Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mysia30

są tu krótkowzroczni okularnicy??

Polecane posty

okularnicy jak dajecie sobie radę o tej porze roku? wchodząc np. do autobusu i............. dziecko we mgle dzisiaj odebrałam sobie nowe gogle ojojoj już -2,5 i -2,25 jak tak dalej pójdzie to cieńko to widzę;) może trzeba pomysleć o korekcie wady albo przynajmniej o soczewkach co Wy na to? a poza tym miłego wieczoru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -5dioptrii
Ja już nawet ne pamiętam jak to było fajnie mieć -2,5 Noszę soczewki kolorowe-zielone. Wszyscy mówią mi,że mam piękne zielone oczy ha!ha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może pomogę - - - > buziaki też jesteś okularnikiem? wiecie był czas przywyknąc jak to mówiła stara Pawlaczka nawet nieźle wyglądam w okularach tylko że bez nich KAPLICA :o kurcze mogłam pomyśleć o soczewkach zmieniłabym kolor oczu;) śmiałam sie dzisiaj, jak kumpela opowiadała że jak nosiła okulary i chodziła na basen to czasami po wyjściu z wody miała problemy ze znalezieniem znajomych :D no ale to przecież nie jest śmieszne same wiecie jak jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coż....kiedyś wyszłam z domu w moich pierwszych okularach - 0.75 i -1...........i strasznie ciężko było mi rozpoznać moją sąsiadkę. Śmiało mogę powiedzieć, że jestem o tych patrzałków uzależniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusik
mam -3 i -6 wiec z dużo bez korekty nie widze tera nosze czesto soczewki i czuje sie lepiej niz jak nosilam okulary, cieżko byloby mi teraz do nich wrócić,dobrzr że jest taki wynalazek,bo nie musze przecierać okularów jak gdzies wejde co myślicie o korekcji laserowej? na mnie już za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież nie piszę, że wcalę ludzi nie widzę. Tylko, że nie potrafie powiedzieć konkretnie KTO tam idzie. Nie zwracam uwagi w czym chodzi moja sąsiadka więc po kolorach nie mogłam poznać. Ale w obecnych okularach jest looz. A ty czasem nie chciałaś napisaś - 1.4 i -1.6 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrzałka
gusik dlaczego za pózno? a ja mam -3,5 i 4,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -14 and -16
ty slepa jestes??? czy masz wybujala fantazje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja -4 zyje normalnie
a Papierowe juz kiedys opisaly swoj wzrok - co sie tak dziwicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja koleżanka bierze jakieś tabletki z witaminą A to podobno dobrze robi dla oczu. No i narazie nie narzeka, że jej się ta krótkowzroczność pogłebia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wszystko nic
Pewnemu gostkowi szklane oko wypadło prosto w kupe i co ? Gówno widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko mam małe
noszę okulary -2,5 , często mam czerowe oczy, ale mnie nie pieką, poprostu są dni, że białko jest całe różowe, nie wiem od czego to może być, wiem , że powinnam iść do okulisty, ale jakos na razie nie mam czasu, tak tylko pytam, moze ktoś też tak ma, wogóle prawie zawsze oczy mam zaczerwienione tzn białka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrzałka
też bym chciała zrobić operację laserową, ale to kosztuje. Dużo na dodatek. Teraz noszę okulary, a jeszcze niedawno nie rozpoznawałam swojego chłopaka w sklepie, jeśli stał kilkanaście metrów ode mnie a ja nie miałam pingli na nosie. Lepiej było jeśli był ubrany w kolory wybijające go z tłumu lub machał ręką.Wtedy wiedziałam gdzie jest.Też tak mieliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to wszystko nic
To teraz już rozumiem dlaczego nie widzicie jak wasze psy srają na chodnikach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to może być od wielu, wielu rzeczy np. moja mama ma zaczerwienione białka od kiedy zaczęła odbierać chemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papierowe Nożyczki->poważnie rozpoznajesz ludzi na basenie? ja z powodu wady z niego zrezygnowalam, mam -11,-10 nosze soczewki. pare lat temu jeszcze chodzilam ale to koszmarny dyskomfort idziesz i nie widzisz czy to juz podloga, czy woda,do tego panika.ja zawsze np lubilam sobie nurkowac w wodze a bez soczewek nie mam w tym zadnej przyjemnosci:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo się ciesze że wszystkich tu widze tylko prosze nie bez zbędnych kłótni to nam nie potrzebne ale ile osób tyle charakterów;) oczywiściue pozdrawiam znajomych z Kafeterii:D może pomoge 😘 prawie 30 😘 ciesze sie że też zaglądnęłyście aż się lepiej poczułam jutro popytam kumpla z pracy co z tą korektą laserową, jego druga połowa jest po takim zabiegu / kosztowny o.4 tys /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ja w okularach to tylko w domu chodze nie cierpie moich denek.wiem ze mozna zrobic okulary z cienszymi szklami ale to drogie strasznie, a i tak mam zamiar w wakacje zrobic operacje(jestem juz po kwalifikacji do zabiegu) wiec nie beda juz potrzebne mam nadzieje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam śliczne okularnice jak słodkości w dniu dzisiejszym?? ja już mam dosyć...... teraz tylko ziółka popijam koszmar:( absinthe - - - > co z tymi kwalifikacjami? jakieś specjalistyczne badania? a zabiegi gdzie są przeprowadzane, ja nic dziś się nie dowiedziałam dzień z rodzaju \"dni zakręconych\" więc trudno wiem tylko że gdzieś na ślasku, katowice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badania polegaly na zmierzeniu wady wzroku, ogladaniu dna oka, wyciagali mi siatkowe jakims takims czyms jak dlugopis nie wiem co to bylo ale nie bolalo.zabiegi sa przeprowadzane w calej polsce jestem z wroclawia i bylam w eyelaserze.ze wzgledu na to ze jestem mloda(19lat) i wada moze sie jeszcze poglebiac co jest przeciwwskazaniem do operacji mam przyjsc w wakacje i jak dalej bedzie stala to tniemy:P tam jest tak ze nawet jezeli przyniesiesz wczesniejsze wyniki badan wzroku to oni i tak robia swoje i do nich sie ustosunkowuja bo moglyby byc nieprawidlowosci.moze zainteresuje Cie ortokorekcja czyli korekcja wzroku przez zmiane ksztaltu rogowki przez spanie w soczewkach korygujacych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -5dioptrii
Ja zawsze chodzę na basen w soczewkach i jeszcze nigdy mi nie wypadły, a nie raz mi się woda nalała do oczu. Wprawdzie nurkować nie próbowałam ale znajomy tak i mówi, że soczewki w tym nie przeszkadzają. Myślę,że jak ktoś chce nurkować w soczewkach to wystarczy ubrać pływackie okulary i będzie ok. Ja ich nie lubię, bo za bardzo się zaparowują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lornetka
teraz robią takie ze nie zaparowuja, zreszta sa takie płyny, psikasz na okularki i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lornetka
zawsze pływam w soczewkach, nigdy nie wypadły, a w okularkach nurkuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-5dioptrii->czytalam gdzies ze mozna plywac z soczewkami ale trzeba je od razy wyrzucac zeby zadne drobnoustrouje w nich nie zamieszkaly.ja panikuje bo jakakolwiek infekcja oczu to pare tyg niewychodzenia z domu bo okulary mam jak stepien do tego strasnzie pomniejszaja wszystko-zabilabym sie na pierwszym skrzyzowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lornetka
no co ty! ja noszę soczewki od wielu lat i na basenie byłam setki razy, nigdy nie miałam zadnej infekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Papierowych Nożyczek
A ty nie myślałasz o korekcji laserem? abshinte, jak ci sie udało zakwalifikować na zabieg?, ja mam tez 19 lat każą czekac do ukończenia 21, wade mam podobną, teraz robiłam nowe szkła, wybrałam wcale nie najdroższe i zapłaciłam 1200zł,koszmar.Operacje robisz prywatnie?, pewnie tak, powodzenia, ja też będę szukała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×