Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

sezon na grzyby

Polecane posty

Gość gość

zbieracie grzyby? a w jaki sposób je suszycie? na sznureczku czy macie elektryczne suszarki do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupiłam sobie taką suszarkę teraz w polo markecie. nie miałam jeszczeokazji z niej korzystać, ale w sobote z rana wybieramy się na grzyby więc będzie suszenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Susze w piekarniku elektrycznym,nastawiam na termoobieg i niewielka temp.Mam tez inny sposob przesmazam grzyby na masle i mroze.Swietna baza do zup,sosow i jajecznicy-polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owszem teraz jest mnóstwo tych różnych sprzętów do suszenia grzybów, ale ja suszę tradycyjnie, a kiedy jest chłodno to wieczorami delikatnie przepalam w piecu więc kiedy grzejniki są ciepławe grzybki idealnie się suszą ;p ale w piekarniku też robię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przygodę z suszeniem grzybów też zaczynałam od nawlekania ich na nitki ,potem na termoobiegu.Teraz suszę w suszarce MPM 400 wat. Grzyby suszą się szybko i zachowują kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W piekarniku albo na słońcu, zależy od pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te suszone na słońcu lepsze niż z suszarki.Kiedyś suszyłam na ciepłym dachu samochodu ,ciepło z dołu, cieplo z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa z drugiej pozycji napisz jak ci się udało grzybobranie i z jakiego rejonu Polski jesteś.Ja czekam na pażdziernikowy wysyp , grzyby zbieram w opolskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam zbierać grzyby robię to od lat ;)) Przechodziłem fazy nadziewania na nitkę , suszenia w piekarniku na termoobiegu, ale muszę stwierdzić ze suszarka do owoców jest najlepszym rozwiązaniem. W szczytowym okresie miałem 4 szt ;)))) teraz mam dwie, MPM i Zelmera. Zelmer nieco wolniej suszy ,ale ma wysokie tace i można suszyć na nim owoce ( ja suszę jabłka, gruszki, śliwki) Czubate wiadro podgrzybków na tym sprzęcie ususzone jest w ciągu niecałej doby, przy czym zachowują swój aromat i kolor ;)) Polecam suszarkę choćby najtańszą, naprawdę warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wygląda,ze wysyp się kończy,myślisz,że będzie jeszcze jesienny?W tym roku grzyby były od lipca a niektóre gatunki to pokazały się bardzo obficie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem pewien że będzie, przynajmniej tu w północnej Polsce, muszą spaść deszcze bo jest bardzo sucho, ale grzyby cały czas znajduję w wilgotnych miejscach przy bagniskach i skarpach nadrzecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z początkiem pażdziernika powinno coś ruszyć , zawsze w tym czasie są pewne grzyby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możecie śledzić na bieżąco występowanie grzybów na www.grzyby.pl Jak jeszcze przetwarzacie grzyby orócz suszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×