Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama dziecka ze skazą

Skaza białkowa wysypka, POMÓŻCIE

Polecane posty

Gość Mama dziecka ze skazą

Proszę, poradźcie co jeszcze mogę zrobić. Moje dziecko ma skończone 4 miesiące, od 2 stwierdzoną skazę białkową, a co idzie za tym - wysypkę. Kiedy pojawiły się krostki kazano przejść na bebilon pepti i nawilżać skórę. Aksamitna nie była, ale przez miesiąc było w miarę dobrze, aż znów nastąpił wysyp. Lekarz zalecił Nutramigen i faktycznie nastąpiła poprawa, ale wysypka co jakiś czas wracała. Aż nastąpił przełom - zmiany skórne były tak duże, że lekarz zalecił maść z hydrokortyzolem. Wszystko pięknie zeszło po dwóch dniach stosowania i przez tydzień byłam najspokojniejszą mamą na świecie. Pewnego ranka wstaję a dziecko znów wysypane (plamy czerwone). Próbowaliśmy już wszystkiego: - maści bez recepty, - kąpiele w szarym mydle, przemywanie krochmalem, - pilnujemy temperatury w domu, żeby nie było za ciepło, - wyeliminowaliśmy odzież, która mogła podrażniać, - wszystko prane w płatkach mydlanych/szarym mydle/ hipoalergicznym proszku, - częste spacery i wietrzenie. Minął miesiąc od zmiany mleka i historia się powtarza. Proszę doświadczone mamy, jak wy sobie radziłyście? Nie chce ciągle wklepywać mu sterydów, a mleko podawać muszę. - Co jeszcze mogę zrobić, żeby ulżyć dziecku w swędzeniu? - Czym smarować, kąpać? Będę wdzięczna za wszystkie rady, nawet te wydające się absurdalne, bo spędza mi to sen z powiek. Dodam, że dziecko oprócz wysypki "toleruje" mleko - ładnie je, przybiera na wadze, kupy ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt się nie wypowie? Szkoda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kremy do skory z azs? Emolienty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama dziecka ze skazą
Oilatum do kąpieli, ale żadnej różnicy - w ogóle kąpiele od początku czy to w płynie do kąpieli (dla skóry skłonnej do alergii), czy w mydełku bambino, czy szarym mydle - bez różnicy. A jakie byś poleciła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karm piersią i nie jedz nabiału, taka moja rada. da się zrobić, w 4-ry miesiące od porodu ważyłam mniej niż przed ciążą. a nabiał albo pochodne nabiału są prawie we wszystkim. najgorsze co możesz zrobić, uwierz mi, to podawać dziecku mleko modyfikowane. przestałam karmić piersią po 14-tu miesiącach. od mleka modyfikowanego syn miał biegunki. odstawiał i jak ręką odjął. żadne lekarz Ci tego nie powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama dziecka ze skazą
Tak, już ostatnio myślałam, że powalczę z laktatorem żeby mieć pokarm, może się uda i będzie. Bo naprawdę brak mi pomysłów, co zrobić, żeby pomóc dziecku i spać spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn nie mial az takich plam ale szorstkosci byly. Karmilam piersia, wyeliminowalam zupelnie nabial , czytalam etykiety i unikalam jak moglam. Bylo ok, rzadko zdarzala sie wysypka. I rowniez schudlam tak, ze po pol roku wazylam mniej niz przed ciaza. Karmilam 16 m- cy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam przejścia z mlekiem modyfikowanym jak już pisałam, ale po odstawieniu od piersi. naprawdę najlepiej jest odstawić nabiał ze swojej diety i brać się za laktator. najważniejsze jest zdrowie Twojego dziecka. tylko pamiętaj, że pochodne nabiału są wszędzie. jak syn skończył 3 m-ce, to już miała to z grubsza opanowane i nie miał wysypek z mojego pokarmu, a i jak szybko bardzo odzyskałam super figurę. moje dziecko ma 3 lata i dotąd ma skazę białkową. służę radą, bo mnie nikt nie pomógł i przechodziłam przez to sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×