Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość choraaaaaa

Przewlekła biegunka bez innych objawów, co to?

Polecane posty

Gość choraaaaaa

Niedługo zwariuję :( Od marca męczą mnie biegunki, ok. 10 razy dziennie. Jakby lała się ze mnie żółta woda. Najpierw myślałam że alergia pokarmowa, wykluczyłam z diety to co mogło mnie uczulać (rok temu miałam testy, wyszły nieduże odczyny, no ale mimo wszystko stwierdziłam że mogło się pozmieniać). Niestety nic to nie pomogło. Zmieniłam dietę na sałatki, warzywa, lekkostrawne rzeczy - też nic nie dało, po prostu niezależnie czy zjem schabowego czy sałatkę problem dalej jest. Zrobiłam badanie kału - czysto, zero wirusów, pasożytów, pierwotniaków, grzybów, salmonelli i innych. Morfologia krwi ok. Stwierdziłam że może stres, ale znowu nie mam aż na tyle powodów do stresu żeby się to tak drastycznie objawiało, raczej jak każdy normalny człowiek czasem mam problem w pracy, czasem w uczuciach, no nic takiego przez co można za przeproszeniem na okrągło siedzieć w pobliżu wc. Byłam niedawno u lekarza internisty, rozłożył ręce, bo oprócz tych biegunek nic mi się nie dzieje - ani nie boli mnie brzuch, ani nie jestem mdlejąca, słaba, odwodniona, nie wypadają mi włosy, nie chudnę drastycznie (10% masy ciała straciłam w sumie, a jest z czego). Jem normalnie, bez obżerania się i bez głodzenia. 3 lata temu miałam wycięty pęcherzyk żółciowy, nie wiem czy to może mieć coś wspólnego, ale jak robiłam też dietę dla osób bez woreczka to biegunka dalej była. Naprawdę nie mam już siły, ciągnę na stoperanie, węglu, smecta, teraz mi lekarz przepisał lek inny hamujący biegunki, ale to doraźnie a nie leczniczo. A poza biegunkami nic, kompletnie nic się ze mną nie dzieje, zero innych objawów :/ Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Naprawdę zaraz zacznę krzyczeć czy jest na sali Dr. House :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choraaaa
A, no i internista mi zlecił teraz znowu badanie krwi, i usg brzucha, jak z tego nic nie wyjdzie to on się poddaje i dostanę skierowanie do gastrologa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przerzuć się na jakiś czas na dietę całkowicie bezglutenową i obserwuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz spróbować zażywać kapsułki z probiotykami, czyli bakteriami przewodu pokarmowego, jeżeli jogurty nie skutkują, widocznie za mało w nich dobrotliwych bakterii. Nie zaszkodzi, a może pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bierz jakiś probiotyk np. acidolac, dicoflor ale przez dłuższy czas, rób dalej badania, biegunka sama z siebie tak długo nie trwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmiejkaa
Acidolac podaję swoim dzieciom tylko w formie misio tabletek. Przy biegunce probiotyki są bardzo potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a te miśki jakiś smak mają? Bo mojemu niejadkowi to ciężko jakiekolwiek lekarstwo podać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśki acidolac smakują jak biała czekolada gorszej jakości ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Probiotyki również regulują pracę jelit, dlatego dobrze jest je brać przez dłuższy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rak . u mojej ciotki tak bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OB i CRP też w porządku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jak nic s/raczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kagaro
Po prostu biegunka? Musisz patrzeć co się dzieje po wzięciu leków. Jeśli sama Smecta pomaga, to oznacza, że to jednak normalna biegunka. Przecież biegunkę każdy przechodzi inaczej, każdy jej wirus jest również totalnie inny, tak więc tutaj co wrzucać tego do jednego warunkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do poczytania - http://stopbiegunce.pl/tag/przewlekla-biegunka/ To wymaga natychmiastowej reakcji, a dobrze również iść do lekarza na badania. Być może ma to poważne przyczyny. A już na pewno konieczne jest postawienie na odpowiednie leki i dłuższe leczenie. Biegunki nie powinno się traktować na zasadzie - pewnie zaraz przejdzie. Wcale nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćggv
Ja mam istatnio " liźny stolec" mam nowe sranowisko w pracy. Bardzo stresujace dla mnie. Ciagle sie wdrazam. Przed praca ze 3 razy " kibel". Nie pamietam kiedy oddałam " zbity" stolec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×