Odpowiedz na ten temat

Skutki odstawienia tabletek antykoncepcyjnych

• justyśka1707 2010.02.04 [20:18]
    Tak, to jest normalnie, nie musisz się martwić, ja też brałam rigevidon. Teraz totalnie inaczej się czuję, lepiej. Nie wróce do nich za nic. A to co będzie się działo z Tobą to wina tabletek. Tak działają hormony niestety. Ja jestem dobrej myśli, mam o wiele większą ochotę na seks, schudłam, mam więcej energii, same plusyusmiech.gif przez pierwsze dwa miesiące było nieciekawie, bo źle się czułam, szybko się męczyłam, towarzyszyło mi drętwienie kończyn, co do dzisiaj mi zostało niestety, ale to też chyba przez pracę w biurze. Nie wiem, w każdym razie nie musisz się martwić, będzie lepiejusmiech.gif pozdrawiamusmiech.gif

• m05223 2010.02.05 [18:20]
    to sie ciesze bo zaczelam powoli swirowac... i wynajdywac u siebie jakoes objawy ciazy.. pewnie urojonej to psychika... teraz tylko czekac az dostane... DZIEKI bardzo
  • Lacerta 2010.02.09 [01:00]
    Hey piękne!!!Od zeszłego czwartku dołączyłam do Waszego grona.Okres jak narazie tak jak powinien bardziej boję się następnego.tabletki brałam 6 lat.Najpierw Diane-miałam guzka piersi,póżniej Harmonet-silne działanie leków na organizm(masakra) następnie dostałam Mycrogynom i po odstawieniu przytyłam 12 kg w 2 tyg prawie nic nie jedząc(byłam na wczasach w tym czasie)miałam tez podejżenie o tarczyce.Póżniej mój doktor zapisał mi Yasminelle-samopoczucie rewelacja.z 12 kg co przytyłam schudłam 7kg,ale jakies 3mc temu pojawiły mi się problemy z krzepnięciem krwi.Codziennie krew z nosa,złe samopoczucie masakra totalna bóle głowy,cierpnięcia rąk i nóg,nie moga mi nawet krwi pobrać bo mi zyły pękają i to prawdopodobnie wina tabsów.Zobaczymy jak będzie dalej.Mam takie pytanie dużo przytyłyście po odstawieniu?Ja juz nie chce brać tego swiństwa(leczyłam się tym żeby mieć większą szanse na dziecko)ale boję się że znowu przytyje....przed braniem tabletek 48 kg teraz76.Jestem z tego względu załamana choć dzięki tabletką mam szansę na dzidziusia w przyszłości.Podnieście mnie jakoś na duchu!!!!
  • Jusia27 2010.02.09 [19:29]
    cześć Dziewczyny usmiech.gif
    tak jak obiecałam - zdaję relację z mojej "odstawki" usmiech.gif mija mi właśnie trzeci tydzień bez tabsów - w następnym tygodniu spodziewam się okresu i raczej stawiam na to, ze się pojawi bo od przedwczoraj mam tak wrażliwe sutki, że ogłosiłam zakaz ich dotykania mojemu ukochanemu jezyk.gif i już drugi dzień mam taką ochotę na słodkie, że poo prostu szaleję bez czekolady i pączków (właśnie zajadam się "Golden Nuts" ;P )

na razie (tfu tfu - żeby nie wykrakać) czuję się dobrze smiech.gif głowa mnie nie boli, nie mam mroczków migrenowych usmiech.gif nie przytyłam [wręcz schudłam 4 kg -ale to raczej zasługa basenu i nie jedzenia - jak to było w moim przypadku- po nocach], co do sexu - same superlatywy!! jestem tak mega nawilżona i mam takie napady ochoty, że mój narzeczony szaleje ze szczęścia smiech.gif mam wrażenie, że dosłownie na nowo zaczynam doświadczać cudownych sypialnianych doznań smiech.gifsmiech.gifsmiech.gifsmiech.gif ... co do minusów: tak jak się obawiałam - moja cera odpokutowuje za te lata trucia się hormonami smutas.gif jak nigdy wyskoczyły mi ogromne dwa gruboskórne pryszcze na twarzy smutas.gif cera zrobiła się na czole tłusta, na policzkach super sucha ... paznokcie łamią mi się i rozdwajają na potęgę smutas.gif na plecach pojawił się się jakiś pryszcz-intruz... kurcze mam nadzieję, że nie będę teraz przechodzić okresu problemów nastolatków :/

w sumie z niecierpliwością czekam na mój pierwszy okres po odstawce.. mam nadzieję, że wszytko będzie ok!!

Lacerta - ja też brałam tabletki sześć lat, co prawda z przerwami półrocznymi ale ostatnie trzy lata bez przerw smutas.gif na początku Diane, potem Cilest .. co do tycia - tak jak już pisałam - ja nie przytyłam. Nie wiem ile masz lat ja jakoś jak miałam 21-22 lata zaczęłam przybierać na wadzę... w sumie przytyłam ponad 10 kg!! a zawsze byłam "chudzielcem" ... dziś chodzę na basen 3 razy w tygodniu, nie stosuję żadnej diety - jem to co zawsze normalnie, nie obżeram się na noc i staram się dużo pić. Nie wiem czy ten skok wagi był spowodowany tabletkami - bo przez ten okres cały czas je brałam - czy może moje ciało zaczęło się zmieniać i moja cudowna przemiana materii przestała działać :/ ruch i jeszcze raz ruch smiech.gif ja teraz czuję się rewelacyjnie - miło jest nie mieć zadyszki po 20 przebiegniętych metrach jezyk.gif Życzę Ci żeby Twoja waga miała tendencję spadkową, a szanse na dzidziusia zwyżkową!!

pozdrawiam wszystkie anty Anty i te które jeszcze nie są anty smiech.gif

~~ żyć tak jakby tu było Niebo ~~
  • Alesia 2010.02.09 [19:40]
    Ja brałam najpierw Kontracept, chodziłam cały czas wkurzona, ciągle płakałam, nawet bez powodu, sama siebie miałam dosyć... Potem lekarz przepisał mi Yasminelle. Czułam się świetni. Zupełnie nic mi nie było. Ale stwierdziliśmy wtedy z chłopakiem, że lepiej się nie truć.. I przestałam brać. Również zero skutków ubocznych. Jednak po kilku miesiącach pojawił się temat ślubu i kiedy ustaliliśmy już datę stwierdziliśmy, że nie chcemy z dzieckiem do ślubu iść ,ani tym bardziej z brzuchem.. Więc znów poszłam po tabletki. Sama powiedziałam lekarzowi, że chce Yasminelle, w końcu wtedy był dobry.. Byłam prywatnie, więc lekarz przepisał od razu 6 opakowań. Wybrałam trzy, resztę sprzedałam.. To była jakaś masakra: dzień w dzień bolała mnie głowa, tabletki przeciwbólowe nie pomagały, byłam senna, sucha, zero ochoty na seks, a w ostatni miesiąc zaczął mnie boleć brzuch... I wtedy już zdecydowałam żeby przerwać. Od razu dostałam okres który trwał ponad tydzień, jak nigdy. Ale poza tym w porządku, brzuch i głowa od tej pory nie bolały już.. Ale za to brak okresu teraz... POowinnam dostać w sobotę, do tej pory nie ma. Robiłam już dwa testy ciążowe:NovaTest i QuickTest, oba negatywne... Nie wiem już co myśleć.. Czy to wina tych tabletek czy testy źle wyszły, nie wiem naprawde...
  • kafeteryjna1233 2010.02.10 [12:13]
    cześćusmiech.gif biore tabletki od prawie 3 lat (najpierw harmonet potem yasmin) teraz zostało mi pare tab. do końca opakowania i postanowiłam zrobić przerwe- jeśli ją przetrwam to nie zamierzam wracac do tab. Rzucenie ich zasugerował mi mój chłopak i dopiero teraz myśle o skutkach brania tab.- zaczne od plusów- zawsze miałam problemy z tradzikiem odkad biore tabletki cera znacznie sie polepszyła, chociaz nie wiem czy to nie jest tak ze po prostu okres dojrzewania się skonczył (zaczelam brac tabletki jak mialam 17 lat teraz mam 20), cycki troche urosły- z mniejszych na małejezyk.gif i to chyba tyle teraz negatywne- przytyłam, nie wiem dokładnie ile kg ale moja przemiana materii nie jest taka jak kiedyś mam cały czas wzdęcia, i w ogole duzy nieproporcjonalny brzuch do reszty (nie jest to wina żywienia bo szczególnie dbam o to), a najgorsze jest to ze zaczelam byc strasznie agresywna, kłótliwa i mam stany depresyjne. Zawsze miałam taki temperament jednak teraz tak mi sie to nasiliło ze szok zachowuje się czasami jak wariatka, nic mnie nie cieszy uwazam ze nic w moim zyciu juz nie osiagne itp. wlasnie dlatego chlopak zwrocil na to uwage.
    Dziewczyny!!! naprawde chce to rzucic ale boje sie skutkow odstawienia najbardziej trądziku, tego ze przytyje, ze mi biust zmaleje(a i tak jest malutkismutas.gif ) no i tego jak teraz bedzie wygladal seks, w koncu rzucenie prezerwatyw na rzecz tabletek zawsze uwazalam za mega korzystne, lepsze doznania, bliskosc partnera itp.
    Proszę powiedzcie mi czy majac w/w objawy ustały po pewnym czasie? tzn np czy tradzik ktory sie pojawil po odstawieniu znikł itp?
  • kafeteryjna1233 2010.02.10 [12:15]
    aha no i jak się teraz zabezpieczacie? bo ja mam tak jak pisałam wyżej dopiero 20 lat i nie planuje żadnej ciąży itp
  • Alesia 2010.02.10 [12:48]
    Kateteryjna1233 ja miałam podobne skutki uboczne jak ty. Właściwie to prawie identyczne. Co do trądziku to ja nigdy nie miałam jakiegoś dużego, np pare krostek i tak jest po dziś. Cycki mi urosły i jak przestałam brać tabsy to nie zmalały, już takie zostały. Ja brałam yasminelle, a to tabsy nowej generacji qwięc nic nie przytyłam. Nawet schudłam 3kg, ale to nie przez tabletki. Też sie zachowywałam jak wariatka, miałam stany depresyjne itp, jak przstałam brać wszystko przeszło. MNie jeszcze dodatkowo codziennie brzuch i głowa bolały, teraz odkąd przestałam brać tabsy, ani razu mniee nie bolały. Co do zabezpieczania to sama nie wiem co robić, narazie był stosunek przerywany, ale to zupełnie nie działa bo w taki sposób to pare moich koleżanek i siostra zaszły w ciąże. Ale na szczęście ja dostałam okres, choć się spóźnił i panikowałam już. Czytałam na temat plastrów, podobno mają jeszce gorszy wpływ niż tabletki i do tego są drogie. Zastrzyki są niby najwygodniejsze, ale czytałam dużo opinii, że lepiej je używać dopiero jak już sie nie będzie chciało dzieci, bo potem są problemy no i oprócz tego też dużo skutków ubocznych. No więc pozostaje chyba tylko prezerwatywa niestety :/
  • Topsy 2010.02.10 [13:08]
    Dziewczyny, pomóżcie.
    Piszecie w wiekszosci o odstawianiu przy planowaniu ciąży.
    Ja mam pytanie, jakbym chciała odstawić na jakieś 2,3 miesiące a potem z powrotem zacząć zażywać czy tak można?
  • ja już dwa tygodnie po 2010.02.10 [19:23]
    Witam dziewczyny, które zdecydowały się rzucić.

Ja już 3 miesiące po odstawieniu. To była dobra decyzja.

Odpowiadam na pytania:
    Można odstawić tabsy na 2-3 miesiące, ale po co robić szok organizmowi? Ledwo się zregeneruje, a tu już kolejna dawka hormonów.

Też brałam Yasminelle - tabletki nowej generacji. Przytyłam na nich 9kg. Moja ginekolog na ten fakt powiedziała: "No tak, nie u pani pierwszej okazały się przereklamowane"...
    Teraz nie tyję, ale... schudłam pół (!!!!!) kilograma. Liczę na więcej.

Biust podczas brania mi urósł, nie maleje, nadal zamiast miseczki B noszę D, już się przyzwyczaiłam, ale nie obraziłabym się, gdyby zmalał...

Mam sporą ochotę na seks, kochanie, działanie, pracę - na wszystko. Czuję, ze żyję. Mam w sobie energię, o której istnieniu zapomniałam.

2 MINUSY:
    - na plecach robią mi się błyskawicznie ropne wypryski. Z twarzą nie jest już źle, ale mogłoby być lepiej, tzn. czoło się przetłuszcza, pojawiają sie drobne krostki.
    - Zabezpieczenie podczas seksu: gumka +patentex. Kiedyś też tak było, ale przez prawie 3 lata zdążyłam się odzwyczaić od bicia piany i jej wyciekania ze mniesmutas.gif

ALE nie chcę wracać do hormonówusmiech.gif Koniec. Kropka.
  • ja już dwa tygodnie po 2010.02.10 [19:24]
    A, jeszcze jedno: paznokcie mi sie poprawiły, a włosy z mysich kosmyków stały sie bujne.
  • Jusia27 2010.02.10 [22:18]
    Alesia - wiesz dużo na tym forum naczytałam się o długim wyczekiwaniu na okres po odstawieniu tabletek, więc może nie powinnaś się tak martwić ! tym bardziej że testy wyszły negatywne.. ja czekam na mój pierwszy okres po miesięcznej przerwie bez tab i sama jestem ciekawa jak to będzie :/

kafeteryjna1233 - co do trądziku to mi dopiero cera zaczyna się pogarszać tzn wyskoczyły mi w tym miesiącu takie dwa wielkie podskórne pryszcze smutas.gif no i czoła mam tłuste smutas.gif jak brałam tabletki cerę miałam super !! co do wzdęć i wielkiego brzucha miałam to samo!! w ogóle jak przytyłam to kilogramy rzuciły mi się na brzuch, boczki i uda :/ teraz schudłam 4 kilo ( ale ćwiczę!! więc nie mam pojęcia czy przyczyniło się do tego odstawienie tabsów) i brzuch jest już o niebo lepszy smiech.gif podkreślę że ja również z miseczki małej B awansowałam na duże C jak brałam tabletki - na razie nie zaobserwowałam żeby moje piersi zaczęły maleć i w sumie cieszy mnie to bardzo jezyk.gif a jeśli chodzi o zmiany nastrojów to na początku brania tabsów byłam okropna!! dziwię się że mój narzeczone ze mną wytrzymał - ja ze sobą samą nie dawałam rady smutas.gif ale to było6 lat temu .. potem mi się polepszyło z humorami. w pierwszym tygodniu odstawki miałam trzy dni deprechy smutas.gif non top ryczałam i generalnie wszytko mnie przygnębiało - ale potem dostałam taki zastrzyk energii że do dziś w miejscu usiedzieć nie mogę smiech.gif teraz seks = My + prezerwatywa .. nigdy ich nie nawidziłam!! dlatego brałam tab ! ale czerpie obecnie tyle przyjemności z seksu, jestem tak mega nawilżona że zaczęłam lubić te gumki jezyk.gifjezyk.gifjezyk.gif

Topsy - zdecydowaliśmy się z moim partnerem że koniec z tabsami bo liczba niekorzyści z ich stosowania zaczęła przewyższać liczbę korzyści!! nie planujemy ciąży - ale jednym z głównych czynników odstawienia tabletek był fakt, że jesteśmy już psychicznie gotowi zostać Rodzicami smiech.gif nie boję się tak jak kiedyś więc tabsom mówimy kategoryczne NIE smiech.gif a tak jak pisałam koleżanka wyżej - nie ma sensu robić organizmowi takich wstrząsów hormonalnych !! przerwy 2-3 miesięczne moim zdanie też są bez sensu - ale to już jest Twoja decyzja...

pozdrawiam anty Anty - JA smiech.gif

• sobikate 2010.02.13 [22:44]
    Hej dziewczyny. Piszę pierwszy raz.. czytałam wasze posty i doszłam do wniosku, że chyba coś jest ze mną nie tak. Duża większość z Was pisze, że po odstawieniu tabletek czuje się lepiej.
    Brałam tabletki bez przerw przez prawie 4 lata. Był to Rigevidon. Postanowiłam jednak je odstawić, bo dostawałam migreny co 2 miesiące i podejrzewałam, że to przez tabsy. Poza tym stwierdziłam, że nie chcę truć dalej swojego organizmu. Ale - czuję się o wiele gorzej teraz, po odstawieniu, niż gdy je brałam. Odstawiłam tabletki wraz z nowym rokiem czyli w styczniu. Nic mnie nie cieszy, seks wcale nie jest lepszy - nie mam nawet na niego ochoty (zaznaczam, że jestem szczęśliwą narzeczoną, więc nie ma to związku z uczuciami), czuję się coraz gorzej, strasznie bolą mnie jajniki, jestem skołowana, zdezorientowana, kręci mi się często w głowie... nie wiem co się dzieje smutas.gif Mój ginekolog na moje pytanie, czy coś może się dziać po odstawieniu odpowiedział "a co ma się dziać?".
    Martwię się, że może coś mi jest. Chcę zrobić wyniki, OB, morfologię .. ale wcześniej chciałam się poradzić Was. Czy jestem osamotniona w tych dziwnych objawach? Może któraś z Was też tak się czuła?
    Po prostu nie wiem już, czy to zimowa depresja, czy może moje hormony oszalały po odstawieniu smutas.gif
    Trochę się rozpisałam, ale dziękuję wszystkim, którzy przeczytali mój post i będę wdzięczna za pomoc usmiech.gif

Pozdrawiam cieplutko.
  • Ewa30 2010.02.15 [13:30]
    Dołączam do Waszego Grona!

Odstawiłam. Po 11 latach brania: Diane35, Logest, Cilest, Harmonet, Yasmin i Yasminelle. Brałam ze względu na nadmierne owłosienie, brak miesiączki, etc.

Ostatnio brałam Yasminelle, po których w przeciągu roku przerobiłam: grzybicę, potworne wypadanie włosów, stany depresyjne, niepokojące objawy neurologiczne, etc.

Ostatnią tabletę wzięłam 6 lutego. Potem było krwawienie z odstawienia. To mój 9 dzień bez tablet. Póki co nic się nie dzieje gorszego niż na tabletach. Dalej beznadziejne samopoczucie, bóle głowy, nerwowość, etc. Wiem, że bardzo wiele kobiet po odstawieniu tabletek "odżywa" i na nowo "staje się sobą". Takie określenia powtarzają się w wypowiedziach.

Jak myślicie - po jakim czasie od odstawienia tabletek zacznę odczuwać poprawę? Czy jest tu ktoś, kto miał podobne skutki uboczne przy Yasminelle i przeszło po odstawieniu? Oczekuję z niecierpliwością na słowa otuchy... oczko.gif
  • princessaa 2010.02.15 [14:56]
    bralam novinette 5 lat. odstawilam 3 miesiace temu.
    narazie nic specjalnego sie nie dzieje pozatym z emi libido spadlo i wkurza mnie to strasznie. mam suchosc pochwy. bole w piersi niewiem czym spowodowane. ide z tym na usg
  • ja już dwa tygodnie po 2010.02.15 [19:35]
    Ewa30 - ja miałam takie objawy po Yasminelle - grzybica prawie cały czas (po lekach przechodziło na jakieś 2-4 tygodnie), z włosów zostały mi resztki i widoczna skóra głowy, kołAtani serca,nerwowość, niepokój, migreny...
    Po novynette miałam stany depresyjne... W zasadzie po przytyciu 10kg prawie od razu każdy dostałby depresji...

Pamiętam jak rankiem zakłAdałam stanik i... biust mi się w niego nie zmieścił... Piersi urosły dosłownie przez noc. Masakra.

Po odstawieniu (już 3 miesiące temu) nie było kolorowo - bóle jajnków, czasem bolała głowa, ptyszcze wyskoczyły, ale teraz (po trzecie normalnej miesiączce) widzę, że wszystko jest OK. Dosłownie. Jak kiedyśusmiech.gif No, może troszkę zrobiły mi się humorki (lekkie przygnębienie przed okresem), których kiedyś (przed tabletkami) nie było...

Odstawienie oceniam na ++++++++++++++++++++++++++++++++
  • ja już dwa tygodnie po 2010.02.15 [19:36]
    princessaa - te objawy to zachwianie hormonalne, nic wiecej. Wszystko samo wróci do normy, zobaczysz. Wszystkiego dobrego!
  • Ewa30 2010.02.16 [07:08]
    ja już dwa tygodnie po

Kochana - to ja na Yasminelle schudłam 17 kg w ciągu roku. I bynajmniej wcale mnie to nie cieszy. Na początku było super fajnie zaje... Ale potem zauważyłam, że to moje "schudnięcie" to nic więcej jak totalne odwodnienie organizmu. Wszystkie płyny, które przyjmowałam, po prostu przeze mnie przelatywały. Non stop biegałam do toalety. Skóra mi się przesuszyła, narobiło zmarszczek i wszystkie inne objawy odwodnienia... Ciesz się, bo przytycie akurat tak nie wyniszcza organizmu. Zgubisz, jak tylko będziesz chciała - woda sama zejdzie po odstawieniu, skoro taką masz tendencję do zatrzymywania. Zwykła zielona herbatka Ci wystarczy.

Osobiście - jestem przygotowana na ewentualne pryszcze, przetłuszczanie włosów, etc. Ale nie ukrywam, że najbardziej mi zależy, aby psychicznie dojść do dawnej formy, bo to, co się działo przez ostatnie pół roku - to jakieś życie w ciągłym amoku? Tak chyba wygląda pełnoobjawowa depresja. Albo totalna hiperprolaktynemia spowodowana tabletkami... która też w konsekwencji prowadzi do obniżenia nastroju, nerwowości i depresji. Mam nadzieję, że jednak obędzie się bez wizyty u "psychola" i wszystko się wyrówna razem z hormonami.

Co Wy na to? Czy któraś nabawiła się może hiperprolaktynemii przez tabletki?
  • xXmyszaXx 2010.02.16 [09:30]
    Zapraszam do fajnego serwisu http://chomikuj.pl/?page=175369
    Znajdziecie tutaj wiele interesujacych pozycji do swoich kolekcji.
    Wejdzcie zarejestrujcie się i pobierajcie http://chomikuj.pl/?page=175369
  • xXmyszaXx 2010.02.16 [09:31]
    Zapraszam do fajnego serwisu http://chomikuj.pl/?page=175369
    Znajdziecie tutaj wiele interesujacych pozycji do swoich kolekcji.
    Wejdzcie zarejestrujcie się i pobierajcie http://chomikuj.pl/?page=175369
  • Morela_la 2010.02.17 [13:52]
    Cieszę sie, ze tarfilam na wasze forum - utwierdziło mnie to w przekonaniu ze czas skonczyc z tabsami. Podjełam tą decyzje za namową chłopaka, który od dłuższego czasu mówil ze tabletki zieniły mnie, moj charakter. Od ok. 3 lat stosowałam Yasminelle bez prawie żadnych problemów - piersi mi urosły, miesiączki przestały być bolesne, z tym ze libido 0, jakieś dziwne humory, ostatnio wlosy wypadaja mi garściami, a o stanie poznokci nie wspomne. Zostały mi 2 ostatnie tabletki, które wezme - myśle ze lepiej bedzie zakonczyc caly cykl niz przerwyać pod koniec. Ostatnią biorę w czwartek. Mam spore obawy przed odsatwieniem. Boję się tego wszystkiego o czym czytałam na forum, ale wolę przeżyć to wcześniej niz pózniej. Napisze wkrótce co i jak ze mna....

• Jusia27 2010.02.17 [20:39]
    Witajcie ponownie usmiech.gif zaczynam wielkie odliczanie do okresu.. wg schematu tabletek gdybym je dalej brała powinnam dostać okres jutro z rana .. wczoraj tak mnie bolały jajniki ze myślałam że to już! dziś rano jeszcze mnie troszkę pobolewały ale potem przeszło - teraz też nie bolą. Od pięciu dni muszę myć głowę codziennie bo tak mi się przetłuszczają włosy że masakra :/ poza tym wyskoczyło mi parę małych podskórniaczków na plecach i ramionach. Cera na twarzy jest już ok usmiech.gif poza tym miewam dni ze chodzę jak bąk smutas.gif wściekam się na wszytko jak głupia ... aż mnie to przeraża :/ moje libido ze stanu zachwycenia troszkę opadło - a to przez to że porobiły mi się znów (jak brałam tabletki tez tak miałam - leczyłam się u trzech lekarzy bez skutku..) ranki przy wejściu do pochwy smutas.gifsmutas.gifsmutas.gif mam maść która łagodzi objawy ale staje się wtedy nie tykalna smutas.gif szczerze to miałam nadzieję że mi przejdzie jak rzucę tabsy ale niestety ... smutas.gif poza tym waga bez zmian, paznokcie do bani, piersi nie zmalały na szczęście jezyk.gif i nadal nie żałuję !!
    pozdrawiam

• Ewa30 2010.02.17 [23:27]
    11 dzień bez tabsów - brałabym dzisiaj 4tą tabletkę Yasminelli

Pozytywy:
    żadnych duszności, palpitacji, drętwienia rąk i nóg, ataków paniki
    nastrój stopniowo coraz lepiej
    koncentracja, pamięć i ogólne zorganizowanie wraca do dawnego poziomu
    libido stopniowo pnie się w górę oczko.gif
    skóra już nie jest taka przeraźliwie wysuszona.

Negatywy:
    trochę napęczniał mi brzuch
    piszczy w uszach i ciśnie w głowie
    jestem nieco senna - kawusia wraca do łask
    pobolewa mnie podbrzusze - jajniki wracają do gry...

Ogólnie nie jest źle, tyle Wam powiem, Kobitki... Będę meldować na bieżąco moje wrażenia...
  • sobikate 2010.02.18 [10:22]
    Ja jestem już prawie 2 miesiące po.. czekam na drugą miesiączkę po odstawieniu. Pryszczy nie mam, paznokcie mogą być, włosy mi wypadają (ale tak zawsze miałam w zimie), nie tyję, nie chudnę a piersi dalej mam małe oczko.gif więc w zasadzie nic się nie zmieniło oprócz mojego nastawienia do Świata i chęci do seksu :/ ostatnio nawet zastanawiałam się czy nie wrócić do tabletek, bo może i są szkodliwe ale jakoś tak czułam się szczęśliwiej..
    No mam nadzieję, że to przejdzie i będę się cieszyć bez tabletkowym życiem, tak jak Wy usmiech.gif
    Muszę jakoś wytrzymać :/
  • odstawic czy nie 2010.02.19 [23:34]
    Ja tez myslalam o odstawieniu, ale jakos sie boje. Biore juz od 3 lat i nie zaobserwowalam u siebie zbyt wielkich skutkow ubocznych, no moze za wyjatkiem spadku mojego libido i suchosci "tam"... Chcialabym przestac dla wlasnego zdrowia, co prawda nie planuje dziecka w najblizszej przyszlosci ale boje sie ze bede miala kiedys z tym problemy. Sama nie wiem co robic i jaka metode stosowac w razie gdbym zdecydowala sie na odstawienie. Nie jestem przekonana co do kondomow, bo to przez nie wlasnie zaczelam brac tabletki... Ehh to bledne kolo :/

• ghjkl 2010.02.20 [15:30]
    wlasnie mam ten sam dylemat,skutków ubocznych jako takich brak,tabsy biore od 5 lat.Ale tak mysle zrobie przerwe na kilka m-cy np i zobacze co bedzie ,wrocic do nich zawsze można.
  • Jusia27 2010.02.20 [16:14]
    Dostałam dziś okres smiech.gif jajniki od rana trąbiły mi ze się zbliża - na szczęście już nie bolą usmiech.gif cieszę się jak dziecko bo powiem Wam że miałam obawy - tyle lat brania tabletek, naczytałam się różnych historii i miałam pietra :/ oczywiście pojawił mi się nowy syfol na plecach :/ ale za to libido 100% !! nawet dziś rano przed okresem yyy teges no smiech.gif zadziwiam samą siebie jezyk.gif byłam troszkę humorzasa przez ostatnie parę dni - ale zawsze tak miałam jezyk.gif
    odstawic czy nie - ja też zaczęłam brać tabletki przez słabe przekonanie do gumek. Myślałam że jak będę brała tabletki to sex będzie sprawiał mi więcej przyjemności bo się nie bedę bała że gumka pęknie - i co .. powiem Ci że wróciłam do nich i jest sto razy lepiej niż z tabsami!! i juz zapomniałam co to znaczy suchość "tam" smiech.gifsmiech.gifsmiech.gif a miałam z tym mego problem!! a poza tym ja też się bałam ( i w sumie dalej boję) czy nie będę miała problemów z zajściem w ciąże ale na to chyba nie ma reguły.. Mam dwie starsze od kuzynki. Obie brały tylko Diene35 nie wiem dokładnie ile ale na bank ponad 5 lat !! jedna zaszła bez żadnych problemów i dłuższego starania się o dziecko-i ma piękne zdrowe maleństwo, druga stara się 2 lata i nic smutas.gifsmutas.gif

ja już nie chce się truć!! jestem zadowolona że przestałam brać tabletki!! i szczęśliwa - bo wydaje mi się że odżywam po nich na nowo smiech.gif

• odstawic czy nie 2010.02.20 [17:26]
    Gratuluje Jusia27! Mialas szczescie, bo niektore kobiety czekaja naprawde dlugo bo wrocic do stanu "sprzed tabletek". Ja zaczelam brac talbetki bo pekla nam gumka i bylam przerazona ze moge zajsc w ciaze bo bylam w srodku cyklu, wiec jeszcze tego samego dnia wybralam sie do lekarza i od tego czasu non stop jestem na tabletkach. Jakos nie ufam gumkom i wiem ze predzej czy pozniej i tak pekaja. Ja tez myslalam ze jak zaczne brac tabletki to bede miala bezstresowy seks ale przez ten spadek libido i suchosc to wcale nie jest tak wesolo... No wlasnie, najgorzej ze to z tabletkami nic nie wiadomo, na kazda kobiete dzialaja one inaczej. Moze sie przekonam zeby rzucic, na dzien dzisiejszy jeszcze nie mam odwagi...
  • Ewa30 2010.02.21 [17:13]
    Dziwne skurcze mięśni ud... wierzchniej części ud konkretnie... męczyły mnie wczoraj cały dzień, a dzisiaj obudziłam się z potwornymi zakwasami.

Nie mam pojęcia, czy ma to związek z odstawieniem tabletek. Nigdy wcześniej się nie zdarzało. A może to jeszcze skutek wypłukania magnezu przez Yasminelle i zachwiania równowagi Sód/Potas?

Miała któraś z Was podobne akcje?

Ja zaczynam się nakręcać, że może to objawy problemów z żyłami albo jakichś zaburzeń neurologicznych?
  • Logest18 2010.02.21 [23:17]
    No tak ja juz skonczylam opakowanie w poniedzialek... powinnam rozpoczac we wtorek ale rzucam to gó*** oczko.gif Tyle sie naczytalam o tych skutkach ubocznych ale jakos dla wlasnego zdrowia nie chce sie juz tym truc... Bralam Logest 1,5 roku wazylam 53 kg przy 170 tyeraz waze 60 i jakos czuje sie jakbym byla nie w swoim ciele...poiersi urosly ale chyba przez to ze przytylam... libido 0...bole serca i dretwienie lewej reki;/
    Tabletkom mowie nie zobaczymy jak to bedzie, boje sie, ale sprobowac musze..!!

Odpowiedz na ten temat