Odpowiedz na ten temat

Refluks żołądkowy

• ewax100 2008.03.10 [00:57]
    Całe zycie męczę się ze zgagą.Mam stwierdzony refluks.Gdy biorę Bioprazol jest OK ale to nie leczy tylko niweluje skutki a nie przyczynę.Poza tym nie jest tanie abiore to latami. Ma wiel ubocznych działań.Medycyna jest bezradna jak widać.
    Szukałam więc czegos naturalnego.Dzisiaj zaczęłam brać balsam kapucyński i odpukać zgaga przeszła -obyło sie bez Bioprazolu.Czy ktos z Was to stosował?to przynajmniej naturalne,niedrogie,uodparnia działa p/bakteryjnie p/grzybiczo a więc pomaga na wiele innych spraw oprócz zgagi.
  • Neonik 2008.03.11 [21:54]
    Z refluksem męczę się już jakieś 3 lata, kiedyś miałam tylko zgagę, teraz już nie. aktualnie objawia się to mocnym pieczeniem w przełyku i odbijaniem się. oprócz doraźnego brania tabletek - controloc i gasprid dobrze jest pić maślankę w przypadku refluksu kwaśnego. jedna szklaneczka i po sprawie. Naprawdę pomaga. Niestety ... żegnajcie słodycze, smażone jedzonko, pizza i papieroski;(((
  • Neonik 2008.03.11 [23:39]
    Mam pytanko do ewax100:

Gdzie się kupuje ten balsam kapucyński?
  • ewax100 2008.03.12 [07:18]
    Mam dla Was dobre wiadomości.Do tej pory prazez wiele lat nie mogłam przezyć dnia bez tabletki na zgagę.Mialam takie pieczenie w przełyku nie do wytrzymania.Tak po Bioprazolu 20 własnie ustępowało jak reką odjał ale co z tego ? przecież takie ciągłe ,codzienne uzywanie laków nie jest bez znaczenia ujemnego na inne dolegliwości.Słyszałam że żle działa.Ilez mozna sie zatruwać lekami?
    Testuje własnie ten balsam kapucyński i jest rewelacja-pomaga!!a co najważniejsze to środek naturalny na bazie propolisu i ziół.Działa też na wszelkie infekcje a dokładnie poczytajcie tu
    http://www.balsamkapucynski.pl/
    Jesli ktos to stosował to piszcie co zauwazyliście.Pozdrawiam
  • Sara 62 2008.03.23 [17:47]
    Moi drodzy. Jem controloc od 10 dni, wczesniej polprazol.Kupiłam tez balsam kapucyński. Niestety nie ma dnia żebym nie czuła bólu gardła i kwasnego smaku w ustach. Juz dostaje wariacjji. Raz jest lepiej a raz gorzej. nalepiej czuje sie rano a potem w miare upływu dnia coraz gorzej. jem tylko pieczywo pszenne z czyms delikatnym.Może ktos z was wie czy jest szansa że to minie. Chyba zdecyduje sie na prywatna gastroskopie ale to u nas 200 zł. POMOCY. Pozdrawiam
  • McAleese 2008.03.23 [19:42]
    moj brat tez jest na to chory i ciagle tylko bierze Rannie i Ranigast. I mowi,ze go nic nie boli, musi stosowac po prostu kilku zalecen lekarza np. nie jesc do 3h przed snem, nie pic alkoholu, napojow gazowanych, nie jesc w biegu i odzywiac sie w miare regularnie.. nie cierpi tak bardzo juz usmiech.gif
  • Babcia Drypcia 2008.03.30 [23:09]
    test
  • lumay 2008.03.30 [23:32]
    Pierwsze objawy refluksu mialam jakies 3 lata temu.Bardzo stresujaca praca czego wynikiem byly bole serca, myslalam ze to zawal sie zbliza , z czasem minelo nie pamietam czy bralam jakies leki. Refluks odezwal sie po 1.5 roku w o wiele ostrzejszej formie bole serca , zoladka, zgaga mdlosci po wszytkim co zjadlam. meczylam sie ok 2 m-ce. kolejny po roku i nastepny po pol roku czyli jakis miesiac temu. Nie poszlam do lekarza bo nie wierze ze oni moga pomoc. zaczelam leczyc sie sama- dieta.
    zaczelam jesc wszystko na surowo, w wiekszosci owoce i warzywa duzo orzechow i suszonych owocow, swiezych ziol. Refluks minal po trzech dniach.na razie czuje sie swietnie, mam mnostwo energii , lepsza cere i nie potrzebuje tyle snu co dawniej. I nie musze sie martwic co zjesc zeby nie bolalo.

• mateusz1 2008.04.07 [02:42]
    ja mam reflux od 2 lat na poczatku myslałem ze mam zawał tak sie to nasiliło a mam dopiero 18lat lekarze mówia ze tego wyleczyc sie nieda cza nauczyć sie z tym zyc najlepszy lek na reflux do controloc bardzo mi pomugł po jednej tabledce mam spokuj na cały dzień
  • Gocha 43 2008.04.10 [19:49]
    Zgage mam od kilkunastu lat.Smok wawelski przy mnie to maly pikus.
    Dwa razy mialam Helicobacter pylori ale go zaleczylam.
    A zgaga dalej palila, do tego odbijanie,uczucie wzdecia i tresc zoladka w ustach.Poprostu koszmarny reflux.Latami jadlam Ranigast,do niedawna
    Controloc 20.No wlasnie,od 4 dni zamiast lykac tabletke pije lecznicza wode mineralna "ZUBER".I stwierdzam,ze nawet pomaga.
    Zapach i smak tej wody odstraszajacy jak z oczyszczalni sciekow ale idzie sie przyzwyczaic.

• Iwona76 2008.04.11 [23:43]
    Witam wszystkich. Mam refluks i przepuklinę rozworu - wchodzi mi żołądek do przełyku. Miałam już 3 gastroskopie, manometrię przełyku i RTG z kontrastem. Początkowo trafiłam na diagnostykę do szpitala z powodu kaszlów nocnych i astmy wysiłkowej. Próbowano to zdiagnozować, leczono na alergię i astmę. Nic nie pomagało, podczas pobytu w szpitalu zrobiono pierwszą gastroskopię. Okazało się że mam stan zapalny żołądka i przełyku oraz podejrzenie refluksu. Dostałam Controloc i poszłam do domu. Po controlocu bolał mnie żołądek więc lekarz przepisał Ortanol. Po Ortanolu ustały zgagi, bóle brzucha i kwasy w buzi. Kaszel nocny niestety pozostał. Czsami nie mogłam spać w nocy, astma wysiłkowa, kaszel po śmiechu, kaszel po wypiciu kawy, spanie na kilku poduszkach. Koszmar. Kiedy się kładłam na brzuchu zawartość żołądka wpływała mi do buzi. Leki na astmę nie pomagały. Po roku zrobiłam kolejną gastroskopię - nie było już stanu zapalnego ale było podejrzenie przepukliny. Skierowano mnie na RTG z kontrastem - werdykt - cofanie jedzenia przy pochyleniu się, zrobiono mi Manometrię - okazało się że napięcie w przełyku jest właściwe, perystaltyka i motoryka bez zarzutu, brak części przełyku przypadającej na żołądek. Lekarz gastrolog powiedział mi o operacji. Fundoplikacja metodą Nissena. Znalazłam w internecie, zadzwoniłam, umówiłam się, pojechałam. Wszystko na kasę chorych. Operacja odbyła się w Krakowie. Nie chcę opisywać tu tych wszystkich cierpień. Operację miałam metodą laparoskopową, 5 dziurek w brzuchu. Podczas operacji doszło do podrażnienia nerwu przez co miałam problem oddychać - bolał mnie bark, przebita przepona również mocno dawała się we znaki, ale najgorsze było to że już nie można było jeść jak wcześniej wszystko utykało w gardle. Schudłam 5kg w ciągu tygodnia czy dwóch. Cierpienia okrutne. Ale.... wszystko zniknęło. Zniknęła astma, kaszel nocny, zgagi, odbijania się, cofanie pokarmu. Przełyuk powoli się rozszerzał. Na początku grudnia 2007 miałam operację, w połowie lutego jadłam już normalnie. Ale teraz na początku kwietnia wszystko wróciło i astma i kaszel nocny i odbijanie się i zgagi i zarzucanie kwasów do przełyku. Nie wiem co się stało. Czy nissen się za bardzo rozciągną? czy mój przypadek po prostu tak ma - zawsze istnieje ryzyko że operacja nie podziała, nie wiem co mam myśleć. Trochę się podłamałam, było tak pięknie a jest jak było. W przyszłym tygodniu będę się próbowałą skontaktować z lekarzem prowadzącym z Krakowa, w poniedziałek pójdę do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie na gastroskopię - po tym już coś będzie wiadomo. Jeśli jest znowu stan zapalny będę musiała wrócić do leków, a może znowu się z operuję, ale czy warto? Na pewno się odezwę na farum i opowiem co się wydarzyło dalej. Pókli co pozdrawiam i trzymajcie się refluksowcy.
  • ewax100 2008.04.12 [16:10]
    A gdzie kupic taką wodę Zuber?
    Ty Iwonko fajnie że to wszystko opisalaś mam zupełnie podobnie .Ze zgagą męcze się od lat.Owszem dziala Bioprazol 20 ale pewnie ma tez ujemne dzialanie bo ilez mozna to brać?Łagodzi balsam kapucynski-tez dobrze oczyszcza z flegmy ale trzeb asporo tego pić a jak wezmie się 1 tabletke to spokój na cały dzień.Jak widać na to nie ma rady skoro nawet po operacji ojawy wracają.Chyba musimy z tym niestety zyć.Oj z tą medycyną naszą -jest zupełnie bezradna skoro nie można tej zgagi trwale usunącć
  • daisy_87 2008.04.12 [18:57]
    Witam! Refluks to chyba najbardziej dokuczliwa choroba na swiecei! 4 lata na to choruje a zamiast lepiej jest coraz gorzej i wciaz jakies nowe objawy...mam tego dosc! moje zycie kreci sie tylko wokol mojej choroby tragedia ;(.
  • Gocha 43 2008.04.13 [18:24]
    Wode mineralna "Zuber" ja kupilam w Tesco,w mniejszych sklepach,Biedronce czy Albercie tej wody nie ma.
    Jest w pojemniku 5 litrowym z kranikiem,kosztowala 16,50.
    Daisy,zapewniam Cie ze sa o wiele gorsze choroby.
    Ja od 17 lat choruje na stwardnienie rozsiane a astme mam
    prawie od dziecka. A poniewaz olewam te choroby ,umiem z nimi zyc to one olewaja mnie...Ale zdaje sobie sprawe z upierdliwosci refluxu i zgagi,bo juz jak pisalam kilkanascie lat z tym walcze.
    Pozdro....
  • behn 2008.04.13 [18:55]
    witam na zgage niestety pomaga mi tylko jedno 2 tabletki na czczo Ranigastu i caly dzien mam z glowy. bylem u gastrologa pare razy nawet lezalem 2 razy po 10 dni w szpitalu mialem robiona 3 razy gastroskopie i nic dalej ranigascik i do roboty. zgage powoduje glownie stres i nieprawidlowe odzywianie sie ja osobiscie zrezygnowalem z kawy parzonej i pije tylko rozpuszczalna i to na dodatek raz na pare dni, pozatym staram sie nie wkurzac a pod reka zawsze mam takze Rene. czasami pomaga mi szklanka mleka ale to niezawsze. wspolczuje tym co maja zgage i jesli macie inny lepszy sposob na walke z nia to napiszcie bo na tabletkach to watroba pojdzie na spacer
  • ewax100 2008.04.14 [10:21]
    A może przyczyną zgagi jest drożdżyca czyli candida?co o tym myslicie? bo skoro nawet operacja niewiele pomogła?musi byc jakas przyczyna bo naprawdę duzo ludzi na to cierpi.A całe zycie być na lekach np. Ranigast czy Bioprazol to nic dobrego.Zgaga niby przechodzi owszem ale leki mają ujemne działanie na co inne znów.
    http://www.sm.fki.pl/SMN.php?nr=Candida
  • Amelciaa 2008.04.14 [19:29]
    no tak refluks to bardzo nieprzyjemna sprawa ja cierpie na niego już od niepamiętnych czasów tj. już jako dziecko po prostu nie pamietam ŻADNEGO posiłku bez bólu, zgagi a z czasem wymiotów. Leczenie zaczełam jak miałam 13 lat teraz mam 18 i.... jestem po 3 gastroskopiach ciągle biore tabletki i stosuje bardzo lekkostrawna diete ale jedyne co osiągneli lekarze do tej pory to, że schorzenie nie postępuje nawet nadrzerke co badają to jest prawie identycznej wielkości. Ale o dziwo nie narzekam taka jest moja uroda i tyle... w sumie z drugiej strony to jak gotuje dla siebie posiłek to jest ciekawie bo więcej trudności..... usmiech.gif powodzenia

• Gocha 43 2008.04.14 [21:59]
    Jeden facet na liscie dyskusyjnej osob chorych na SM (stwardnienie rozsiane)twierdzi,ze candida odpowiada rowniez za zachorowania na te chorobe.Jest nawet swiecie przekonany.
    Z tego co zawarte jest w tym linku podanym przez Ciebie,to
    rzeczywiscie mozna domniemywac,ze to cholerstwo ma duzy negatywny wplyw na nasz organizm.Ale jak trudno sie tego pozbyc z organizmu...
  • alow 2008.04.15 [00:09]
    mam 28 lat mecze sie z ta choroba 5 leki brałam na poczatku choroby od kilku lat jestem tylko na ranigascie i tak niewiele pomagaostatni choroba sie barzo nasiliła i szukam specjalisty
  • Sara 62 2008.04.15 [19:24]
    Jeżeli chodzi o wode zuber to jest w sprzedaży również w marketach Alma. Można też tam kupić wodę "wielka pieniawa" w tej samej cenie,podobno pomaga,ale trzeba tego pić dużo. Ja od dwóch miesiecy biore polprazol na zmiane z controlokiem 40 i koszmar, niby zgagi nie mam ale cholerne pieczenie w gardle, czasami ból jak przy silnym przeziebieniu. Robiłam już wymaz z gardła i nic. Teraz zrobilam badanie krwi w kierunku helicobacter i czekam na wynik. Niestety ból gardła nie ustaje, sa dni że prawie nie boli i myslę, że juz bedzie dobrze a za chwile koszmar jeszcze gorszy. Czy ktos z was ma podobne objawy, i jak sie pozbyc tego koszmaru. Pozdrawiam
  • Gocha 43 2008.04.15 [20:04]
    Czytam co jest napisane na opakowaniu tej wody(Zuber-zrodlo wapnia i magnezu):"Leczy nadkwasote.Niezastapiony w chorobie wrzodowej zoladka i dwunastnicy.Zolciotworcze i zolciopedne dzialanie wody jest wykorzystywane w leczeniu watroby i drog zolciowych"... Jestem na etapie eksperymentu z ta woda.Caly czas mam w apteczce awaryjnie Controloc 20 i Ranigast.Ale nie ukrywam.ze po kilkunastu latach brania tych pigul chcialabym sie z nimi rozstac.Musze tylko zasiegnac jezyka ile tej wody musze jeszcze wypic,moze cale zrodlo z ktorego pochodzi...
    Po wypiciu odczuwam ulge ale zdarza mi sie jeszcze zgaga,jak wypije kawe albo zjem cos slodkiego.Cierp cialo cos chcialo.
    Pozdro.
  • alow 2008.04.15 [21:19]
    czesc wszystkim wczoraj sie nie przywitałam przepraszam a weszłam na forum pierwszy raz .Kilka lattemu byłam u specjalisty i mówie mu swoje objawy kiedy powieziałam ze mam wrazenie ze ktos mnie dusi popatrzył na nie jak na glupia, a tu prosze cała rzesza specjalistów ktorzy mnie rozumieją. Moze to nieładnie ale podniosło mnie to na duchu nie jestem sama!!!
  • alow 2008.04.15 [21:21]
    acha i kazał zrobic badanie tarczycy i oczywiscie wyszło wszystko ok.
  • carla refluksowa 2008.04.15 [23:26]
    Bardzo wspolczuje wszystkim, ktorzy maja refluks.Oprocz wymienianych lekow takich jak odmianny omeprazolu i ranitidiny(nazwy generyczne)nikt z was nie bierze leku prokinetycznego zmieniajacego kierunek ruchu sokow zoladkowych naleza do nich:
    metocloprimida lub cinitaprida(nazwy generyczne). Metocloprimida bardzo obniza cisnienie w moim przypaku. Wiec wole brac cinitapride, co czynie rano i wieczorem razem z omeprazolem juz przez 4 lata. Pomaga i spie w miare dobrze, ale nie wiem jakie beda konsekwencje. Lekarze tez nie wiedza, bo sa to nowe leki. Sprobujcie. Metocloprimide przepisal mi lekarz w Polsce.
  • Gosia16 2008.04.17 [21:12]
    Mam 16 lat i od jakiegoś czasu mam refluks nie wiem dokładnie kiedy to sie zaczęło. Moją chorobę odkryto w zasadzie przez przy przypadek- o dziwo na wizycie u alergologa. Bardzo mnie dziwią wasze objawy refluksu np. zgaga, czy bóle żołądka ja nie mam takich dolegliwości , dokucza mi natomiast ciągła chrypka i niesmak w ustach, psują mi się również zęby. Lekarz przypisał mi leki osłonowe żołądka które biorą codziennie np. Trilack lud Lacidofil, biorę też krople na refluks Nux Homica i muszę przyznać że jeśli biorę je przez cały czas to bardo mi pomagają nie wiem jednak czy to dobrze przyjmować leki przez cały czas ?? jak myślicie ?? i czy wy też przyjmujecie leki osłonowe ??

• ewax100 2008.04.18 [12:39]
    A co to za krople Nux Homika?czy to ziołowe?Czujesz się lepiej po Omiprazolu zapewne.Ja tez biorę Bioprazol /to samo/ale co to za lek jak on wcale nie leczy tylko zpaobiega objawom.Wystarczy na dzień przerwac ćzgaga wraca niestety.Zgaga jest typowym objawem refluksu.Ja np. bólów zołądka nie mialam i nie mam a zgage mam jyż bardzo wiele lat i nie ma na nią tak naprawdę rady zeby się pozbyć tak na stałe bez przyjmowania leków które nie sa tanie a i nie obojetne na cały oraganizm.
    Czy to nie jest dziwne ze tak duzo ludzi cierpi na zgagę? cos w tym musi być.I to ludzie w całkiem młodym wieku.Myslę ze to może miec cos wspólnego z grzybicą-candidą układu pokarmowego i dlatego lekarz zapisał leki typu Trilac.Tendencja do psucia zębów tez pewnie nie jest przypadkiem.Co o tym sądzicie?

• jjuditt 2008.04.18 [15:29]
    Witam wszystkich usmiech.gif
    ja męczę sie z refluksem już dwa lata...Co prawda dopiero w ta środę miałam gastroskopie(okropieństwo ;/)ale lekarz stwierdził to u mnie już dawno temu(leki biorę jakieś pół roku). Jeśli mogę coś powiedzieć na temat zgagi to w moim przypadku występuje ona codziennie, jesli nie biorę leków,a leki mam przepisywane na receptę ,jest to Nolpaza 40 mg ( kupiłam opakowanie 28 tabletek ostatnio za ok. 10zł) i leczy ona bardzo dobrzeusmiech.gif biorę na czczo jedną dziennie, mówią że jest to jedno z najlepszych lekarstw na wyleczenie refluksu,bo najważniesjze w całej tej chorobie jest to,zeby zwieracz dolny przełyku zaczął się prawidłowo zamykać i jeśli rozpoczyna się kurację jakimikolwiek lekami trzeba je brać regularnie i być pod stałą opieką lekarza...oprócz tego wiadomo,że nie mozna jeść wielu pysznych rzeczy, ale dobrze jest też nie uciskać brzucha bo kwas wtedy wraca do przełyku i piecze okropnie smutas.gif u mnie zauważyłam duża poprawę jak nie naciskam brzucha, a przede wszystkim nie robię brzuszkow.
    brałam tez kiedyś Controloc, Anesteloc - działają bardzo podobnie jednak Nolpaza jest lepsza i najtańszausmiech.gif
    z innych leków które biorę czasem jak zdazy się że jednak wieczorem wciąż mam zgagę jest Ranitin 300, 30 tabletek na receptę kosztuje ok 3zł i jest naprawdę świetnyusmiech.gif
    dobrze jest w miarę wcześnie iść do lekarza gdy tylko zauważy się niekończącą zgagę, bóle brzucha itp, bo można zacząć kurację szybko bez większych powikłań(no chyba ze w grę wchodzi helikobakter, to współczuję...),ja mam jeszcze teraz zapalenie przełyku i zespół jelita drazliwego (na to biorę teraz Debridat)smutas.gif
    i mimo że ten mój refluks jest typowo na tle nerwowym moja lekarka jest dobrej mysli,ja w sumie teżusmiech.gif
    można z tym żyć, jesli bierze sie lekarstwa regularnie i jest się dobrej myśli,że w końcu człowiek się z tego uwolniusmiech.gif
    pozdrawiam Was serdecznie usmiech.gifusmiech.gifusmiech.gif

• ewax100 2008.04.18 [19:54]
    Własnie w tym rzecz żeod zgagi nie można się uwolnić bo całe życie jest się skazanym na tabletki.Gdy sie tylko nie weżmie zgaga wraca.Ja leczę się już z 10 lat i nic nie daje to leczenie bo jak pisałam łagodzi objawy a nie przyczynę -nie leczy.Kiedyś cały czas brałam Ranigast obecnie Bioprazol 20.Owszem pomaga bardzo ale trzeba brać codziennie do konca życia.Tak wiec wyleczyć wg mnie tegonie można.
  • ewax100 2008.04.18 [20:03]
    Właśnie w tym rzecz że tego wyleczyć nie można a leki trzeba brać do konca życia .Leki łagodzą objawy ale nie leczą przyczyny.
  • jjuditt 2008.04.18 [20:16]
    To bardzo współczuje bardzo jeśli meczysz się już 10 lat.....
    koszmar:/
    nie wiem,ja przynajmniej na razie jestem dobrej myśli i zobaczymy jak to będzie...
    Trochę się załamałam czytając Wasze wszystkie opisy, zupełnie inaczej to wszystko wyglądało jak byłam u gastroenterologa i mówił mi że da się to wyleczyć ale będzie trwało.

Odpowiedz na ten temat

Pokaż więcej