Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BrunetkaWieczorowąPorą

Rozwód a przyjmowanie komunii św....

Polecane posty

Jestem po rozwodzie. Mam w maju komunie chrześniaka. Oczywiście bede, i moja sytuacja nic tu nie zminia ale... mam pytanie. Może głupie... Jestem w tym wszystkim świeża jeszcze. Wiem, tzn słyszałam o tym, że rozwodnicy ni emogą przyjmowac komunii... osobiście jak dla mnie to dziwne, wiem że rozwód to grzech ale... Jak to jest?? Proszę, to ważne dla mnie, do komunii jeszce trochę ale nie chcę żeby ludzie coś gadali :( wiedza o mojej sytuacji i ni echc się wygłupić. A matk achrzestn ato jednak ważna osoba... prosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy
ja mysle ze rozwod to grzech iprzy spowiedzi ksiadz nie rozgrzeszy z tego a bez rozgrzeszenia nie przyjmiesz komuni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja ci wpsolczuje
ze wierzysz w te katolickie brednie......... chyba wazne ze wierzysz w Boga i go szanujesz....a czy wezmiesz komunie czy nie ,nikt nie umrze ,nic to nie zmieni ,i nic sie zlego nie stanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprzedam taniej
Gość oj oj katol
Oczywiście że po wyjściu z grzechu można ponownie przystępować do komunii św., rozwód jest grzechem ale tylko wtedy gdy rozwodzi się sakramentalne małżeństwo, jednak trudno nazwać ślubem cywilną rejestrację chociaż taką nazwę ma impreza z podpisami w Urzędzie Stanu Cywilnego, tylko że według religii katolickiej ta rejestracja nie jest ślubem,jedynie grzechem, bo ślubem jest jedynie kościelny sakramentalny ślub. Jeśli jakiś ksiądz zarzuca ci grzech rozwodu, to chyba mu się przesłyszało że miałaś ślub kościelny, w przeciwnym wypadku to chyba jakiś niedouczony ksiądz, albo ksiądz z zawodu a nie z powołania co o katolicyźmie nie ma pojęcia. A jeśli rozwód dotyczy małżeństwa sakramentalnego, to osoba winna rozwalenia małżeństwa nie może przystępować do komunii św., ale jeśli osoba jest niewinna i nie chciała rozwodu (jest przecież separacja) , a rozwód jednostronnie nastąpił z winy drugiego małżonka, to ta niewinna osoba nie ma grzechu i może przystępować do komunii św. mimo że jest po rozwodzie cywilnym. Teraz jest separacja prawna, która jest polecana zamiast rozwodu dla katolików, spełnia wszystkie funkcje rozwodu , uniemożliwa jedynie wejście w formalny związek niesakramentalny, i o to chodzi w unikaniu grzechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×