Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Przepisanie nieruchomości bez zgody małożonki

Polecane posty

Gość gość

Czy współmałżonek może przepisać nieruchomość na inną osobę przed rozwodem bez wiedzy żony, z tym że jest to budynek mieszkalny wybudowany w trakcie trwania związku, gdzie jedynym właścicielem jest mąż, ale żona też dokładała się do jego budowy i wyposażenia? Dom jest postawiony na posesji męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kiedy zakupiles posesje przes slubem czy po? jesli budowales po slubie malzonce musisz splacic jej wklad w dom, ona musi przedstawic dowody ze sie dokladala, biora tez pod uwage jej pensje ile wtedy zarabiala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podpisywaliście intercyzę? Bo jeśli nie to jest to raczej wspólny majątek skoro został zbudowany w trakcie trwania małżeństwa a nie przed nim bez względu na to ile wydałaś na to pieniędzy. Nie jestem prawnikiem więc mogę się mylić. Gdyby dostał nieruchomość w spadku to nie miałabyś do niej żadnego prawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
intercyza nie była podpisywana, posesje mąż dostał w spadku w trakcie trwania małżeństwa, mąż zarobił na dom praując na "czarno" więc dochodów nie miał, zaś małżonka otrzymywała stałe dochody. Muszę zaznaczyć, że nieruchomość jest już przepisana na kogo innego i małożonka dostała od nowych właścicieli pismo z nakazem opróżnienia domu. Czy tak można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mąż jednak dostał działkę przed ślubem, ale dom budowany był po*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakie to żenujące
Na forum nie uzyskasz mądrej odpowiedzi.Zgłoś się do adwokata który udzieli Ci fachowych informacji. Jak można dopuścić żeby w trakcie trwania małżeństwa mąż przepisał nieruchomość bez zgody współmałżonka.To jakies ciemne onteresy.Uważam że tpo sprawa dla prokyratora i Urzedu Skarbowego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli nieruchomość jest notarialnie na męza, nabyty przed slubem, to w calosci należy do niego.( Co jest wpisane do księgi wieczystej?) Jest jego odrębnym majątkiem, którym może dysponować jak chce. Rady aby poinformować prokuraturę i U.S., sa faktycznie na poziomie:-( Lepiej się dogadać z męzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdyby działka, bo dom budowany był w trakcie trwania małżeństwa była przepisany na męża przez jego ojca w trakcie trwania małżeństwa, gdzie tylko mąż widnieje jako właściciel, to małżonka ma w tym swoją część?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawo spadkowe i te cywilno -prawne bzdety sa tak skomplikowane, ze tylko adwokat specjalizujący się w tych sprawach, udzieli ci dokładnej informacji. Koszt ok 100- 150zl. Zadzwon do kilku i zapytaj czy zajmują się takimi sprawami.Albo w Googlu znajdz info o specjalistach z tej dziedziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu a co jeśli dom stoi na działce której właścicielem w księgach jest wpisany i on i ona -wspólnie.nam teść napisał działkę na nas dwoje na której stoi dom ,oczywiście wspólny ..dlaczego wspólny?bo istnieje coś takiego jak wspólnota majatkowa ,po zawarciu małzeństwa...i gdyby chciał przepisać na kogoś innego musiałby mnie pytać o zgodę ,bo jstem małżonka i w 1/2 włascicielką 1h,działki.s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet podatek rolny przychodzi na nas wspólnie.s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś gościu a co jeśli dom stoi na działce której właścicielem w księgach jest wpisany i on i ona -wspólnie. xxxx tutaj nie ma zadnych wątpliwości- majatek jest wspólny. Watpliwosci sa wtedy, gdy jedno z malzonkow dostaje np. w spadku po rodzicach nieruchomość. Wtedy jest to jego odrebna wlasnosc i może nia dysponować samodzielnie. Np. ; w trakcie malzenstwa dostałam spadek po swojej mamie, w postaci mieszkania własnościowego. Mieszkanie było moje, tylko i wyłącznie. Mogę go sprzedać czy wynająć nie pytając meza.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kolejna idiotka, która pakowała forsę w nie swój dom - dlaczego cię nie dopisał jako współwłaścicielkę??? bałaś się mu to powiedzieć, bo wtedy by się nie ożenił, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Budujemy wspólnie z mężem dom na działce, która przed ślubem należała do męża i w dalszym ciągu w księdze wieczystej tylko on figuruje jako właściciel. Jakie mam prawo do domu budowanego za wspólne pieniądze? x Odpowiedź eksperta: W momencie zawarcia małżeństwa powstaje pomiędzy Państwem majątkowa wspólność małżeńska i w zasadzie wszystko, co nabywacie Państwo w trakcie małżeństwa do tej wspólności wchodzi. Współwłasność ta jest współwłasnością łączną – nie macie Państwo w nabywanych rzeczach udziałów w ułamkach. Podstawową zasadą jest, że wszystko co znajduje się na gruncie (poza nielicznymi wyjątkami) jest własnością właściciela gruntu, tak więc wszystko, co powstanie na nieruchomości Pani męża, będzie tylko jego własnością. Wybudowany przez Państwa dom stanowi jednak nakład z majątku dorobkowego na majątek odrębny męża. W przypadku ustania wspólności majątkowej czy to na drodze rozwodu orzeczenia separacji czy też sądowego lub umownego zniesienia wspólności, podlegać będzie rozliczeniu. Nie ma Pani jednak i nie będzie miała prawa do żądania części lub całości domu, a jedynie do spłaty. W przypadku sprzedaży tej nieruchomości przez męża i nabycia przez Państwa innego domu wartość gruntu będzie stanowić nakład męża z majątku odrębnego na majątek dorobkowy, pozostała część wartości to Państwa majątek dorobkowy. Mogą Państwo również w drodze umowy rozszerzyć majątkową wspólność małżeńską na tę nieruchomość, czy też zawrzeć umowę darowizny pomiędzy mężem i Panią i wtedy będzie Pani również właścicielką – darowizna powinna być dokonana do Pani majątku odrębnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my zaczęliśmy budować po ,ślubie bo zmusiłam go do tej budowy i jestem współwłascicielką(figuruję w papierach).powiedziałam albo się budujemy albo się wyprowadzamy! i zaczęliśmy się budować bo mój ojciec obiecał finansową pomoc ,przez 8 lat łożył na budowę mój tato:-).s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli jednym słowem - MIAŁ PRAWO SPRZEDAĆ BEZ TWOJEJ ZGODY - ale musi się rozliczyć z nakładów jakie poniosłaś - ale pewnie nie masz faktur i nie możesz udowodnić ile dałaś - więc prawdopodobnie pójdziesz z niczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w jakich papierach jesteś??? w akcie notarialnym??? jeżeli jesteś w akcie notarialnym jako współwłaściciel to nie mógł sprzedać baz twojej zgody i obecności przy sprzedaży idź do sądu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na szczęscie figuruję w akcie notarialnym i mój wie ze bez mojej nie może:-) S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bfreds
W sprawach cywilno prawnych to ja raczej zwracał do adwokata http://www.kancelariakufieta.pl/ który z góry okresli co możesz a co nie, ja tez próbowałem cos przepisac, ale mi sie nie udało, podział majątku i tyle, wiec to nie zawsze jest takie oczywiste jak sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalana
Tez jestem w podobnej zyciowej sytuacji, myslicie, ze porada i konsultacja z taka firma rozwiaze problem http://nieruchomoscilubin.com/ ??? Zalezy mi na szybkiej odpowiedzi czy warto zaufac i czy dostane dobre informacje z takie zrodla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaoscksss
Tak, ja jak najbardziej polecam biuro www.nieruchomoscilubin.com korzystalam raz przy zmiennie mieszkania i wszystko było bardzo sprawnie, szybko i po malej prowizji tylko od kupującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kiedys mialem taka sytuacje, ze zanim przepisałem nieruchomosc, to zglosilem sie do firmy www.ekspertyzy.waw.pl zeby wycenili ile warta jest nieruchomosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękujemy najgorszym firmom prawniczym, które reklamują się na Cafe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirela 25
Cześć Przeczytałem że rozmawiacie o mieszkaniach i ich sprzedawaniu. Pomimo tego że szukałem innej informacji o Toruniu Szukam mieszkania na wynajem w toruniu a Twój serwis http://mieszkania.torun.pl mi się spodobał. Dobrze napisane. Naprawdę dobry wątek. Narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×