zapis mówiący o tym, że nie można przerywać ciąży gdy dziecko jest zdolne do samodzielnego przeżycia poza organizmem matki. W przypadku dziecka z tak poważnymi wadami ten termin się wydłuża. Matka więc mogła sama/ przy pomocy bliskich czy przyjaciół znaleźć lekarza , który wykonałby zabieg -nadal legalnie. Tego też nie zrobiła. Jestem daleka od oceniania innych ludzi czy potępiania, zwyczajnie ogromnie współczuję tej tragedii, tragedii matki chorego dziecka. Współczuję choremu dziecku, że nie miało szansy na dobre życie. Profesor Chazan złamał prawo i poniesie tego konsekwencje. Dziękuję mu za to, że okazał mądrość. Oby więcej mądrych ludzi miało siłę, by pokazać tym co błądzą właściwą - bo lepszą dla nich samych- drogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdejmij moher, bo cie cisnie i p********z bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka fiki miki
mohery nie wierzą w karmę :D A poza tym, przemyśl resztę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to ze predzej skrobał na potęge za kase i robił badania to co?? nawrócił sie k***siarz ?!?! skonczcie p******ic mocherY!!!Przeczytajcie o nim a dopiero pózniej go brońcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie musze niczego przemyslec. Dla mnie ten typ jest katolskim pop*****lcem i zwyklym przestepca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka fiki miki
Najwyraźniej profesor Chazan przemyślał sprawę i postanowił zmienić swoje życie. Wyobraźcie sobie jak musi wyglądać życie kogoś, kto każdego dnia musi w ramach swoich obowiązków służbowych ćwiartować ciało nienarodzonych dzieci. A potem wraca do domu, a przy obiedzie żona pyta "kochanie jak tam w pracy?". Można mieć dość, nie? Żadna kasa nie jest tego warta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idz prawic te swoje moraly na fronde. Tam pelno takich nawiedzonych oszolomow, ktorzy bronia tego zbrodniarza, poczujesz sie jak w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego miała za to płacić, skoro należało jej się to zgodnie z prawem i za darmo? I niby jak skorzystało na tym dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księzniczka fiki miki
hmm, "skrobał za kasę", "ten zbrodniarz". Jeśli jesteś przeciwko Chazanowi to właściwe argumenty powinny brzmieć- "był dobry kiedyś bo skrobał, ale teraz już nie jest dobry bo nie skrobie". Chociaż zasadniczo musiałbyś dodać jeszcze "był dobrym zbrodniarzem bo skrobał". Tymczasem nazywasz go zbrodniarzem, bo przestał skrobać. Coś nie mogę się połapać w tej Twojej logice... eh... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie przyszło ci tłuku do tego durnego łba, że komentarze o skrobaniu i zbrodniarzu pisały dwie rózne osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księzniczka fiki miki
"Dlaczego miała za to płacić, skoro należało jej się to zgodnie z prawem i za darmo? I niby jak skorzystało na tym dziecko?" Właśnie chodzi o to, że nie musiała płacić, nadal mogła to zrobić legalnie- gdzie indziej. Mogła też zrobić to prywatnie za kasę. Nie zdecydowała się. Powódów nie poznamy. Jak skorzystało na tym dziecko? Dziecko miało szanse się urodzić i przeżyć swoje cierpienie- wypaliła się jego zła karma, dzięki temu może odrodzi się kiedyś w "lepszym" ciele. Wszystko do nas wraca....złe i dobre.... nie ma od tego odwołania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś a nie przyszło ci tłuku do tego durnego łba, że komentarze o skrobaniu i zbrodniarzu pisały dwie rózne osoby? "tłuku" i " durny łeb" Gratuluję stylu ;) wyzwiska nie wymagają wysiłku intelektualnego. Swoją drogą, czy ktoś Cię tak kiedys wyzywał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, po prostu do p*****lnietych psychokatoli nie da sie mowic inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super, nie ma to jak urodzić się tylko po to, żeby cierpieć. Wasz Bóg musi być cholernie okrutny skoro na to pozwala. Serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka fiki miki
"p*****lniętych psychokatoli" Halooo, tu nie ma żadnego katola ! przeczytaj uważnie co napisałam wyżej- to nie jest katolicki punkt widzenia. przestań rzucać obelgi na chwilę , to może coś więcej zobaczysz i usłyszysz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księzniczka fiki miki
"Super, nie ma to jak urodzić się tylko po to, żeby cierpieć" Człowiek rodzi się zasadniczo po to , żeby być szczęśliwym. Tak się jednak składa, że cierpienie nie omija nikogo. Nawet tego co się rodzi w zdrowym ciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to dziecko urodziło się tylko po to żeby cierpieć. To jest okrutne i nie wmówisz mi, że jego życie miało jakikolwiek sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księzniczka fiki miki
"Ale to dziecko urodziło się tylko po to żeby cierpieć. To jest okrutne i nie wmówisz mi, że jego życie miało jakikolwiek sens" Nie, nie tylko urodziło się po to, żeby cierpieć. Wg. zapewnień lekarzy miało opiekę medyczną i dbano by nie czuło bólu. Urodziło się po prostu. Urodziło się by wypełnić swoje przeznaczenie. Urodziło się po to by matka nie obwiniała się o jego uśmiercenie do końca życia. Urodziło się dla miliona powodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie widzę tych powodów, nie chciałabym urodzić tylko po to, żeby cierpieć i żeby ktoś jeszcze musiał na to patrzeć. To napewno był najgorszy okres życia tej kobiety. Wasz Bóg jest s*********m, że na to pozwala. Kimkolwiek by Wasz Bóg nie był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księzniczka fiki miki
zasadniczo nikt nie chciałby być w skórze tej kobiety :( To co dla jednej osoby jest piekłem, dla innej może być niekoniecznie najgorszym doświadczeniem życiowym. Z perspektywy czasu może się też okazać, że sprawy będą oceniane przez matkę tego dziecka inaczej. Jest stara chińska historia o ojcu, którego syn stracił nogę w wypadku i to była największa tragedia ojca, myslał "jakie to nieszczęście!", ale potem wybuchła wojna i syna nie wzięli do wojska jako kaleki -myślał "ale szczęscie!" itd. przez całe życie. Zmienia się nasze postrzeganie i ocena zadarzeń w miare upływu czasu. Dopiero po czasie widać co było prawdziwym nieszczesciem a co ratunkiem / szczęsciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księzniczka fiki miki
znalazłam wariant tej opowieści: „Istnieje pewna chińska przypowieść o wieśniaku, który uprawiał swoje pole z pomocą starego konia. Któregoś dnia koń uciekł na wzgórza, a kiedy sąsiad wyraził wieśniakowi współczucie z powodu takiego nieszczęścia, ten odpowiedział: „Nieszczęście? Szczęście? Kto wie?” Po tygodniu koń wrócił ze wzgórz na czele stada dzikich koni, i tym razem sąsiad gratulował wieśniakowi takiego fortunnego obrotu sprawy. A ten rzekł: „Nieszczęście? Szczęście? Kto wie?” A potem, kiedy jego syn starał się okiełznać któregoś z dzikich koni, spadł z grzbietu zwierzęcia i złamał nogę. Wszyscy uważali to za nieszczęście. Ale nie chłop, którego jedyną reakcją było: „Nieszczęście? Szczęście? Kto wie?” Kilka tygodni później do wioski wkroczyli żołnierze i zabierali do wojska wszystkich mieszkających tam sprawnych młodzieńców. Gdy zobaczyli, że syn tego wieśniaka ma złamaną nogę, zostawili go w spokoju. Czy teraz to było szczęście? Nieszczęście? Kto to wie”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polska nie jest krajem wyznaniowym. Taka decyzja jest fatalna. Łamie prawo i zasadę wolności wyznania. Jeśli ta kobieta chciała aborcji, bo np nie wierzy w Boga, to Chazan nie powinien odmawiać wykonania zabiegu. Tym bardziej, że on odmówił jako administrator szpitala. Karą dla niego powinno być opiekowanie się z dziećmi, które urodziły się z niepełnosprawnością. Może coś by zrozumiał. Nie oceniam tego człowieka, nie znam go. Działał zapewne w pozytywnej intencji, zgodnie ze swoimi przekonaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do tej opowieści, teoretycznie można nią usprawiedliwiać każde działanie. Nie jest to jednak właściwe. Są oczywiście różne filozofie. To co jest niewłaściwe dla mnie, dla Ciebie może być jedyną dopuszczalną opcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księzniczka fiki miki
Uważam , że kara powinna być dyscyplinarna dla niego- bo 1/ Polska nie jest krajem wyznaniowym 2/ złamał prawo. Ale racja jest i tak po jego stronie. To są dwie rózne rzeczy. Często w komentarzach do tej sprawy ludzie mieszają pojęcia. Tak jak ocena działań Gronkiewicz Waltz- czy jako katoliczka aktywnie działająca w Ruchu Odnowy w Duchu Świętym ma moralne prawo wywalić profesora Chazana z roboty. Co ma piernik do wiatraka? Musi go wywalić z roboty, bo złamał prawo a ona wykonuje czynności zawodowe urzędnika państwowego. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sądzisz, że racja jest po jego stronie, bo Jesteś katoliczką. Jeśli byłabyś zwolenniczką Islamu, to może nie miałabyś nic przeciwko kamienowaniu. Ja nie sądzę, że racja była po jego stronie. A za łamanie prawa powinna być taka kara, która będzie restrykcją dla tych, którzy mieliby ochotę pójść w ślady tego, który łamie prawo. Kara nie powinna być ogromna, ale na pewno wymierzona bezwzględnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księzniczka fiki miki
ok, to powiem to wprost: nie jestem katoliczką. Nie wierzę w Boga. W przypadku profesora Chazana kara odbiera mu życiowy sukces- ruinuje jego 10-cio letnia pracę nad stawianiem szpitala "na nogi". Nie wiem czy wiecie, że kobieta nie była pacjentka profesora Chazana, lecz jednego z lekarzy w jego szpitalu. I to własnie ten lekarz odmówił jej wykonania aborcji i skierował do innego szpitala z zaleceniem wykonania dodatkowych badań. W tym szpitalu kobieta była 6 dni. i tam równiez odmówiono jej wykonania aborcji - tym razem powołując się bezzasadnie na upłynięcie terminu 24 tygodnia ciąży jako daty granicznej. Zasadniczo profesor Chazan płaci cenę za swojego pracownika. Można o tym poczytać w wywiadzie , którego udzielił tygodnikowi "Do rzeczy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to dziecko nie było wstanie żyć po urodzeniu przy podtrzymywaniu życia udało się dać mu coś dwa tygodnie i nie jest pewne czy cierpiało bo dużej części mózgu nie miało mogła prywatnie to nie miej później pretensji do lekarza jak ci coś odmówi z ubezpieczenia bo przecież możesz prywatnie i on nie odmawiał jej aborcji a zwodził ją i wysyłał na zbędne badania aż dozwolony termin minął i teraz robi z siebie tercjańską gwiazdę jak dzielnie odmawiał ją do tego złamał prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodatkowo przekręcasz fakty chazan nie był jej lekarzem prowadzącym jej prowadzący by jeszcze się skonsultować skierował ją do chazana więc była jego pacjentką i on zwodził tak długo by już termin minął i to ON skierował do innego na wykonanie ABORCJĘ tam jej odmówili bo dozwolony termin minął CHAZAN SKIEROWAŁ NA ABORCJĘ takie są fakty teraz jest gwiazdą przeciwników aborcji i chodzi dumny w świetle chwały taki perfidny facet zwolniono go za złamanie prawa że jej odmówił a jej nie odmówił a nawet skierował ale on tak twierdzi i takie jest jego stanowisko kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada :D moralnie jest godny potępienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księzniczka fiki miki
oj ;)) ktoś tu przekręca fakty, ale kto? wskaż swoje źródło informacji. Ja wskazałam swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do czego ten świat zmierza ? Potępić faceta bo NIE ZABIŁ ? Dla mnie chore . Nie jestem moherem , nie jestem wierząca , jestem ateistka ale szlag mnie trafia jak was czytam, Po Ch*j ingerować w naturę ? Dziecko i tak umarło . Selekcja naturalna . PROSTE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×