Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

psychoterapia czy warto

Polecane posty

Gość gość

Czy któraś z Was ma doswiadczenie, czy warto iść na psychoterapie ? Mam pewne problemy ,myślę że sama sobie poradzę i jakieś gadanie kogoś niewiele pomoże jak sama nie zechce, a z drugiej strony myślę że może inna osoba więcej zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem nei warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę o.odpowiedzi osób które były choć raz i uzasadnily choćby 1 zdaniem swą wypowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy, na kogo trafisz. Chodziłan na terapię 2,5 roku w związku z bulimią i depresją i razem z lekami przeciwdepresyjnymi b.dużo terapia mi pomogła. W zeszłym roku jednak chodziłam do innego psychologa w związku z PTSD i ten terapeuta już mi nie odpowiadał i przerwałam terapię. I najważniejsze nie spodziewaj się efektów zbyt szybko. Żeby wyjść z bulimii musiałam chodzić do psychologa 2,5 roku, a myślałam, że szybciej sobie z tym poradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja chodziłam do paru psychologów- psychiatrow i kazdy mi dal inna diagnoze. Psychologia to nie nauka, ale szarlataneria... gadali kompletne bzdury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto, ale musisz wybrać kogoś kto Ci podpasuje. Zarówno sam nurt w jakim pracuje jak i konkretna osoba musi Ci odpowiadać, nie możesz mieć poczucia, że to jakiś mądrzący się frajer etc. No i ważne by to była osoba wykwalifikowana - czyli po specjalnej szkole, a nie jakiś tam psycholog czy psychiatra. Jeśli rozważasz leki to lepiej iść do psychiatry-psychoterapeuty. Poczytaj sobie o rodzajach psychoterapii i pomyśl co dla Ciebie byłoby korzystniejsze. Np. dla mnie psychodynamiczna odpada - ani mi się podstawy nie podobają, ani forma. Ale może dla Ciebie byłoby to idealne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Autorka pyta o psychoterapię, a Ty jej o tym, ze chodziłas do psychologów czy psychiatrów.... Zdajesz sobie sprawę, że psycholog, psychiatra i psychoterapeuta to 3 różne zawody o różnych kompetencjach i różnych kwalifikacjach? Jak widać nei masz o tym pojęcia, ale wyrokujesz, że to bzdura :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba zależy od człowieka, ja po 3 miesiącach czułam się jeszcze gorzej niż przed terapią, miałam wrażenie, że jestem coraz głupsza i tylko marnuję czas XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś x mam pojęcie, zreszta psychoterapeuci to prawie zawsze tez psychiatrzy / psycholodzy, pytanie tez czy autorka nie naduzywa słowa, i czy pójdzie do psychoterapeuty, czy np. tylko psychologa.. niemniej skutecznosc psychoterapii nawet tej prawdziwej wg niezaleznych badan jest najwyzsza w przypadku nerwic i siega 18 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skąd masz te dane? Na bazie jakich badań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julieee
polecam terapię w Strefie Myśli w Andrychowie, naprawde warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
behawioralno-poznawcza: książka "Umysł ponad nastrojem" (Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś a co w tych paru zdaniach skleconych na potrzeby reklamy pomocy psychologiczno- prawnej, jest godne polecenia.. zaden to artykuł, tylko spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodziłam na poznawczo-behawioralna do psychoterapeuty. Mialam napady lęku. Pomoglo mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×