Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mimi1981

Rożek czy kołderka dla noworodka?

Polecane posty

Witajcie. Mam pytanko ponieważ spotkałam się z wileoma różnymi opiniami i chciałabym zasięgnąć porady doświadczonych mam. Chodzi o to w czym kłaść noworodka spać? Czy ciasno owiniętego w różku, bo wtedy czuje się jak w łonie matki? Czy wręcz przeciwnie przykrywać kołderką? Przeczytałam w jakimś poradniku, że nie należy krępować ruchów maleństwa i lepiej jest przykrywać kołderką, której boki wkładamy pod materać aby dzidziuś nie przykrył sobie główki. Proszę o rady. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kładlam w rozku a teraz malą spi bez przykrycia albo w spiworku- zalezy jak jest ubrana do snu. Kolderki nie uzywamy bo Mania sie pod nią cala zakopuje i boje sie ze sie udusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luisiana
ja używałam dlugo rożka bylo mi poprostu wygodniej maleństwo brać na ręce.Przez jakiś czas nawet śpiochów nie ubierałam tylko rożek i pielucha(no i kaftanik oczywiście)Ale jak tam komuś wygodniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAROLKA25
hej. pracowałam w angielskiej firmie dziecięcej, na szkoleniach uczono nas że do 12 m nie nalezy przykrywać dziecka kołderką a pozatm każda kołderka ma oznaczenie nie uzywać poniżej 12 m. powinna poinformować cię o tym każda sprzedawczyni ale tak naprawde w polsce sprzedawczynie nie sa doinformowane o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1sze 2-m-ce niunia byla w rożku-sprawdzał sie,wydawało mi się, ze dzieki temu malutka jest spokojniejsza.POtem polecam kołderkę,a w momencie gdy dzidzia zaczyna mocno wierzgac nowkami spiworek-super sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córcia spała w rożku pierwsze 2 miesiące. Potem kołderka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na początku rożek, a teraz śpiworek, kołderki jeszcze w ogóle nie używałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabc
Konradek musiał być zawinięty w kokonik pieluszką i w rożku, a Gabrynia uwielbiała wymachiwać rączkami i spała w śpiworku. U nas wszystko zależało od tego co kto lubi ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam śpiworek :) jest jak kołderka-a masz większą pewność, że się nie nakryje albo nie odkryje, na allegro za używany zapłacisz grosze, przeważnie jest na ok. 3 miesiace(zalezy w jakim tempie dziecko rosnie), wiec sa w dobrym stanie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszy miesiąc używałam rożka a potem mała spała w śpiworkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rarra
Polecam rożek, naprawdę fajna sprawa na początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostałam rożek z usztywnieniem od znajomych i nie przydał nam się - bałam się, że nie czuję dziecka dokładnie, wolałam go zawinąc w koc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na początku używałam becika. Był wiekszy niż rozek więc na dłużej starczył ;) Potem w śpiworku troszkę a potem juz pod kołderka (ale wieku nie pamietam) A z ciekawości... dlaczego dopiero od roczku mozna uzywać kołdry? Tylko ze wzgledu na rozkopywanie? Czy o co kaman? :D Bo jeśli o to chodzi, to ja dalej powinnam chyba spac w śpiworze, bo się rozkopuje całe życie :D Czy chodzi o uduszenie? W co raczej wątpie, bo kołdra to nie worek... nie pytam złośliwie, tylko autentycznie nie slyszalam nigdzie opini, że kołdra dopiero po 12miesiącu życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od samego poczatku
Uzywalismy spiworka, a jak zrobilo sie juz cieplo i wiosennie to w ogole bez przykrycia albo cienszy spiworek.W szkole rodzenia mowili mi ,ze kolderki,kocyki zupelnie odpadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
Ja przykrywałam kocykiem, bo był na tyle przewiewny że dziecko się pod nim nie dusiło nawet jak nakryło buzię, a odkąd spróbował spania pod kocykiem, nie chciał wrócić do rożka, który jednak sztywny jest. Pod kołderką bym nie położyła, już jak miał 3-4 mce lądował nieraz z głową w nogach łóżeczka, kocyk z boku- kołderka większa, cięższa więc raczej wchodziłby pod nią i nie mógł oddychać... Dostał kołderkę przed roczkiem, na zimę i lubi ją. Fajną opcją jest śpiworek, tylko nie wszystkie dzieci lubią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że należy mieć rożek i kołderkę. My mieliśmy taki rożek: www.babymama.pl/rozek-niemowlecy-baby-freckles-in-mint-color-stories-p4365.html, a jak córka była już większa, to sprawdziła się u nas pościel - kołderka + poduszeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba śpiworek. Dziecko się nie odkryje ( nie wykopie spod kołdry) a jednocześnie nie przykryje za mocno - kołdrę może sobie zaciągnąć przecież na buzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×