Odpowiedz na ten temat

Refluks żołądkowy

• elka36 2009.12.16 [20:40]
    woman 30 ja na refluks choruje od trzech lat przerobiłam wszystkie te objawy notorycznie lądowałam na pogotowiu z myślą i paniką że mam zawał serca lekarz rodzinny już mnie wysyłał do psychiatry bo nie docierało do mnie że wszystkie te objawy są związane z refluksem .NERWY i PAPIEROSY to wspaniała pożywka dla tego chorupska.Od 12 dni nie pale zazywam xanax i jest mi coraz lepiej wiem że niektórym pomaga dieta na mnie niestety nie działała zbytnio ale też nie przesadzam z jedzeniem pewne ograniczenia są no i niestety czeba nauczyć się z tym żyć potrzebowałam 3 lat żeby to zrozumieć pozdrawiam cieplutko wszystkich refluksiaży
  • PacoE 2009.12.20 [21:36]
    Witam,
    Niestety i ja dorobiłem się refluksu. U mnie to pewnie nerwy + lata treningów siłowych i uciskania w tym przypadku przepony/żołądka. Przez jedzenie raczej nie, ponieważ od 10lat jadłem tylko chude i wysoko białkowe pożywienie. Stawiam jeszcze na Helicobacter - zobaczymy jak wyniki przyjdą. Od 2 miesięcy biorę Nolpaza'e i w zasadzie prawie różnicy nie ma :] oprócz tego, że mnie uczula smutas.gif Objawy u mnie to głównie pieczenie przełyku ( przewlekłe zapalenie przełyku ) i odbijanie się. Podejrzewam u siebie sporą przepuchlinę zwieracza przełyku zatem czas na RTG... ech smutas.gif Dziwny jest ten świat! :]
  • kaamel 2009.12.26 [23:31]
    hej

• kaamel 2009.12.26 [23:45]
    ja z refluksem walcze juz chyba z 10 lat ciagla zgaga,sa rozne etapy czasm piecze mnie po wszystkim przez pare miesiecy,a czsem mam dlugo spokoj,bralem juz chyba wszystkie mozliwe leki ale to i tak jak wiecie wraca,teraz jeszcze pojawil mi sie refluks zolciowy i nie moge sie go niczym pozbyc,nie stosuje zadnej diety,pije piwo itd nie chce schudnac bo i tak jestem szczuply wiec jem wszystko,gastrolog mi powiedzial ze mozna jesc wszystko i pic wszystko tylko bardzo ale to bardzo wszystko dokladnie przezuwac i kazdy kes dokladnie mieszac z woda lub tam czyms innym czym popijacie,kazde przelkniecie przezutego bardzo dokladnie pokarmu trzeba popijac aby do zoladka dostal sie juz maksymalnie rozdrobniony i rozwodniony pokarm,wtedy zoladek wytwarza mniej kwasow aby to strawic,albo jedzenie sobie miksowac w mikserze,ale i tak popijac za kazdym razem,i nie trzeba stosowac zadnych diet,i wszystko bedzie ok,ale wystarczy ze pare razy znow sie pogryzie niedokladnie i wszystko wroci...a co do wody zuber tak wychwalanej tutaj to odpuscie sobie bo zawiera ona siarke ktora psuje zoladek i z czasem odezwie sie to
  • kaamel 2009.12.27 [00:16]
    i jeszcze 3 razy dziennie po glownych posilkach pijcie siemie lniane,ale zrobione w ten sposob,ze dwie stolowe lyzki nasion wsypujecie do kubka lepiej wiekszego i zalewacie goraca woda mieszacie przykrywacie to i zostawiacie na noc...i pozniej po posilku popijac po 1/3 kubka
  • *blondynka 2010.01.03 [21:37]
    cześć Wam wszystkim. właśnie dziś dowiedziałam się, na co choruję od kilku lat. Uwierzcie, nigdy nie spotkałam się z taką nazwą, ale wiedziałam podświadomie, że to może być związane z żołądkiem.Wszystkie objawy się zgadzają, ze zgagą, pieczeniem, kaszlem, nawet wymiotami. I z poczuciem, że jest mnie za dużo... Dobrze, że wiem to od Nowego Roku, mam szansę wziąć się za to od razu... Pozdrawiam wszystkich i życzę mniej dolegliwości.
  • *blondynka 2010.01.03 [22:51]
    cześć Wam wszystkim. właśnie dziś dowiedziałam się, na co choruję od kilku lat. Uwierzcie, nigdy nie spotkałam się z taką nazwą, ale wiedziałam podświadomie, że to może być związane z żołądkiem.Wszystkie objawy się zgadzają, ze zgagą, pieczeniem, kaszlem, nawet wymiotami. I z poczuciem, że jest mnie za dużo... Dobrze, że wiem to od Nowego Roku, mam szansę wziąć się za to od razu... Pozdrawiam wszystkich i życzę mniej dolegliwości.
  • dzidzia201 2010.01.05 [09:18]
    Witam wszystkich,

Jestem studentką studiów o specjalizacji dietetyka. Do napisania pracy magisterskiej niezbędne jest przeprowadzenie badań wśród osób chorych na Refluks żołądkowo-przełykowy. Czy mogę prosić Państwa o wypełnienie ankiety dotyczącej choroby refluksowej? Ankieta dostępna jest pod adresem

[http://www.ankietka.pl/ankieta/33295/rola-zyw nosci-i-zywienia-w-chorobie-refluksowej-zoladkowo-przelykowe j.html ]

Z góry serdecznie dziękuję,
  • Bartolo 2010.01.06 [09:04]
  • Dzidzia201 2010.01.11 [12:28]
    Witam,

Jestem studentką studiów o kierunku dietetyka. Do napisania pracy magisterskiej niezbędne mi jest przeprowadzenie badan wśród osób chorych na chorobę refluksową. Czy mogę prosić o wypełnienie ankiety. Znaleść ją można na stronie http://www.ankietka.pl/ankieta/33295/rola-zyw nosci-i-zywienia-w-chorobie-refluksowej-zoladkowo-przelykowe j.html

Serdecznie dziękuję,Dzidzia201

Serdecznie dziękuję,

• kawasaki 2010.01.16 [14:10]
    Mam pytanko. Czy przy refluksie można spokojnie przyjmować leki anty-grypowe, np. Gripex bez zadnych konsekwencji?
  • jupan 2010.01.16 [22:55]
    Witam,ja od dłuższego czasu miałam objawy jakie tu opisujecie,kilka razy byłam nawet w szpitalu na ostrym dyżurze. nikt jednak nie mógł mi pomoc.Pewnego razu spotkałam koleżankę,ktora dała mi namiar na lekarkę. Wizyta trwała 1,5 godziny ,wyjaśniła mi dokładnie co mi jest przepisała leki i od marca 2009 r czyli już niemal cały rok nie wiem co to zgaga,klucha w gardle bóle w klatce piersiowej.Zawsze polecam ją moim cierpiącym znajomym .Jeśli ktoś chciałby na nią namiar oto mój adres mailowy jolanta442@wp.pl.P ozdrawiam
  • lubię cistaczka 2010.01.22 [09:37]
    Witam ja na reflux choruje około 5lat.brałam przeróżne leki Lanzul ,Famogast a teraz dość długo oczywiście z przerwami Polprazol zawsze po jakimiś długim okresie brania leki pomagały .Ostatnio zaczęłam brać przed świętami i pomogło Polprazol brałam cały czas tylko odstawiłam Duspatalin a biorę go bo mam wzdęcia zaczęłam sobie podjadać nawet ciasta !tak mi się ich chciało pechowiec.gif i stało się pomomo brania polprazolu pieczenie i bół w nadbrzuszu powrócił odbijanie .Powiedzcie czy pomimo brania leku objawy mogą powrócić
  • maxrefluks 2010.01.25 [10:03]
    Witam. Szukam przepisów na dania dla 6-latka zrefluksem żołądkowym. Czy może mi ktoś pomóc?
  • stery reflux 2010.01.25 [15:36]
    witam chyba z tą dietą to najlepiej do dietetyka on chyba najlepiej ustawi meni dla dziecka .
  • Hanusik 2010.01.25 [16:34]
    W ponad 99% przypadków przyczyną refluksu jest niedobór kwasu żołądkowego a nie jego nadmiar!!!
    Można to sprawdzić za pomocą testu (ale żaden lekarz tego nie wykonuje) ponieważ on "WIE", że jak piecze to dlatego, że tego kwasu jest "za dużo".
    Proponowałbym brać przed posiłkiem Vinegar (jabłkowy).
    Sprawdźcie przez 7-10 dni i jeśli to nie pomaga to radziłbym brać do posiłku HCL (w formie tabletek - Betaine Hydrochloride) zaczynając od małych dawek (600 mg i stopniowo je podwyższając jeśli nie ma skutków ubocznych, gdyby coś się niepokojącego działo to wypić szklankę wody).
    Często niski poziom HCL w żołądku spowodowany jest niedoborem jodu. Zalecałbym spożywanie dobrej jakości soli (rozpuszczonej w wodzie).
    Zalecałbym zdrową dietę; NISKOWĘGLOWODANOWĄ!
    Pozdrawiam
  • gonzie 2010.01.27 [12:45]
    Siemanko, ja mam refluks od pół roku i dieta dziala u mnie rewelacyjnie. Lekarz oczywiście mówił że moge jeść wszystko jednak po zjedzeniu "zakazanych" potraw czulem się dużo gorzej ( pomimo brania IPP). Takze odkad jem lekkie produkty czuje sie znakomicie - przynajmniej w moim przypadku ta dieta pomaga. Nawet zona je ze mna takze mozna sie przyzwyczaic - ale prawda jest okrutna tzn. stare nawyki ciezko odrzucic, jednak zdrowie jest najwazniejsze, pozdrawiam.
  • Peo48 2010.01.29 [12:18]
    Czy prazol 20 mg można brać co drugi dzień?, od pół roku biorę 10 raz dziennie a teraz była promocja prazolu 20 mg za 1 zł i kupiłam , mam zgagę , po 10 też mi przechodzi jak myślicie wygłupiłam się z tą 20 czy to nie ma wielkiego znaczenia, a tak wogóle czy mozna brać te prazole tak długo? jakie macie doświadczenia i co o tym sądzicie?
  • on kl 2010.01.30 [09:17]
    Refluks żąłądkowy może być związany z grzybicą pokarmową candida
    która wywołuje wiele różnych obiawów mogą pomóc leki takie jak salotannal które brałem jest to ziołowy lek a na grzybice może pomóc nalewka z orzecha włoskiego więcej na grzybica układu pokarmowego
    refluks może być obiawem innej choroby ja miałem refluks i nieżyt rzołądka i grzybicę w układzie pokarmowym teraz czuje się już dużo lepiej

• ewax100 2010.01.30 [15:47]
    Ja brałam kiedyś latami Bioprazol ale wyczytałam gdzieś że ma ujemny wpływ na inne sprawy-moga boleć stawy a mnie bolały.Dlatego przestałam to brać od 3 lat.Biorę teraz naturalne jak mniszek,pokrzywa nawet w tabletkach a takze Lymphozil H -które neutralizuja te kwasy i nie ma zgagi.Jak pomaga Ci 10 to juz lepiej niż 20 ale i tak myslę że lepiej naturalne.
  • Bealinea 2010.02.02 [11:49]
    Witam. Miałam refluks i wiem jakie to bywa nieprzyjemne, pozbyłam się go przy okazji odchudzania za pomocą odżywiania komórkowego. Niesamowicie szybko przeszła mi ta dolegliwość. Schudłam 10 kilo i 32 cm w obwodach, żołądek mi sie całkowicie uspokoił. Teraz zmieniłam styl życia i zdrowo się odżywiam. Odżywianie komórkowe dało mi ten komfort ze nic mnie nie boli i rewelacyjnie się czuje. Teraz pomagam, by tez świetnie wyglądali i rewelacyjnie się czuli. Wiem, że nie ma diety cud i tez wiem że jedynie zdrowy styl życia i odżywiania daje takie rezultaty. Moje gg 16212975 zapraszam do rozmowy, może to dla Ciebie jest tez idealne rozwiązanie.
  • fryti 2010.02.03 [22:44]
    Mam pytanie czy przy refluksie mogą być dolegliwości takie jak stale cieknący katar bóle głowy. Alergia wykluczona po testach. Ten uporczywy katar lecący jak woda jest tak upierdliwy i w dzień i w nocy.Bardzo Was proszę o odpowiedz gdyż nie mam w tej chorobie doświadczenia a lekarz laryngolog do którego chodzę prywatnie zapisuje mi różne leki i krople które nie pomagają. Zaznaczam że ten paskudny katar dziwnie zaczyna się w styczniu i trwa do maja co rok od trzech lat. W tym roku właśnie zrobiłam badanie TK komputerowe pod kątem chorych zatok i nic nie wyszło , testy na alergię również nic a katar jak jest tak jest. Teraz jeszcze do tego kataru zaczęły sie obiawy bóle żołądka takie ściskanie oraz bóle w klatce piersiowej czy to może być refluks żołądka bardzo proszę może ktoś w końcu mi pomoże dziękuj i czekam na odpowiedz na moje problemy
  • mjacek84 2010.02.04 [00:05]
    Hejka,
    Ja na ten refluks cierpie tez juz chyba z 12 lat. Ale ostatnio to sie robi nie do zniesienia. Powiedzcie mi czy ktos mial tak ze codziennie rano ciagalo go na wymioty? Ja tak mam. Rano zanim sie rozchodze to meczy mnie jakis okropny katar, flegma zalega w gardle i ciaga mnie na wymioty a ze nie mam czym zygac to zygam albo zolcia albo taka bialoa piana. Mial ktos kiedys podobnie?
  • gazia 2010.02.04 [00:31]
    Tak , ja tak często mam i do tego cisnienie wysokie.
    ja jestem ja ty jestes ty , to kto jest z nas głupi? http://www.youtube.com/watch?v=FxyDW51g32E&fe ature=related Czy zmienic nick na koziołkowa matołkowa?
  • niki 12 2010.02.04 [07:42]
    witam
    dławiąca gula w gardle, lepka flegma której nie da się wykrztusić, piękący język - jakby ktoś go natarł pieprzem - to też oblicze refluksu - niestety smutas.gif
  • woman30 2010.02.04 [09:18]
    fryti prawdopodobnie to będzie refluks żołądka ale najlepiej zrobisz jak zgłosisz się z tym do jakiegoś dobrego gastrologa,pozdrawiam
  • agusia_pe 2010.02.04 [15:31]
    u mnie problemem była nagminna chrypka. mam ją od roku i ośmiu miesięcy. pierwszy laryngolog, u którego byłam po 3 miesiącach od jej pojawienia się (byłam wtedy w ciąży) spytał, czy jestem śpiewaczką operową, że mi głos potrzebny. kpina. miało samo przejść, bo to podobno hormony... nie przeszło. moje dziecko ma półtora roku, a ja nadal chrypię. wszystkie badania typu morfologia, rtg płuc, testy na alergie wziewne, spirometria OK. do chrypki doszły duszności. nie mogę do końca nabrać powietrza w płuca - takie mam przynajmniej odczucie. jakby mi coś klatkę ściskało... najnormalniej w świecie się duszę. czasem potrzyma mnie tydzień, czasem dwa i odpuszcza... poszukałam dobrego laryngologa - pierwsza diagnoza - refluks, który podrażnia też drogi oddechowe - stąd podobno te duszności... ale ja NIGDY W ZYCIU NIE MIAŁAM ZGAGI. z gardłem i krtanią wszystko OK, oglądałam nawet swoje struny głosowe na wizji z kamerki... zapisał mi leki: Gasprid, Lanzul, PectoDrill, Glosal... żadnej poprawy nie ma... ataki duszności coraz dłuższe i intensywniejsze... czy ktoś z Was poprawnie zdiagnozowanych "refluksowców" też ma takie objawy? z tą chrypką jestem w stanie się pogodzić, ale te duszności odbierają mi chęć do życia!

• martazzz 2010.02.04 [16:15]
    od tygodnia o regularnej porze- wieczorem mam okropne mdłości, ale nie wymiotuję, potem przed snem przechodzą
    pierwszego dnia myślałam że może zjadłam cos nieświerzego, ale mdłości zaczeły się powtarzać

i tak zaczełam się martwić że z moim żołądkiem coś nie tak

jem to co zawsze
    stersu troche mam , bo mąż zmienił prace- może to jest przyczyną

czy ktoś orientuje się co takie wieczorne mdłości mogą oznaczać??
    nie wiem czy powinnam poczekać aż samo przejdzie, czy zrobić sobie badania...może to faktycznie ten stres, ale az tyle go nie było
    zaledwie dwa dni

• fryti 2010.02.04 [21:33]
    bardzo dziękuję Women 30 za dobre rady ale czy na pewno ten cieknący katar może być objawem refluksu. Już sama nie wiem co robić i do jakiego lekarz się udać ten katar jest okropny dzień i noc stale leci jak wodospad sama woda śpie z papierami w nosie może ktoś na forum ma podobne objawy bardzo proszę o radę pozdrawiam i czekam na konkretne rozwiązanie mego problemu
  • mJacek84 2010.02.05 [23:25]
    U mnie katar jest zazwyczaj tylko rano. Ale nie jest taki cieknacy, tylko powiedzial bym "ciezki". Niby wysmarkasz cala chusteczke i zaraz znowu mozesz siegac po nastepna i nastepna. Jak sie troche rozchodze to zazwyczaj mija. Czasem tylko meczy mnie flegma w ciagu dnia i juz tylko czasami ciaga mnie w dzien na wymioty. Bende musial chyba sprobowac podniesc tyl luzka to moze i rano lepiej sie bende czuc. Od 2 dni zaczolem tez pic len i herbate z pokrzywy.

PS: Takie male pytanko. Jak najlepiej przyzadzac te sienie lniane? Ja daje tak szklanke wody ze 3 lyzeczki lnu , 3 lyzki platkow owsianchy. Podgotowuje to troszeczke, potem dodaje troche kefiru i miodu zeby to jakis smak mialo. Ma ktos jakies inne pomysly jak to jesc?

Odpowiedz na ten temat