Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niesmiertelna

samochód na gaz

Polecane posty

Gość niesmiertelna

Witam!! Mam pytanie do kierowców z samochodami na gaz. Czy rzeczywiscie da się zaoszczędzic jeżdząc dziennie 25 kilometrów?? I o co chodzi z tymi cyferkami przy nazwie silnika typu 2.0, 1.4 itd. Będę wdziedzna za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aquarius
cyferki 2.0 pojemność silnika, określa się ją w litrach. W starszych autach było tak , że z reguły im większa pojemność tym silniejszy silnik. Moc silnika, jak szybko jedzie itd itp. Jak chcesz zamontować gaz w sowim samochodzie, to możesz to zrobić tylko w samochodzie na benzyne. Jest jeszcze inny rodzaj paliwa to diesel i jego nie możesz "zagazować". Generalnie, zależy ile musisz dopłącić do samochodu z gazem, a bez niego, bądź ile musisz zapłącić za instalację. Podaj te wartości to Ci oblicze po ilu km Ci się zwróci! A na szybkiego to tak: Cena 2,20zł za litr - gaz Benzyna 4,50zł za litr 25km dziennie x 365 dni = 9125 km na rok / 100 = 91,25 Przyjmijmy że auto pali bezyny 7 listrów (spalanie +30% gazu) 9,5 litra na 100km 2,20zł x 9,5 litrsa = 21zł na 100km 21zł x 91,25 = 1916,25 zł to jest twój koszt jazdy na gazie rocznie Benzyna 7 l x 4,5 = 31,5zł na 100km 31,5 x 91,25 = 2874,38 Koszt rocznego spalania przy 25km dziennie to Benzyna 2874,38zł Gaz 1916,25zł różnica 958,13zł zysku na gazie przyjmując że zakłądasz gaz nowy za 3000 zł to koszt instalacji zwróci Ci się po około 3,5 roku. Dopiero od tego momentu zacznie na siebie zarabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cxzxzx
Czy rzeczywiscie da się zaoszczędzic jeżdząc dziennie 25 kilometrów?? w jedną strone 25 km ? Zasada jest jedna zeby oszczedzic na gazie trzeba robic ponad 10 tys km rocznie .. Jesli robisz 12 tys km to gaz moze byc oplacalny jesli robisz 7 tys km rocznie to gaz nie jest opłacalny Bo gaz to nie tylko koszty paliwa , ale takze drozsze przeglady , nizsza zywotnosc silnika ... Najwyzsza zywotnosc silnika ma disel potem benzyna a na koncu gaz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cxzxzx
jesli robisz dziennie 25 km to troche mało zeby instalowac gaz .. No chyba ze masz samochod ktory duzo pali .. Nie oplaca sie instalowac gazu jesli robisz 8 tys km rocznie , a twoj samochod pali 6 litrow benzyny na trasie i 8 litrow benzyny w miescie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aquarius
heheh cxz z tą żywotnością dieslie vs benzyniaków to bym się kłócił:) Diesel w ciężarówkach to ok, jest długotrwały, czy w traktorach. Ale diesel samochodwy to hmmmm już nie koniecznie! Obecnie mam diesla i cóż chyba jest ok bo nie naprawiam zbyt często, a samo spalanie wynosi 5 litrów. Więc to co zaoszczędze to wydam, na droższe koszty naprawy :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktos zapomniał napisać, ile kosztuje sama instalacja gazowa. Generalnie im starszy samochód, tym bardziej oplaca sie gaz. I MNIEJ SZKODA AUTA? Z drugiej strony to widzialam ostatnio forestera turbo na gaz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cxzxzx
sa jednak samochody ktore pala 10 litrow benzyny w miescie i 7 litrow na trasie .. W tym wypadku nawet jesli zrobisz mniej niz 10 tys km rocznie mozesz rozważyc zakup gazu .. Nie musi byc to zla inwestycja .. Ale ogolnie zasada jest jedna - gaz zakladamy wtedy gdy samochod robi minimum 10 tys km .. Inaczej to nie ma sensu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cxzxzx
Diesel w ciężarówkach to ok, jest długotrwały, czy w traktorach. Ale diesel samochodwy to hmmmm już nie koniecznie! stary mercedes disel przejedzie 600 tys km ... Zgadzam sie jednak ze disle nie zawsze maja duzo zywotnosc . Ale w tym temacie opisujemy gaz i benzyne a nie disel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cxzxzx
Ale ogolnie zasada jest jedna - gaz zakladamy wtedy gdy samochod robi minimum 10 tys km .. Inaczej to nie ma sensu . a nie ma to sensu ponieważ : Byc moze skracasz zycie swojego silnika byc moze zmniejszasz objetosc swojego bagaznika , samochod na gaz wymaga regulacji i przeglady sa drozsze , instalacja gazowa kosztuje minimum 2 tys zlotych .. itd itp ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja od kilku lat
jezdze samochodem na gaz i jestem bardzo zadowolona. duzo oszczedzilam, ale ogolnie jezdze wiecej niz Ty...tzn do pracy mam 5 km ale tygodniowo czasem wyjezdze nawet 200 km....za 50 zl gazu przejade nawet ponad 300 km, za 50 zl benzyny bym tyle nie przejechala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cxzxzx
Generalnie im starszy samochód, tym bardziej oplaca sie gaz. I MNIEJ SZKODA AUTA? to prawda , ale nie oplaca sie zakladac gazu jesli mało jezdzimy i nasz samochod nie pali tyle co mercedes - zadada 10 tys km rocznie sie kłania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cxzxzx
jesli chodzi o gaz to istnieje glowna zasada .. MOzna go zakladac jesli sie robi minimum 10 tys km rocznie JEsli twoj samochod pali na trasie 6 litrow benzyny w miescie 8 litrow i robisz rocznie 7 tys km albo mniej, to nie wolno ci zakładać gazu , bo jest to zwyczajnie głupotą ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiertelna
Ja myślałam o zakupie samochodu na gaz. Jeżdzę w obie strony 25 km. I myślałam, że jak kupie na gaz to zaoszczędzę na paliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cxzxzx
przyjmuje sie ze srednia zywotnosc silnika na gaz - 200 tys km , benzyna - 400 tys km , disel - 600 tys km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie oplaca sie
gaz oplaca sie przy przebiegu rzedu 20 tys km w roku, zwraca sie dopiero po 1,5 roku. Kolega wyzej w wyliczeniach nie uwzględnil kosztow serwisowania instalacji 120 zł rocznie + 50 zł wiecej za przeglad Ogolnie gaz jest kozak ale to minimum 20 tys w roku i diesel niech sie schowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiertelna
Czyli podsumowując Wasze wypowiedzi, jakbym kupiła 6-7 letni samochód na gaz to opłaci mi się to lepiej niż ten sam rocznik na benzynę?? Tak? Bo jak patrzyłam cenowo to wychodzą mi mniej więcej podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cxzxzx
Ja myślałam o zakupie samochodu na gaz. Jeżdzę w obie strony 25 km. policz sobie ile bedziesz robic rocznie kilometrow i ile twoj samochod spala paliwa ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie oplaca sie
cxzxzx gadasz glupoty wszystko od kierowcy zalezy widzialem diesle co po 100k klekaja i widzialem volvo na gaz fabryczny 850k przejechane w 7 lat i smiga dalej jak talala jak masz gaz zle zalozony i palujesz silnik to sie popsuje nie ma co ale jak dizla palujesz to tez szypciutko sie popsuje wszystko kwestia fachowosci montazu i umiejetnosci jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aquarius
cxzxzx o tej żywotności to można piać i pisać. też jednak przyłaczam się do tego, że poniżej 10 tyś km nie ma sensu. A na gaz mozna jeszcze się nadziać, ja kiedyś miałem i już nie chce. Tzn zapłąciłem 3500 tyś, a co się najeździłm na regulacje, ro w sumie wyszło 5000 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cxzxzx
Czyli podsumowując Wasze wypowiedzi, jakbym kupiła 6-7 letni samochód na gaz to opłaci mi się to lepiej niż ten sam rocznik na benzynę?? Tak? Bo jak patrzyłam cenowo to wychodzą mi mniej więcej podobnie. bzdury .. Ludzie ktorzy sprzedaja samochod na gaz wliczaja sobie cene instalacji .. Wiec benzyna z 97 roku kosztuje - na przyklad 5 tys a ten sam model i rocznik na gaz - kosztuje 7 tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno temu miałam auto na gaz i powiem tak: nigdy więcej. Największa zaleta to cena gazu. Ale wiem, że takie auta są u nas lubiane. Gaz oplaca się przy odpowiednim przebiegu i jeśli masz stare auto. takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie oplaca sie
niesmiertelna z taka wiedza jaka prezentujesz kupno auta tym bardziej w gazie to samodesytukcja finansowa. poszukaj zaufanego mechanika i niech ci obejzy i pozradnie sprawdzi auto ktore chcesz kupic i niech ci powie cos o kosztach jego eksploatacji. Jak masz zamiar jezdzic 10 tysiecy rocznie to tylko auto na benzyne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aquarius
cxz nie zawsze wliczają! Trzeba porównywać oferty! Ja kiedyś widziałem Honde Civic za 6000 z gazem i za 7000 bez:) ten sam rocznik. Do samochodów trzeba mieć szczęście! Bo możesz i padalca za 14 kupić, oraz sprawnego co Ci pochodzi za 9 tyś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cxzxzx
chociaz z drugiej strony .. Jesli benzynowy samochod ma 170 tys przebiegu a ten na gaz tyle samo to ten ostatnimoze byc w gorszym stanie bo dla gazu 170 tys km przebiegu to jest bardzo dużo ... i dlatego ceny auta z benzynowym silnikiem i na gaz moga byc takie same ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cxzxzx
przebieg wplywa na cene .. Ja widziałem kiedys skode fabie z przebiegiem 40 tys w ASO i kosztowała 20 tys zł , a inna skoda ( ten sam rocznik ) miala przebieg 180 000 i kosztowała 14 000 zł .. Ludzie sobie przebieg wliczaja w cene .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktos slusznie zwrócił uwagę na sposób jazdy autem na gaz. Gorzej jeździ i szybciej się zużywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cxzxzx
widzialem diesle co po 100k klekaja i widzialem volvo na gaz fabryczny 850k przejechane w 7 lat i smiga dalej jak talala teoretycznie racja , ale tylko teoretycznie .. Ogolnie disel ma wieksza zywotnosc niz gaz . No chyba ze masz instalcje gazową za 6 tys zł najnowszej generacji to moze przejedzie duzo kilometrow . Nie sadze zeby instalacja za 2,5 tys zł miała jakiekolwiek szanse przejechac 600 tys km ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz nie będzie dziwiło elektryczne C30 itd. świat i motoryzacja ciągle nowymi rzeczami zaskakują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tereska_P
sama nie wiedziałam jaką instalację gazową mam zainstalować do swojej oktavii, żeby zaoszczędzić.Kolega polecił mi zenit pro firmy AG centrum i sprawdza się bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o auta na gaz, to też jestem zdania ,że to opłacalne rozwiązanie. Gaz montowali mi w stacji LPG http://www.dargaz.pl/ i przekonali ,że to ekologiczne a przede wszystkim ekonomiczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×