Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wiii

samodzielne obcinanie psa

Polecane posty

mam mieszańca sznaucerka. po zimie muszę jej obciąć sierść. wizyta u profesjonalnego psiego fryzjera jest strasznie droga więc postanowilam ją obciąć sama. zastanawiam się nad kupnem maszynki - ale nie wiem jakiej. czytam że jest coś takiego jak trymer do sierści ale nie wiem jak to się obsługuje. czy ktoś sam obcina psu sierść i może mi coś poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytam poważnie. idiotyczne komentarze są mi na tym topicu zbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podnoszę, może teraz będzie ktoś kto mi pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaretw
ja mam sznaucera średniego sukę obcinam ją sama i mam maszynkę MOSER, nie wiem czy to się tak ppisze ale jest to specjalna maszynka do sierści psa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szału_ni_ma
Są specjalne maszynki dla psów. Nie różnią się wiele od tych dla ludzi. Poszukaj na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaretw
Różnią sie bo mają lepsze ostrza a to podstawa ,zwykła maszynka przepaliła się po obcięciu połow mojego psa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już coś szukałam ale ceny od 100 do kilku tysięcy i zgłupiałam. dla ludzi nie wiem czy są takie drogie ;) a mogę wiedzieć jak robisz to że pies się nie boi? nie ucieka? bo ja się boję ze moja mi zwyczajnie ucieknie i się nie ma ruszyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tak właśnie myślę że ja ją będę obcinała a mama będzie ją trzymała ;) a smakołyków obawiam się ze aż tyle nie mam w domu zeby jej to potem wynagrodzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ano ciekawe ciekawe
ja kiedys obcinalam foxteriera i teriera walijskiego, trzeba bylo to robic we 2 osoby, bo sie wariaty wyrywaly :D no i robilam to zwyklymi ostrymi nozyczkami, a teraz Tata zawozi Walijczyka do strzyzenia do jakiejs pani, ktora sie tym zajmuje na codzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala Mii
ja mam sznaucera olbrzyma tez sunie i tez ja scinam w domu maszynka philipsa.na poczatku bylo bardzo trudno bo to pies po przejsciach-przyblakala sie do mnie i tak juz zostala-bala sie wszystkiego co warczalo odkurzacza,miksera,tv nawet(teraz wiem po bliznach na jej ciele ze byla niezle bita),pamietam pierwsze obcinanie to byl koszmar uciekala wyrywala sie plakala ale robilam co jakis czas przerwe caly czas do niej mowilam."Trzymanie przez kogos innego nic nie dawalo bo sie wtedy jeszcze bardziej bala.fakt ze scinalam ja caly dzien po troszku na ile wystarczalo jej cierpliwosci... ale teraz juz wie ze to nie boli a i lepiej sie bedzie czula po tym.daje jej kosc do pilnowania i scinam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawieść gdzieś do fryzjera to nie probelm, tylko to jest tak okrutnie droga przyjemność że będę próbowala sama to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja też się przybłakała i tak została - taka śliczna włochata kulka była ;) tylko kto wiedział że z tą kulką tyle bawienia będzie, codzienne czesanie, obcinanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala Mii
uroki posiadania psiaka.ale zobaczysz jaka pieknotka bedzie jak ja zetniesz tak jak powinna byc scieta normalnie inny pies doslownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ciacham nozyczkami
ale mam podworkowego psa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam pudelka
i obcinam go nożyczkami. Parę godzin, raz na jakiś czas i jest spokój. Przynajmniej nie gubi wcale sierści dzięki temu, że ma włosy i jest czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślałem ze chodzi o obciecie ogona .To musi zrobić weterynarz i to szczeniakowi .Potrzebne są dwa szwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodzę z dwoma psiakami do http://www.lecznica.pila.pl/ - tam zajmują się obcinaniem. Sama kiedyś próbowałam nożyczkami, ale jest to raczej droga przez piekło. Samej to cięzko jest zrobić, a w dodatku piesek się denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam maltańczyka i obcinam go sama, kupiłam maszynkę przeznaczoną specjalnie do strzyżenia psów na https://basspolska.com, psiak się przyzwyczaił i teraz idzie nam znakonicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie lepiej iść do profesjonalisty? Zrobią to szybko fachowo a wcale to drogie nie jest. Ja ze swoim psem chodzę w Toruniu do Hani Rak http://haniarak.pl/ Punkt mieści się przy Św. Józefa. Bardzo pozytywnie tam jest, mój pies też nie protestuje przy zabiegach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idąc do specjalisty narażasz go na stres. Idzie w obce miejsce, gdzie czuje pełno innych zapachów a ponadto dźwięk maszynki nie jest dla psa jakoś specjalnie relaksujący. Już lepszy byłby psi fryzjer, który przyjeżdża do domu klienta. Uważam, że najlepiej zająć się tym samemu. Nie jest to wcale trudno, trzeba tylko poznać parę zasad. W tym artykule są bardzo dobrze opisane: http://www.psieproblemy.pl/strzyzenie-psa-krok-po-kroku/ . Pies strzyżony przez właściciela, w otoczeniu, które zna jest spokojny z zrelaksowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×