Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anna koniuszko

Prywatne przedszkole Częstochowa

Polecane posty

Gość anna koniuszko

Gdzie wysyłacie swoje dzieci? Bo jak rozumiem szanse na miejsce w przedszkolu na nowych osiedlach, nowszych dzielnicach są niewielkie przez ilość dzieci. Zgadza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta kusiał
O której dzielnicy dokładnie piszesz? No na nowych jest znacznie trudniej. Słyszałam, że na Północy jest nawet 5 dzieci na miejsce, ale nie wiem czy to prawda. Trochę mnie to przeraża, bo od września przyszłego roku nasze dzieci idą do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna koniuszko
No właśnie - chodzi o Północ :( Poważnie jest aż tak źle? A co planujesz zrobić? Prywatne? Ile coś takiego kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie możesz do innego przedszkola wysłać? Np na Przemysłową, na Księżycową, czy na Sieroszewskiego? Czy tylko można dać do przedszkola w swojej dzielnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna koniuszko
Mogę, tylko jednym z pierwszych elementów punktacji jest miejsce zamieszkania. Jeśli ktoś nie mieszka w okolicy tego przedszkola to ma małe szanse dostać się do niego. A przynajmniej ja w taki sposób to zrozumiałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda koseks
Nasze dziecko chodzi drugi rok do Sowy na Grabówce, prywatnie. Mają własną kuchnię, przedszkole jest językowe - ma bogaty program, plac zabaw, mnóstwo wizyt, wyjazdów, wycieczek - wiele się dzieje. Ale tutaj również trzeba odpowiednio wcześniej rezerwować miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gostaliks
A ile tam płacisz? Macie w cenie jakieś zajęcia dodatkowe? Jak wygląda dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda koseks
Tak, są w cenie zajęcia dodatkowe, ale są i takie, które można wybrać dodatkowo, odpłatnie. Nie ma sensu podawanie stawki - zależy co wybierzecie. Kwota masz na stronie podane, albo najlepiej pytaj w przedszkolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna koniuszko
A jak jest z dojazdem rano w te okolice? Nie ma korków wybitnych? Bo to chyba jakoś okolice giełdy są, prawda? Mówię o giełdzie kwiatowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trenda
Różnie można trafić - ale generalnie problemów nie ma, chyba że trafi się jakiś remont drogi, ale z tym trzeba się liczyć wszędzie co nie? Bardziej myślcie o tym, aby zapewnić odpowiedni standard przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość membran
hmmm... nie ma problemów z dojazdem - drugi rok wożę dziecko do Sowy i nie kojarzę żebym stała w korkach. W sumie tam jest jedna prosta, jedne światła, więc ciężko o zakorkowanie. Zresztą... patrzcie przede wszystkim na przygotowanie przedszkola, a nie na korki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda forest
Częstochowa to małe miasto, nie przesadzajcie. Gdyby to chodziło o dojazd na Mirów, to faktycznie jest kawałek, ale akurat z Północy na Grabówkę to ten dojazd jest zdecydowanie przyzwoity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że trwają zapisy do przedszkola hocki-klocki http://hocki-klocki.com.pl/ . Z tego co widzę, jest to nowe przedszkole, doczytałam, że pani włożyła serce w to miejsce, aby dzieci czuły się dobrze. Na zdjęciach wygląda to ładnie, czysto i dzieci ma być 25. Spodobało mi się i trzeba się tam wybrać osobiście i porozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiarygodność - level hard ;-) Chcę zarezerwować gdzieś miejsce przed rekrutacją do publicznych przedszkoli, żeby na wszelki wypadek, mieć coś zarezerwowane. Na pewno wspomniane przedszkole omijam... A czy przedszkole językowe już na takim etapie ma sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko można wysłać do dowolnego przedszkola, na każdej dzielnicy, ale zawsze pierwszeństwo mają te dzieci, które właśnie pod dane przedszkole należą. Tak więc jeśli zapiszesz dziecko do przedszkoli w innej okolicy niż mieszkacie, to możecie w ogóle go nie dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapisałam z góry dziecko do prywatnego, ale składamy też o publiczne. Bardziej z ciekawości, ale zakładam, że na publiczne to my nie mamy żadnych szans. Mnóstwo moich pracujących koleżanek nie dostało w poprzednim roku miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przedszkole prywatne o ile będzie dobre to w każdym przypadku zaoferuje więcej niż publiczne. Przede wszystkim przedszkola prywatne działają przez cały rok, nie mają ferii, ani wakacji. Mają bogatsze programy i bardziej elastyczne godziny pracy - jednak w publicznych macie pod tym względem duże ograniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwestia taka, jak podejdziecie do tematu, ale w tym momencie warunki są naprawdę w porządku. Z tym, że bardzo trudno jest o miejsce w dobrym przedszkolu - jeśli będziecie czekali do końca, to szans na nie będą minimalne. No chyba że coś się po prostu zwolni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To normalna kolej rzeczy. W prywatnych będzie coraz więcej dzieci, bo mają lepszy poziom i standard. Wiadomo, że wielu rodziców patrzy przede wszystkim na koszty miesięczne, ale ci, których na to stać, raczej będą szli w kierunku prywatnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja polecam Tęczowe Przedszkole na kilińskiego . Mój syn chodzi tam od roku. Bardzo kameralne miejsce z ciekawymi zajęciami w cenie czesnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Załapaliśmy się do Sowy na Grabówce, ale naprawdę to była wczesna rezerwacja. Zależało nam na przedszkolu językowym. Tam dziecko mają nasi znajomi, więc wiemy, czego można się spodziewać. Zresztą istotne było dla nas podwórko i własna kuchnia. Widzieliśmy kilka klubików i to raczej przechowalnie dzieci, a nie przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze przedszkola szybko zamykają swoje listy, więc też trzeba się tym odpowiednio wcześnie interesować. W większości przypadków na wiosnę można zapisywać się jedynie na listy rezerwowe. Ludzie również klubiki traktują jako ostateczność, bo odpowiednich warunków dla dzieci to one nie zapewniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam się ostatecznie udało dostać do Sowy. Mieliśmy zaklepany klubik, 2 dni przed początkiem roku dostaliśmy telefon. Straciłam wpisowe z klubiku, ale przynajmniej córka będzie chodziła do normalnego przedszkola, a właśnie na tym mi najbardziej zależało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla naszego dziecka to dopiero początek przygody z przedszkolem językowym. Sami jesteśmy ciekawi jak to wyjdzie, ale akurat nie mamy większych obaw - dzieci znajomych chodzą do tego samego przedszkola i wiemy że wszystko działa tam OK ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam, że prywatne przedszkole, każde dobre prywatne, będzie bez porównania lepszym rozwiązaniem niż publiczne. Po prostu chodzi o poziom. Publiczne są pod tym względem mega ograniczone programowo, nie mogą zbyt wiele narzucić, tak więc w praktyce dzieci kompletnie się nie rozwijają, a chyba nie o to tutaj chodzi, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy powinnam robić rezerwację miejsca w Sowie? Już po nowym roku? Czy czekać dłużej? Wiadomo kiedy u nich organizowana jest rekrutacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem na co czekacie. Zapisałam córkę tydzień temu i już w Sowie mieli dużo osób na liście. Przecież dosłownie za chwilę zaczyna się rekrutacja w publicznych przedszkolach. Nie ma na co czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie w tym momencie dostanę jeszcze miejsce w przedszkolu dla dziecka? Oczywiście prywatnie. Publicznie nam nie przyznano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet jeśli w Sowie w tym momencie nie będą mieć miejsca, to zapisz się na listę rezerwową. Bo klubiki nie są najlepszym pomysłem. Kiepski program, małe klitki, zero podwórka czy atrakcji. Coś takiego jest totalnie pozbawione sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×