Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

pytanie o rachunki za ogrzewanie gazowe

Polecane posty

Gość gość

witam,czy mozecie napisac ile was wynosi rachunek msc za ogrzewanie gazowe?mam mieszkanie 80m niewiem czego moge sie spodziewac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zalezy od tego czy caly czas masz wloczony gaz. czy cieple mieszkanie czy dlugo cieplo sie utrzymuje. ja mam mieszkanie o polowe miejsze. i udalo mi sie w zime zjechac rachunki do maks. 200zł czasami nawet 150zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to malo chyba jak 200 zl, nie jest wlaczony caly czas ,ogolnie chodzi ok 10 godz na dobe z tym ze w tym czasie sie tez sam wylancza pare razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja powiem tak piec zalaczam tylko wieczorem przed kapiela. w zeszla zime piec chodzil tylko caly czas 1 miesac kiedy byly te mrozy. tzn. temp w domu mam 20 stopni i podkrecam piec do 21 zeby piec sie zalaczyl. 30 minut pogrzeje i znow zmiejszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o chyba bym z zimna zdechla jak tylko wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam bardzo cieple mieszkanie. srodkowe. takze mam naprawde cieplo; 1 roku jak sie w prowadzilam inie znalam sie za bardzo na ogrzewaniu gazowym. w okresie zimowym za gaz placilam po 400zł. plakalam jak placilam. a znajomwa taki sam metraz rachunki po 100- 150zl. no i sie nauczylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znalazłam swój rachunek od 8 kwietnia do 11 czerwca, w kwietniu na pewno jeszcze grzałam (120m, tylko w sypialni kaloryfer jest skręcony), zużycie 401 m, do zapłaty 922,19 :-/, tylko ja mam piec dwufunkcyjny- ogrzewanie+ ciepła woda, ale zawsze za gaz płacę jak za zboże w domu mam (a właściwie w pokoju gdzie jest termometr) 23 stopnie, na noc piec przykręcam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak można funkcjonować w domu przy 20 stopniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepiej niż przy 27 taka temperatura panuje u mojej mamy - odpadam czasami jak ją odwiedzam :D z resztą niższa temperatura korzystnie wpływa na proces spalania kalorii przez organizm - mniej płacimy i ważymy zarazem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znajomi mają takie 20 st w domu, zimą chodzą w swetrach :D A ja w swoim w koszulce na ramiączka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 roku jak sie w prowadzilam inie znalam sie za bardzo na ogrzewaniu gazowym. w okresie zimowym za gaz placilam po 400zł. plakalam jak placilam. x x ale macie problemy. Ja to bym ze zsczescia płakała, jakbym miała tak mało płacic. Ogrzewam dom starego typu, łacznie ok. 130 metrów, i za dwa miesiace oszczedzajac przychodzi ok. 2 tys zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscikj
My mamy mieszkanie 76m w starej nieocieplonej kamienicy na parterze. Piec dwufunkcyjny. W dzień utrzymujemy 20 stopni a w nocy 19. W zeszłym roku rachunki za gaz zima wahały się od 400 do 600zl miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to czytam to włos się na głowie jerzy, nie mam na szczęście ogrzewania gazowego i ciepłej wody na gaz, tylko kuchenka gazowa jest na propan-butan z butli. wymienienia raz na 2 lub 3 miesiące. (a czasami i rzadziej) koszt 56, a teraz 50 zł bo cena butli spadła. a ogrzewanie i ciepła woda na węgiel (drzewo) ale ile to kosztuje dokładnie nie powiem bo mąż się tym zajmuje, ale idzie nam tona węgla ( ostatnia zima była lekka) i trochę drzewa też rzecz jasna, tona węgla (orzech)u nas kosztuje w okresie letnim 650 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tak sobie czytam wasze posty to widzę, że gaz jest strasznie drogi. A nie lepiej by było palić węglem? Ja tak robię kupuję na całą zimę 2 tony i płacę troszkę ponad 1000 zł zamawiam u smarttrans.net.pl i dostawę mam gratis, a jak ktoś ma mniej kasy to może sobie zamówić na raty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogrzewanie gazowe jest drogie! nie lepiej przerzucić się na węgiel? to najtańsza alternatywa a jak chcesz być eko no to ekogroszek :) sama zamawiam u smarttrans.net.pl właśnie ekogroszek z małą zawartością siarki i jestem pozytywnie zaskoczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram Smart Trans jest naprawdę bardzo dobrą firmą dostarczającą węgiel, mają dużo pozytywnych opini w internecie więc to nie jest tylko nasze zdanie. Najbardziej podoba mi się to, że sprzedają na raty i jak nie mam kasy to dom tak czy siak mogę ogrzać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam mieszkanie 40m i zimą za gaz płacę 600-700 zł,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
200zł zimą za gaz? to ja mieszkając z ludźmi w mieszkaniu w 4 każdy po 200zł płacił za ogrzewanie gazowe także naprawdę zdziwona jestem. Chyba, że korzystasz z kotła gazowego, bo My w domu zamontowaliśmy firmy Termet (ponoć dobra marka) i tam jest regulacja dopływu ciepła co ponoć pozwala na oszczędność i to jest pierwsza zima z nowym systemem także sprawdzimy jak działa. A sprzęt kupowaliśmy w Instal Thermie w Łodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja musiałam wymienić kocioł c.o. na nowy bo stary padł ze starości.Niestety zużycie gazu bardzo wzrosło, co się przełoży na wysokie rachunki.Nie mogę wyczuć tego pieca , czy nastawić kocioł na 40 stopni , wtedy chodzi dłużej czy na 60 , 70 stopni , chodzi krócej ale czy nie pobiera więcej gazu.W domu mam 20 stopni a piec zużywa 16 metrów na dobę a jeszcze nie ma mrozów.Co będzie jak mróz przyciśnie aż strach pomyśleć. Czy ktoś coś wie na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja płace ok 2000 zł/miesiac ,dom 300 m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinggaapoort
prostym sposobem na trwale oszczednosci bez wyrzeczen przy ogrzewaniu gazowym to zmiana dostawcy gazu na innego. ja zrobilam to rok temu i przeszlam do Axpo. tej zimy oszczednosci na gazie to bylo nawet kilkanascie procent - a zuzycie mediow bylo zblizone!1!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość genofefa11
w pracy mielismy z tym duzy problem. jestem ksiegowa i przerazaly mnie rachunki za gaz. ale szef znalazl ciekawe rozwiazanie i zmienil dostawce pradu. przy tym samym poborze placimy mniej. firma to AXPO moze tobie tez pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gaz jest drogi ale wygodny,bezpieczny i ekologiczny.Niestety coś za coś.My teraz czekamy na rachunek za pażdziernik i listopad,pewnie będzie ponad 1000 zł,dom z lat 90,nieocieplony ale bardzo grube mury,120 metrów.w zeszłym roku za cały sezon zimowy tzn.od pażdziernika do marca zapłaciliśmy ok.4000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×