Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość annamaria811111111111

przeciwciała przeciwjądrowe ANA , która z pań je ma ?

Polecane posty

Gość annamaria811111111111

Witam drogie Panie, mam pytanie : czy któraś z was ma przeciwciała ANA a mimo to udałojej się zajść w ciąże ? Ja mam te przeciwciała , staramy sie 14 miesięcy o dziecko i nie wychodzi , lekarze (byliśmy u czterech !) twierdzą że te przeciwciała uniemożliwiają zajście w ciąże , twierdzą że powinniśmy się z tym pogodzić że nie będziemy mieć dzieci , czy naprawde jesteśmy przekreśleni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annamaria811111111111
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj.... Glupie gadanie ze nie mozna... Jakie robilas badania? Bo podwyzszone ana to zadren wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annamariaaaaa
tylko te wyszły mi źle : typ homogenny 1:100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem że małe i że zdrowotnie nic nie znaczą , byłam u immunologa ale on także potwierdził że nawet ta znikoma ilość niszczy ciąże , atakuje nasienie i niszczy , biore acard ale nic nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakie badania robilas? Jesli masz matpliwosci zrob konsultacje u innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annamariaaaaa
robiłam na antykoagulant tocznia i wyszło ujemnie, lekarz powiedział że taka mała ilość nie powoduje chorób ale niestety jest dużym problemem dla kobiety starającej się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty powinnas zrobic kaplet badan na krzepliwosc krwi i wszytkie przeciwciala bo ANA to badnie ogolne. Objawy i przebieg Obecność przeciwciał przeciwjądrowych (ANA) jest typowa dla wielu chorób z grupy tzw. chorób autoimmunologicznych, czyli chorób cechujących się niekontrolowaną produkcją przeciwciał niszczących różne tkanki własnego organizmu. Do chorób z tej grupy należą: toczeń trzewny, reumatoidalne zapalenie stawów, skleroderma, zapalenie skórno-mięśniowe, wole Hashimoto, cukrzyca typu 1, bielactwo, choroba Addisona, autoimmunologiczne zapalenie wątroby, niektóre rodzaje anemii, niektóre rodzaje kłębuszkowych zapaleń nerek. Dodatnie ANA stwierdza się także w nieswoistych zapaleniach jelit, w niektórych przypadkach nadczynności tarczycy, w chorobach skóry (łuszczyca, pęcherzyce) i w wielu innych chorobach. Badanie ANA jest więc rutynowym elementem diagnostyki różnych stanów chorobowych, takich jak stany gorączkowe, bóle stawów, przewlekłe biegunki, podwyższenie prób wątrobowych, nietypowe zmiany skórne, nadciśnienie i wiele innych. A badalas np tarczyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bede wlasnie przed icsi powtarzac krzepliwosc i przeciwciala bo mialam 3 lata temu tez dodatnie. Ja bede brac i acard i heparyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaszłam w ciąże... jednak w 18 tyg. doszło do uszkodzenia serduszka, Marysia miała całkowity blok serca przedsionkowo - komorowy. na 5 dzieci w takich przypadkach rodzi się 3. Moja córeczka zgasła w 33 tyg. ciąży. Obecnie uczęszczam na konsultacje do Poradni Immunologicznej w Krakowie, przy Szpitalu Uniwersyteckim. Nie miałam problemu z zajściem w ciąże. Moja Pani Dr dziś przekazała mi informacje o leku z Czech. Ponoć przeprowadzili takie badania na grupie kobiet z przeciwciałami. Miałam dziś badania i za 2 miesiące jeśli będą ok możemy się zacząć starać. Jednak zapowiedziałą mi, że woli mnie wcześniej dokładnie przebadać, żeby nie było problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania27605
A co to za pani doktor z Krakowa?Też szukam pomocy w tej kwestii, mam wysokie miano p/ciał szukam dobrego lekarza z Krakowa. Co to za nowy lek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Ci Warszawe tu się przeniosłam, ponieważ w drugiej ciąży ponownie wystąpił całkowity blok serca. Rodze za 2 tygodnie, tym razem ciąża dobrze poprowadzona i skończy się dobrze. Okazało się że nie potrzeba wydawać fortuny na bezsensowne leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz się dowiedziałam, ze nie ma szans na dziecko jak moja córka kończy 4 lata! Naprawdę przeciwciała przeciwjądrowe uniemożliwiają zajście w ciąże? Zawsze je miałam, mam jakąś niezdiagnozowaną chorobę autoimmunologiczną, wykluczono jedynie toczeń i mam zdrowe dziecko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja co mam zrobić, jeśli moje ana wynosi 1:20450? Nic, tylko się modlić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ana 1? Nie było Ana 2 i 3? A gdzie reszta badań? Idziesz do kiliniki niepłodności do sensownego lekarza, którzy BADA CIĘ od stóp do głów. Tarczyca, hormony, imunologia, nasienie partnera - wszystko. To będzie kosztowne ale chcesz mieć dziecko a najwazniejsze ZDROWE dziecko. Popatrzcie na problem trochę szeczej niź w kontekście ciązy, bo ciąża to nie zabawka. Z tego będzie żywe dziecko - ono na pewno nie marzy aby cierpieć czy chorować. Jeśli się ma problem z imunologią to trzeba sie zastanowić nad tym że sprowadza sie na świat człowieka i czy warto to robić WBREW wszystkiemu po trupach. Bo o ile może pojawić sie sukces, może też być źle i nie można udawać ze to nie może sie zdarzyć: poronienia, wady u dziecka, śmierć jego, niebezpieczeństwo dla matki pod kątem fizycznym i psychicznym. To nie zabawa. I choć to trudne w życiu czasem nie mozna mieć wszystkiego. To okrutne ok, ale wielu ludzi chce być zdrowym, mieć znów amputowaną nogę ale nie mają. I mieć nie bd. Potem gdy już porobisz badania bd wiedzieć na czym stroisz. Gdzie leży problem i czy DA sie go lekami obejść. I Można spróbować. Możesz mieć problem z zapłodnieniem wtedy obejdzie sie to in vitro ale jeśli problemem jest donoszenie ciąży to zaczynają sie schody bo mozna spróbować po lekach ale one niczego nie leczą. Dają szansę i wtedy trzeba się ZASTANOWIĆ co się robi. A poza tym nie ma co gdybać - rób badania a potem podejmuj decyzje z głową bo wiele problemów z imunologia można obejść i sie udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W I ciążę zaszłam bez problemu.Moje pierwsze dziecko urodziło się w terminie ale z konfliktem serologicznym w grupach głównych więc może to był już pierwszy znak,że z immunologią u mnie nie najlepiej.Zaszłam ponownie w ciążę po wielu miesiącach starań w grudniu 2014r.ale niestety była pozamaciczna.Od tego czasu robiłam ANA trzykrotnie:III 2016 5000,VIII 2015 10000,II 2016 3200 czyli nadal za dużo.Są niespecyficzne czyli wszystkie podgrupy wychodzą ujemnie.Leczę się na Hashimoto,biorę acard i clexane.Znów jestem w ciąży ale biochemicznej.Ostarnie dwa pomiary bety na poziomie16,8.Mój lekarz wierzy,że się uda kiedyś.Tylko jeden internista odradził mi ciążę.Reszta rozkłada ręcę,kwitując,że jestem ciężkim przypadkiem.Prof.Undas z Poradni Immunologicznej Szpitala Jana Pawła wysyła mnie do dr Dyczka ale terminy na grudzień.A ja mam jeszcze cichą nadzieję,że się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W warszawie ciążę prowadzi dr Teliga Czajkowska, w współpracy z prof Dangel i reumatolog prof Olesińską. Bardzo polecam. Ana mam 1;20480 ssa,ssb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Kuby
Ja mam ANA 3 zdiagnozowane przed 10 laty (w najwyzszym stezeniu +++). Miano 1:20tys!!! Pol roku temu urodzilam zdrowego Kubusia i nie przyjmowalam zadnych lekow ani przed ciaza ani w ciazy. Poniewaz nie mam zadnych "zewnetrznych objawow" posiadania choroby autoimmunologicznej decyzja lekarzy ze Skawinskiej w Krakowie nie przyjmuje zadnego leczenia. Zycze Wam z calego serca tak szczesliwego rozwiazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×