Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość whm

skoro wiadomo ,że żyje się tylko tu i teraz,to po co nam Bóg?

Polecane posty

Gość Nineq
a skad wiesz na pewno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsgdsgdsg
bo po smierci dopiero zaczyna sie prawdziwe zycie dla wybranych...wierze w to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whm
podajcie mi choc jedna mozliwosc ktora pozwalalaby nam życ wiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedny jesteś...
...wierząc w to, że żyjesz tylko tutaj i teraz. Nie wiesz ile tracisz - powodzenia w szukaniu sensu życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedny jesteś...
w życiu nie chciałabym żyć wiecznie mając pod sobą taj poje*anych sąsiadów jakich mam teraz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko cialo umiera. dusza zyje wiecznie-tylko w zaleznosci od tego jak sie zachowujemy bedzie to wieczne zycie w raju albo piekle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whm
jesli sens zycia dla ciebie wyrazony jest w tym co moze nastapic po smierci(a wiec co jest w najlepszym przypadku dla wierzacego możliwe) to ja tobie współczuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie dlaczego wierzę w Boga i w życie wieczne? Wiecie co to jest zakład Pascala? \"Zważmy zysk i stratę, zakładając, że Bóg jest , jeśli wygrasz, zyskujesz wszystko; jeśli przegrasz, nie tracisz nic.\" Lepiej wierzyć i potem zyskać życie wieczne, niż nie wierzyć i potem nie otrzymać wiecznego życia. Przecież nic nie tracę na tej wierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nic pewnego ze zyje sie tylko raz i zadne filozoficzne przemyslenia tego nie rozwiąża, wszystko wyjasni sie po śmierci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedny jesteś...
hellishbloodystorm - wiem, ale czułabym jakąś wewnętrzną pustkę, gdybym wierzyła tylko w to, że wraz ze śmiercią kończy się wszystko...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whm
jakos mnie nie przekonuje teoria życia po śmierci,na wszystko mozna znalesc wytłumaczenie jesli sie tylko chce,tylko w przypadku zycia po smierci nigdy nie beda te wyjasnienia miały racjonalnych podstaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedny jestes - ale nie mierz innych swoja miara :). dla ciebie wiara ma sens, dla innych jest niepotrzebna, jest oznaka slabosci, jest wielka zagadka, jest pojsciem na latwizne i tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie jestem interesowna. :P Ok, źle ujęłam to ostatnie zdanie. Ale staram się to najprościej jak się da przekazać tym, którzy w to nie wierzą. A ten zakład Pascala jest dla mnie jak najbardziej logiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona500 tez znam ta jego zachęte do wiary w Boga, trzeba przyznac ze cwaniak z niego był;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedny jesteś...
hellishbloodystorm - nigdy nie mierzę wszystkich swoją miarą, ani jedną miarą. Wypowiadam swoje zdanie, a zdanie innych szanuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whm
ten zakład pascala to nic innego jak racjonalne kalkulacje nieracjonalnej materii:) ale jak mowia madrzy ludzie tylko prawda nas wyzwoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whm
trudno jednak patrzac na mase przypadków jakie powołuja nas do zycia i jakie rzadza naszym zyciem uznac by tkwił w tym zyciu ludzkim pierwiastek niesmiertelnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whm
jeśli Bóg wszystko może ,to moze równiez popełnic samobójstwo-przemyslcie to sobie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×