Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szalona25

Seks bez zabezpieczenia-kiedy można?

Polecane posty

Gość szalona25

Dziewczyny, czy zdarza się wam uprawiac milosc bez zabezpieczenia? Mam na myśli te dni kiedy na pewno nie jestescie płodne - tzn przed miesiączką. Bo mi się to zdarza, własciwie od kilku miesięcy robimy sobie z partnerem takie dni beztroski od 25 dnia cyklu (a mam 30-dniowe cykle jak w zegarku). Pewnie zaraz małolaty na mnie wylecą że jestem chora i powinnam ustawic sie po becikowe ;-) bo gdy ma się 18 lat to by sie najchętniej używalo i tabsów i gumek i wszystkiego innego naraz ze strachu przed dzidziusiem :-) Ale ja juz mam trochę więcej doświadczenia... moje rówieśniczki robią podobnie jak ja i jest okey. Czy któreś z was postepują podobnie jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bardzo uwazalam, liczylam dni plodne itp. Efektem moich staran jest 4miesieczna coreczka Oliwka www.cytrynka.bobasy.pl Ale udawalo sie przez 8 miesiwcy zanim wpadlam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dr U
Kobieta osiaga szczyt plodnosci w wieku 25 lat. No comments. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalona25
ale ja nie ryzykuję w te dni po miesiączce ani żadne inne. Zawsze używamy gumek. Moja mama robiła tak przez kilka lat i nie miala wpadki, ja jestem zaplanowana (urodzila mnie gdy miala dopiero 28 lat - tek jak chciała). Na prawdę uważacie że to szalenstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneczna księżniczka
nie powiem ze szalenstwo,to twoja decyzja:) przecież nikt cie nie bedzie oceniał za to co robisz:) powiem tylko że każdy człowiek jest inny i inaczej do róznych rzeczy podchodzi,dla przykłądu,ja bym nie ryzykowała w żaden sposób,nawet jak poniosa mnie z moim chłopakiem emocje i i chcemy poszaleć bez zabezpieczenia to odrazu mysl o moim okrutnym tatusiu i tym jakie moga byc skutki tego co chcemy zrobic i odrazu nam sie odechciewa szalenstw:P teraz nie mam tych problemów bo biore tabletki:) szalej do woli,póki możesz o tak powiem:D pozdrówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem Ci
mam koleżankę, która od lat stosuje tą metodę... Ale w jej przypadku to kompletna głupota, bo ona jest co kilka dni z innym gościem, nie wiadomo gdzie się szlajającym.. blllee nawet nie wiadomo ile już jakiś syfów nałapała.... ale u niej nie było takiego problemu nigdy..żeby dzidziuś ... uważa, że to najbardziej niezawodny sposób. Ja osobiście nie próbowałam, ponieważ nie mam regularnych cykli... Ale wczoraj zrobiliśmy to bez zabazpieczenia.. ciekawe co z tego wyjdzie:)... Tylko w moim przypadku są rozmowy na temat dzidzi.. i ja powiedziałam.. że jak się trafi to super, ale żeby się na to zdecydować, to pewnie nie da rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sex bez zabezpieczenia - kiedy bardzo siekochacie i jestescie gotowi na dziecko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalona25
ale mnie straszycie ;-) Mam stalego partnera, kochamy się ogromnie, myślimy o ślubie i pewnie bysmy sobie poradzili z wpadką... co nie znaczy ze chcemy. Ale prawdą jest ze gdy sie kocha ponad życie, to jakos tak czlowiek przestaje bac sie ciąży...dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szalona -> to nie takie znowu dziwne, milosc daje poczucie bezpieczenstwa po prostu (a przynajmniej powinna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość złote laurkowe
w czasie okresu, lub do 2 dnia po nim. poza tym tylko przerywany, ale biorę postinor, gdy jest niebezpieczeństwo dni płodnych. tak od roku i dzięki bogu bez wpadki. nie mam jak stosować antykoncepcji bo widujemy się 2 razy w miesiącu a prezerwatyw nie cierpimy. byłoby bezsensem faszerować się cały miesiąc pigułkami żeby kochać się 2x w miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, też mam znajomą, która była święcie przekonana, że kochając się w czasie okresu na pewno się nie wpadnie. A później kinderniespodzianka... Ponoć najbezpieczniej się seksić przed okresem, ale kobiecy organizm to nie maszyna, a to stres, a to choroba i cykl może się wydłużyć albo skrucić - ryzyko wpadki wzrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalona25
nie odważyłabym się kochac bez gumki po okresie! ( w trakcie to jeszcze...) to jest akurat ryzykowne... co do wydłużania się i skracania cyklu - jesli jest on juz uregulowany, to te wahania w przypadku np choroby czy zmiany klimatu, sięgają maksymalnie 2 - 3 dni. To akurat niewiele zmienia... Ja mam juz od roku cykle jak w zegarku po 29 i 30 dni więc mogę miec jakąś tam pewnosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny mam pytanie czy jak mam od dziś dni niepłodne to mogę się kochać bez zabezpiecenia pół roku temu brałam mój organizm źle reagował a mój partner nie chcę się kochać w prezerwatywie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sama nazwa wskazuje w dni niepłodne nie można zajsc w ciążę. więc możesz, ale muszą być one naprawdę dobrze wyznaczone, czyli nie kalendarzykiem. Ja akurat używam cyclotestu - komputera cyklu do metody objawowo-termicznej. Ale są też inne przyrządy np mikroskopy owulacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×