Odpowiedz na ten temat

Przepis na wafle z masa

• dindi 2005.04.22 [11:38]
    Czy ktos zna przepis na wafle z masa kakaowa,ale z mleka w proszku.Na forum sa glownie przepisy z mleka w puszce.
  • Andziorka 2005.04.22 [12:23]
    Hej Ja napiszę Ci przepis wg którego ja zawsze robie ulubionego wafla, andruta.

1 masło, lub margarynę np: Palma
    1/2 szklanki mleka zwykłego
    1 szklanka nie pełna cukru
    1 szklana mleka w proszku może być granulowane (jest tańsze)
    2 łyżki kakao
    można dodac cukier waniliowycały jak ktoś woli słodki wafel

Wszystkie składniki tzn: margarynę rozpuszczam, dodaje szk. mleka zwykłego, potem cukier, kakao i na końcu mleko w proszku. Mieszając zagotować. Niech troszke podstygnie i przełożyć ta masą wafla. Pycha usmiech.gif

• zawiedzeni 2007.04.05 [21:19]
    madziarex,ty sie dziewczyno zastanow co ludziom piszesz!!!!!!!!
    ochydne ta twoja masa!
    skad zes ja wytrzasnela to pojecia nie mam,ale hamuj sie na przyszlosc z rozrzucaniem po necie takich przepisow.zal tylko produktow i ciebie tez zal!
  • mleko w proszku 2007.04.05 [22:22]
    Nie można stosować zamiennie torebki czy szklanki mleka w proszu zwykłego i granulowanego. Różnią się od siebie wagowo i objętościowo - spójżcie na opakowanie.
  • Ulotka 2007.05.20 [21:19]
    Wszystko jest w porządku z przepisem od Madziarex. Robię tak wafle od dawna i są pyszne. Nie ma znaczenia czy to jest mleko w proszku czy granulowane, daje się tyle samo. Masa ma zgęstnieć - taki jest cel mleka w proszku.
  • lolitka6 2008.09.24 [14:46]
    chodzi o madziarex jest pysznym waflem mozna ulepszyc smak dzielac mase na dwie czesci do jednej np bialej dodac wiorkek kokosowych a do drugiej dopiero kakao i przekladac na przemian przybliza smak rafaella smacznegousmiech.gif
  • ja tam robie standardowo 2008.09.24 [14:47]
    ze zwyklego mleka oczko.gif Fakt... stac trzeba przy kuchence ze 3 godziny. Ale taka masa tradycyjna mi najbardziej smakuje. Nie zadno mleko w proszku czy w puszce tylko zwykle oczko.gif
  • Vosch 2008.10.08 [10:22]
    hmm...nieeee , ja zadnego mleka w proszku nie uzywam..zrobilem wlasna kombinacje bo dodalem jajko, i na samym mleku jade..dodalem tez smietany waniliowej bo akurat znalazlem w szafce...cukier z maslem fasjnie skondynsowal na lekkim ogniu, dodalem to do jajka i kakao..wszystko zmiksowalem w pojemniku dodajac kokosu.. i podgrzalem jeszcze raz ...wszystko fajnie sie zrobilo masa pyszna nie za gesta nie za zadka...mowiac krotko nie trzeba sie trzymac twardo jednego przepisu..wystarczy pokombinowac i wyjdzie. No i nie mowie ze musicie robic to co ja ale podaje przyklad ze mozna sie obejsc bez paru skladnikow, pozdro
  • Vosch 2008.10.08 [10:23]
    aaa i jeszcze jedno...calosc zajela mi jakies 10 min...potem smarowanie a to juz troche gorzej smiech.gif
  • slodzizna 2008.10.08 [16:17]
    2 szkl wody
    1 szkl cukru
    3 lyz kakao
    4 p herbatnikow
    wode zagotowac z cukrem do gotujacej dodac kakao, odstawic z ognia i wsypac pokruszone herbatniki, wafle posmarowac goraca masa

ja robie na przemian z masa kokosowa
    10 dag kokosu zalewam 10 lyz goracego mleka jak przestygnie rozcieram z maslem i szkl cukru pudru

z tego przepisu mozna zrobic tez rolade z andruta
    masa kakaowa
    masa kokosowa na rogu pasek galaretki i zawinac pychota im dluzej lezy tym lepsze
  • a ja robie 2008.10.08 [16:20]
    tak jak madziarex ale do masy dodaje jescze pokruszone wafleusmiech.gif normalnie w dloniach je krusze i rzucam do masy moze to nie zmienia smaku ale jakos bardziej mi smakuja niz bez tych pokruszonych wafli. moja mama tak robila i ja robie i sa cudneusmiech.gif
  • Kobietka z Mazur 2008.10.09 [09:36]
    a ja ostatnio przełożyłam wafle marmoladą wieloowocową usmiech.gif nie są słodkie, ale moim chłopakom bardziej smakują niz te z masą podaną przez Madziarex, bo takie tez robię czasami smiech.gif

• Gaba i Dana 2008.10.09 [10:10]
    a jak tego andruta zwijać?
    zwilzyć czymś?
  • slodzizna 2008.10.09 [17:11]
    rolade z andruta robi sie latwo bo na wafla wykladasz goraca mase kakaowa i to ona odwilza wafla na to 2 masa galaretka zwijamy rulonik i odkladamy na min godz
    z podanych skladnikow robi sie 4-5 rolad tyle ile wafli w opakowaniuusmiech.gif
  • DONKA111 2009.08.02 [13:33]
    1 kostka margaryny
    3 lyzki kakao najlepsze to z ''wiatrakiem''
    1/2 szklanki mleka zimnego
    1 i 1/4 szklanka cukru( ale ja daje 1 szklanke bo za słodkie)
    paczka herbatników
    wafle
    Margarynę zagotowac ( ma się rozpuścic) dodac mleko , następnie cukier , kakao i wszystko wymiksowac na jednolitą konsystencję
    nastepnie skruszyc herbatniki io dodac do masy i wymiesac

najlepiej jak masa jest chłodna nie gorąca( bo wafle namokna)
    i do lodówki pycha
  • Gizula888 2010.12.20 [11:04]
    Może jeszcze ma ktoś przepis na wafla ale bez mleka w proszku?? wiem ze jest ich sporo w necie, ale czasami ktoś ma taki, który zawsze na świeta gości w jego domu - dziękuje. Mnie sie podoba ten przezpis Donki111 - wypróbuje go na pewnousmiech.gif Mam nadzieje ze nie wyjdzie ciapausmiech.gif Myslicie ze mogę go zrobic juz w środę>?? pozdrawiam

• reniusia12 2012.07.28 [09:55]
    masa do wafli
    38 dag cukru
    3 łyzki wody
    3- 4 łyżki kakao , te składniki zagotować
    teraz 10 łyzek mąki pszennej przypalic na patelni na sucho (ciągle mieszać)i wymieszać z masą ,ostudzić.
    3 jajka zmiksowac w z chłodna masa i przekładać wafle. smacznego
  • Forum-strona główna. 2012.07.28 [10:15]
    1 szkl. śmietany
    1 szkl. cukru
    kostka margaryny
    2 galaretki
    Śmietanę , cukier i margarynę zagotować . Do gotującej się masy wsypywać galaretki energicznie mieszając . Po lekkim przestudzeniu smarować nią wafle .
    Smacznego.

Odpowiedz na ten temat