Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

sąsiedzi zalali mi mieszkanie jak walczyć o odszkodowanie

Polecane posty

Gość gość

Wczoraj zorientowałam się że sąsiedzi zalali mi sufit w łazience. Mam tam podwieszany sufit z płyty G-K i oświetlenie. Kontaktowałam się już z administracją osiedla, zrobili wizję lokalną, dali namiary na sąsiada z góry. Okazało się że właściciel na stałe tam nie mieszka ale okresowo podnajmuje mieszkanie. Właściciel twierdzi że ma ubezpieczenie i że pokryje straty....ale ja mam do niego tylko numer telefonu a administracja nawet nie ma jego adresu stałego pobytu. Niby jestem umówiona na jutro by obejrzał szkody ale boję się że koleś mnie wyroluje bo nie mam do niego żadnego namiaru oprócz numeru tel komórkowego. Co śmieszniejsze sam przyznał w rozmowie, że zameldowany jest w mieszkaniu w którym nie mieszka. Jak załatwić sprawę ? Od czego zacząć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up up nikt nie chce mi pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sąsiada dobra wola czy wogóle się z tobą spotka , to ty powinnaś mieć ubezpieczenie to sa nieszczęśliwe wypadki , ja zalałam na wynajmowanym mieszkaniu całą łazienke do 3/4 wysokości i całego komandora po drugiej stronie ciekło 2 miesiące , skąd mogłam o tym wiedzieć ja nie montowałam rur w ścianie , ja tego nie zepsułam a że była zabudowana płytkami nie wiedziałam zorientowałam się jak zaczeło smierdzieć stęchlizną , sąsiada nie było był za granicą w pracy i myślisz ze latał za ubezpieczeniem z mojego wynajmowanego mieszkania ? nie ! miał swoje ubezpieczenie i z niego dostał odszkodowanie , masz roszczenia ale wątpiliwa sprawa abyś coś dostała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś odezwało się do mnie PZU, mają obejrzeć szkody. Mam nadzieję że sprawa się wyjaśni i dostanę chociaż na odmalowanie. Ubezpieczyłam swoje mieszkanie bo bałam się że ja z kolei mogę zalać kogoś i będę musiała pokrywać straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TreleMorele1987
Warto mieć ubezpieczone mieszkanie, bo szkoda z własnej kieszeni robić komuś remont. A też potem nie trzeba plątać się po sądach i walczyć o swoje. Ale niestety mała liczba osób ubezpiecza mieszkania i warto wiedzieć, że jest firma, która oferuje pomoc prawną także w tych sprawach - Meritum Kancelaria Prawna w Łodzi - http://poradyprawne-kancelaria.pl/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taddek
ubezpieczenie jest ważne. natomiast są też firmy, które pomagają w uzyskaniu odszkodowania, jest ich pełno, wystarczy poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taddek, ale tu chyba chodzi o konkrety. twoja wypowiedź nic nie wnosi do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara_krowa
o widzę, że w temacie jestem. sprawdź prolege pl, oni mi pomogli ostatnio w uzyskaniu odszkodowania po wypadku, ale specjalizują się ogólnie w ich uzyskiwaniu i są bardzo skuteczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, dobra porada prawna w tym temacie lepsza niż nic, podpwiedza ci co zrobić, aby to odszkodowanie naprawdę odzyskać. A na przyszłość jakbyś miała problemy techniczne z zalanym mieszkaniem czy osuszeniem ścian, to tu jest dobra sprawa - www.destra.com.pl/osuszanie-pomieszczen.xhtml - u nas pomogli bardzo po zalaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o odszkodowania to odradzam kancelarie, bo pobierają pieniądze z góry i nie ma gwarancji że coś załatwią. Mam dobrą opinię o http://lexfortis.pl/ - pomogli mi odzyskać kasę z ubezpieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×