Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Satrsze dziecko a karmienie piersią noworodka.

Polecane posty

Gość gość

Długo karmilam starsza corke piersia - 22 miesiace. Byly problemy z jej odstawieniem. W koncu gdy zaczela mi sie budzic co godzine noca powiedzialam - dosc. Wyjechalam na 4 dni, z mala zostal maz. Nie bylo dramatu. Teraz jestem w ciazy, zamierzam karmic mlodsze dziecko (mieszanie), starsza corka - obecnie 26 miesiecy, wydedukowala jednak, ze jak sie urodzi dzidzius to bedzie mleko w piersi (ma taka jedna ksiazeczke gdzie dziecko pije mleko. I sie wkrecila. Codziennie opowiada, ze bedzie pic a moje argumenty, ze jest duza, ze z kubeczka, ze kupimy nowy, nie dzialaja, glaszcze brzuchc i caluje mowiac, ze dzidzius mleczko przyniesie i ona bedzie pila. Chce ja jakos nastawic psychicznie, bo boje sie, ze pozniej bedzie sie czula odtracona. Jakies rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jest, jak chcę się być mądrzejszym od natury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia66
Teraz już nie ma rady.Trzeba było małą wcześniej odstawić,a nie po dwóch latach.Jak urodzisz i wrócicie do domu to kupcie dla córki jakąś wypasioną zabawke żeby się nie czuła mniej ważna. :-) Ewentualnie możesz z nowu ją zacząć karmić z tego co tu widziałam to nawet 3lata kp to za krótko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak kp 2lata (!!!)to swoje malenstwo to karm teraz nastepne 2.Wyczytalam tu ze to normalne i naturalne.Co za problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn nie pamięta kp bo karmiłam tylko 3 miesiące. Teraz ma 3 lata i urodził się drugi syn a starszy pyta dlaczego on już może pić z piersi. Jak m to wyjaśnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja karmiłam dziecko do 6 m-ca potem przeszliśmy na butlę i nie było żadnego problemu. To nie dziecko ma problem z odstawieniem od piersi tylko mamusie. Do porodu masz jeszcze trochę czasu nie wiem ile ale tłumacz do skutku a najlepiej zabierz jej ksiażeczkę i będzie po kłopocie. Popłacze ale moze będzie miało to lepszy efekt niż gadanie. Dla mnie to chore karmić dziecko 22 miesiące piersią przeciez to i organizm kobiety pracuje na wzdwojonych obrotach i co z pracą no ja nie wyobrażam sobie jakbym miała zwalniać się z pracy. Ja dlatego nie wykorzystałam całego macierzyńskiego i po pół roku odstawiłam dziecko od piersi i od miesiaca już pracuję spokojnie że dziecko u babci nie urządza histerii bo nie ma cyca i wiem ze mąż też nie ma problemów z karmieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy trzeba siedzieć w domu aby karmić piersią 3 lata? Masz bardzo ciasny umysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dita von Tiz
a co to za problem? po prostu jak corka bedzie to ja nakarm. bardzo prawdopodobne ze jej się to nie spodoba, lub mleko będzie miało inny smak, zreszta jak ja pokarmisz 2 razy dziennie to się chyba nic nie stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja znajoma była w ciąży i karmiła starsze, ciąża zdrowa i było ok a karmiła tylko na noc urodziła i karmiła dwójkę. Na pełny etat i starszego synka na noc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale autorka chyba nie chce wracać do karmienia corki. Autorko ja bym na twoim miejscu pokazywala dziecku obrazki czy zdjecia jak karmiony piersia jest niemowlak. Mowila bym dziecku że piersią mama karmi tylko takie maluchy a że ona jest juz duza. I podkreslalabym plusy bycia takim duzym dzieckie. Ze np moze sie sama bawić, jeść, rysowac, chodzic na spacery jak mama na nozkach nie w wozku jak maluch. W ten sposob pokazać córce roznice między nią a nowym czlonkiem rodziny i że tylko takie male dziecki sa kp. Nigdy nie bylam w takiej sytuacji ale zapewne zrobilabym tak jak opisalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i córkę będzie karmiła przez następne 2 lata? przecież to chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×