Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jadziula

refluks- czy macie ten problem????

Polecane posty

Gość Jadziula

od jakiegoś czasu cierpie na puste odbijanie, burczenie w brzuchu itd..... może znacie jakieś skuteczne leki lub sposoby???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masmix
poradzcie cos .. fajnie , ze nie jestem sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet lolitka
to jest choroba ? da sie to wyleczyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robaczek1
REFLUKS!!!Mam 3 miesiecznego synka i przedwczoraj dowiedzialam sie,ze on cierpi na to schorzenie!Dostal leki,jestem podlamana!Czy macie jakies informacje na ten temat?Czy on z tego wyrosnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robaczek1
Hey!Czy jestes Masmixem z Pabianic!!!!????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robaczek1
Hey!Czy jestes Masmixem z Pabianic!!!!????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Refluks to choraba przewodu moczowego - uciążliwa lecz do wyleczenia. Jeśli macie jakieś pytania odnośnie akurat tej choroby, morzecie pytać - ja przez to przechodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do lekarza! to się da dosyć szybko wyleczyć, ale nie zrobisz tego na forum! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do emili10
cos zalewasz mala. refluks to choroba przewodu pokarmowego i polega na cofaniu tresci zoladka do przelyku. wiec nie rob ludziom wody z mozgu bo gotowi naprawde ci uwierzyc ze jestes ekspertem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha 2000
chyba mam refluks i zdziwilam sie jak Emila napisala ze to jest choroba ukladu pokarmowego . isc do lekarza ??? ja mam dopiero 14 lat !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie zalewam, ale spoko moze są choroby o podobnych nazwach, dzisiaj to sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie zalewam, ale spoko moze są choroby o podobnych nazwach, dzisiaj to sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masmix
do Robaczka 1 >> raczej nie Ciagle mi burczy , czytam duzo o tych wszystkich chorobach ukladu pokarmowego i mam metlik w glowie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robaczek1 Jeśli chodzi o refluks to nie wiem czy ktoś ci wyt łumaczył co to tak właściwie jest. Często zdarza się u wcześniaków które nie mają jeszcze dobrze wykształconego żołądka a właściwie zwieracza który zapobiega cofaniu się jedzenia z żoładka do przełyku. Kiedy jedzenie z sokami trawiennymi się cofa powoduje to pieczenie w przełyku, dla niemowląt jest to wyjątkowo nieprzyjemne, bo nie wiedzą co się dzieje i zaczynają panicznie płakać. Ogólnie mówiąc dziecko jednorazowo nie powinno za dużo zjeść, i po jedzeniu nie ściskać żoładka i nie może lażeć (to powoduje dodatkowo cofanie sie pokarmu), może stać, chodzić, lub leżeć na specjalnej pochyłej macie do którego jest przywiązane pasami żeby się nie zsówało (takiego czegoś jeszcze w polsce ie widziałam). Jak mam coś jeszcze napisać to dajcie znać iguana@elpom.biz Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iluzja
hello:) ja mam refluks zoladkowo-przelykowy...czyli jak ktos wczesnie wytlumaczyl jest to cofanie sie tresci z zoladka do przelyku, powodujac odbijanie, pieczenie, zgage,uczucie scisku itepe..ogolnie nic milego:/ ja biore Controloc niby ma pomoc, no coz zobaczymy..do tego mam nadzerke i zapalenie blony zoladka..a wszystko przez sesje..zeby samemu zlagodzic skutki tego badziewia trzeba zastosowac odpowiednia diete, jesc czesto, ale w malych ilosciach i mozna brac leki typu "malox" zeby zneutralizowac nadmiar kwasow w zoladku...schorzenia ukl. pokarmowego sa problematyczne i czesto powracaja, ale refluks jest wyleczalny...tak przynajmniej mowi moj gastrolog...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra86
też to mam! i również z zapaleniem błony sluzowej żołądka. stresy. najgorzej jest po alkoholu.. zdecydowanie. ból brzucha, odbijanie,, uczucie wręcz kamieni w żołądku. fakt - trzeba jeść mało i czesto. ja nie moge dopuścić do uczucia głodu, bo pozniej jak zjem choć troche to zwijam sie z bolu. brałam jakies leki, teraz odstawiłam. piję melisę.. nie wiem czy pomaga. musze bardzo uwazac. ps. myslalam, ze tylko ja mam ten problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iluzja
alkohol, mocna kawa nawet slodycze wyeliminowalam...chociaz ciezko to osiagnac...jesli sie zdecyduje na "grzech"tego typu to wiem ze musze liczyc sie z "akcjami":( mi pomaga tesh zielona herbatka i taka herbatka o nazwie "Gastrosan fix" jestem niestety podatna na stres i chyba z tego to wszystko...wiem ze dieta lekko strawna bardzo pomaga, ale nie zawsze mozna sie powstrzymac.. buzka i pozdrawiam wszystkich cierpiacych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelina_18wawa
moze napisze ktos cos wiecej o tym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *jagna*
upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *jagna*
upup ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) ja niestety rowniez mam refluks gorny jak i dolny:) czytakajc wasze wypowiedzi nikt dokladnie nie wytlumaczyl na czym to schorzenie polega. mi to lekarz wyjasnil bardzo dolkadnie. zoladek posada wpustnik ( takie drzwiczki co wpuszczaja tresc pokarmowa z przelyku do zoladka) jaki i odzwiernik (z zoladka do dwunastnicy) normalnyie te drzwiczki powinny byc zamkniete ( gdy sie np nie je. lezy czy cos tam:P) jadnak np w miom przypadku te drzwiczki sa caly czas otwarte (ja mam dolny i gorny) i to powoduje np podczas lezenie wylewania sie tresci zoladka do przelyku (zgaga, pieczenie)i z dwunastnicy do zoladka co powoduje bole brzucha. bralam leki w trakcie kuracji (jak lezalam w szpitalu) ale wyjscie po leczeniu farmakologicznym jest jedno dieta, czyt. gotowane zero alkoholu uzywek papierosow czekolady(!!) brak stresu czyli jednym slowem nalezy bardzo dbac o zoladek. jednak wiadomo ze takie cos nie jest mozliwe stres, i inne zeczy sa aktualne caly czas dlatego jak mam \"ataki\" bolesci to ranigast, lanzul oslonowo i inne profilaktycznie. zyc sie z refluksem da nawet dosc dobrze tylko jak sie przesadzi z czyms niedozwolonym to masakra:) 🌼 pozdrawiam wszyskich ktrorzy tego (niestety) doswiadczyli :) jak macie jakies pytania to smialo :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekaweeeee
ja miałam refluks przewodu pokarmowego i zoladka,ciagle mialam zgage,nadkwasnosc itd. miałam skierowanie tez na gastroskopie bo podejrzewali wrzody,ale sie nie zgodziłam :-) dostałam leki na refluks zoladkowy i przeszło. wiesz co jest najklepsze na to ... bez recepty RIFLUX ,to sa tabletki musujace troche nie dobre ale da sie wytrzymac,popij to przez tydzien i zobaczysz ze minie.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulkaa
A jak to wykrylyscie i jak to sie objawia? Chodzi mi o refluks dolny, bo gorny to rozumiem,ze zgaga itd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekaweeeee
Mja miałam bardzo ostre bóle żoładka ,przyciśnij sobie i zobacz czy odczuwasz ból,Mnie bolałao bez naciskania,ale u Mnie to bylo wszystko skomplikowane przez te wrzody... bo mialam co jakis czas tak ostry bol,ze wytrzymac nie moglam,i ostra biegunka... wrrr cos okropnego jak sobie pomyśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też to mam
tez mam tą okropną przypadłość i jedynym lekiem jaki mi pomaga jest GASTAL. nawet leki przepisane przez lekarza (gasprid, helicid) nie były tak skuteczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×