Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama lobuziaka

roczna dziewczynka i siniaki

Polecane posty

Gość mama lobuziaka

MOja coreczka ma 13 miesiecy, chodzi od 2 miesiecy. Problem w tym ze ona chce biegac! W zwaizku ztym ciage upada, na podloge , na meble, rozrzuca zabawaki i na nie wpada. Lydki ma cale posiniaczone, mial juz siniaka na czole, na brodzie, i dwa na policzku. W niedziele upadla na asfalt- ma podrapane czolo i nosek. Juz nie mam sily, nie daje rady jej upilnowac. W dzien jest u niani i niaka tez za nia nie nadaza. NIe wiem co mam robic! przeciez nie da rady wsyztkiego oblozyc poduszkami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze trochę i zwolni... jak minie pierwsza euforia, że samodzielnie się porusza... musisz przetrwać ten okres i oczywiście pilnować jej na miarę możliwości... moje obie też były tak poobijane na początku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igła z nitką
To normalka, mój jak nauczył się chodzić to też miał siniaki, głównie na czole i na nogach, mimo, że w domu wszystko zabezpieczone to i tak dziecka nie upilnujesz przed upadkami, poza tym maluch musi sam odkryć, że lepiej jest chodzić ostrożnie bo potem będzie "bum" i boli. Trzeba dać dziecku spokojnie czas na naukę koordynacji, choć wiadomo - mamie zawsze serce boli jak patrzy na takie dramatyczne siniaki u malucha. Na szczęście dzieci jak są małe to bardzo miękko upadają, automatycznie podwijają główke do przodu żeby zamortyzować upadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość branja717
chodzi od 2 miesięcy?!?!?!?!! ŻE CO?! przecież to nie jest normalne żeby takie maleńkie dziecko już chodziło! moja ciotka ma córeczkę, ma 6 miesięcy a dopiero siedzi! uczy sie powoli chodzić, ale w chodaczku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do branja717
doucz sie lepiej :) wiele dzieci zaczyna chodzic w wieku 10 miesiecy. moja zaczeła jak miała 12 córeczka mojej kolezanki chodziła od 9 msca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak... dzieci siedzą jak mają 6 miesięcy, zaczynają chodzić najczęściej na krótko przed roczkiem czyli jak mają 11 miesięcy... coś się nie zgadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość branja717
o kurde sorry... zrozumiałam, że od 2 miesiąca życia xD własnie się dziwiłam o co chodzi? o ja.. dobra, nie ważne, kontynuujcie rozmowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
branja zamiast tak się dziwić lepiej powiedz cioci żeby zrezygnowała z chodzika (bo pewnie o to Ci chodziło), bo tylko krzywde dziecku zrobi. A co do temetu, to spokojnie, Mała powoli sama sie nauczy ostrożności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość branja717
a niby dla czego krzywda w chodziku się uczyć? ma skończone 6 miesięcy, to przecież normalne. nie jedna kobieta tak postępuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 miesięcy to okres kiedy dziecko uczy się siedzieć... chodzić uczy się dużo później nie bez powodu... tak to natura wymyśliła, ze na wszystkie etapy przychodzi czas i pora... a chodzik? wygodny dla rodzica dla dziecka mniej pod względem zdrowotnym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodziki są "niezdrowe", mogą powodować krzywą postawę, krzywe nogi, no i przede wszystkim za wcześnie żeby na siłe dziecko stawiać do pionu. Ma 6 miesięcy jak bęzie gotowe to samo wstanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kimono171717171
nikt nie napisał że na siłę, Hania, bo tak ma na imię wręcz krzyczy, bo nie może chwil e postać. nie jeździ w chodziku oczywiście przez niemalże cały dzień, nie. tylko, że nie można z nią wytrzymać, bo na siłę stara się już wstać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lobuziaka
ja sie zalamuje. Moja corka jest nie do zatrzymania! b iega skacze, po prostu szaleje! codziennie jest placz bo sie o cos uderzy! wspiona sie na krzesla, taborety, na swoje krzeselko od karmienia, na kuchenke elektryczna, na siatke ogrodzeniowa, wszedzie jest jej pelno! Mam nadizeje, ze je faktycznie przejdzie, bo nie wyobrazam sobie ze mogloby to trwac. Bylam u pedriatry- siniak na pol brody. Lekarka zaczela sie wypytywac, co sie malej stalo. Przez 10 minut musialm sie tlumacyzc, ze u nianki sie uderzyla o lawe. Juz kilka osob sie mnie pytalo w zartach, czy jej nie bije!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy robiłaś córeczce badania krwi? Może te wielkie siniaki wynikają z małopłytkowości. Czasami tak u dzieci bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyytttttrrrrr
ja tez tak mialam nic na to nie poradzisz za moim synem trzeba było biegac nonstop poprostu ma taki temperament dzis ma 5 lat i tez caly czas biega i jest w ruchu pomysl moze ktos w rodzinie jest taki szybki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lobuziaka
nie zalamujcie mnie! A jesli chodzi o rodzine, to jej tata maial ADHD w dziecinswie. To jest dziedziczne?? Musze sie zainteresowac blizej tematem. Ona nawet wiczorem , jak jest zmeczona to biega....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak ktos napisal, z czasem zwolni, a teraz musisz miec poprostu oczy dookola glowy. Moj synek zaczal sam chodzic jak mial 7 miesiecy i dopiero jak skonczyl 2 latka, to w koncu mialam lzej, bo juz tak nie padal. Jednak do tego czasu ciagle wygladal jak dziecko wojny :O Teraz tez jest mega szybki, wszedzie wlezie, wszedzie sie wspina, ale juz nauczyl sie upadac, amortyzowac swoje upadki, chociaz siniaki nadal ciegle goszcza na jego ciele :D Ten typ tak ma....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lobuziaka
Hmm, to jeszcze rok mam czekac az sie troche uspokoi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×