Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

slabe tetno plodu

Polecane posty

Gość gość

Witajcie jestem w 15 tc ciazy i dzis mojej dzidzi tetno mialo tylko 85 czy to nie za malo ? Moze sie wypowiedziec jakas doswiadczona mama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, a co na to lekarz? Prawidlowe tetno to 110-150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skierowala mnie na badania ale nie wiem jeszcze co i jak ale troche sie denerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niskie. Mój miał 140. A kiedy te badania masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dzis mialam usg .. ale wyszlo ze dziecko jest na 14 tydz z usg . A mam badania na rozyczke i glukoze . Ale to dopiero za tydz wyniki ..a macica jest na 13 ; ( nie wiwm dziwne to wszystko mialam plamienia 2 tyg temu niecale ale mi przeszlo a tu dzidzia taka slaba boje sie ze ja trace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Glukoza i różyczka, to standardowe badania w ciąży, bez względu na wszystko się je robi. Wymiary zarodka też mogą być różne. No ale to tętno jest niepokojące. Nic Ci na tym usg nie powiedzieli? Powinno być wyższe. Wiesz co, może to i panikarstwo, ale ja bym poszła na izbę przyjęć do jakiegoś szpitala położniczego, żeby ktoś się fachowo wypowiedział. Mam troje dzieci i takiego tętna żadne nie miało. To ja pisałam wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No trochę dziwne.Zjedz coś słodkiego.Mówię poważnie to pomaga.Dodaje energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No .zrobili mi usg w szpitalu i powiedzial ze serduszko bije i ok z dzieckiem ale 3 tyg jakbylam to dziecko nq usg bylo ****lowe a dzis skulone takie biedne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko pojedź na IP i powiedz, że masz bóle brzucha, które Cie niepokoją, możesz wspomnieć o plamieniu, niech Ci zrobia usg jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewentualnie wypij słabą kawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko skulone takie biedne.Puknij się w łeb to jest pozycja embrionalna .Dzieci tak się układają.Nie panikuj.Tak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak podczas Wywolywania porodu mojej corce spadlo tetno do 80 to biegiem robili mi CC. Nie wiem jak to sie ma do wieku ciąży ale ja bym tego nie zostawiła tylko posciemniala w szpitalu ze boli brzuch i została na obserwacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama sie puknij dziecko sie nie ruszalo tylko bylo bicie serduszka widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam tetno 85 a czasem 50 czy to moze byc tak ze dziecko ma podobne jak ja?czy zawsze wyzsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wiem jaka to pozycja ale czemu nie bylo *****iwe? Skoro ba ostatnim usg sie wiercilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale dziecko nie musi zawsze być w ruchu na usg, moje do tej pory skakało i fikało, a na ostatnim spało i nawet nie drgnęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli jednym slowem moj dzidzius mial strajk dzis tylko martwi mnie te tetno ale co myslicie ze jak lekarz mowi ze ok to bedzie dobrze czy lepiej udac sie do szpitala doddam ze malo spalam w nocy i zmeczona bylam od rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pojechałabym na Ip- jestem w 14tc i tętno mojego dzieciątka oscyluje zazwyczaj w granicach 160

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na te plamienia dostałaś jakiś duphaston czy luteinę? Mi lekarz mówił, że norma chyba 140 -180. Dokładnie nie pamiętam ale na pewno powyżej 100 i nie ma znaczenia jakie Ty masz tętno. Z resztą w ciąży i tak fizjologicznie rośnie tętno matki. Ja bym pojechała do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas mały miał zawsze w okolicach 160. przejedz sie na IP niech Cie inny lekarz zobaczy. kiedys pojechalam na IP i mnie polozna objechala, ze niepotrzebnie przyjechalam, ze cyrki robie, a lekarz jej gebe zamknął i powiedział że lepiej raz za dużo przyjechać niż raz za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również jestem w 15 tc i dzisiaj tętno mojego maluszka wynosiło150. 80 uderzeń to raczej za słabe, minimalne powinno być chyba 100 albo 110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka ma gdzieś co się pisze do niej,dziewczyny ci dobrze radzą co ci zalezy poleżeć na obserwacji w szpitalu na patologii ciaży? ja leżąłam 4 razy i dzięki temu mam zdrowe dziecko i poznałam fajne koleżanki na sali z którymi mam kontakt! zebyś pózniej nie beczała jesteś nie odpowiedzialana,ja by pojechała na ip pościemniała że plamiłam! to cię zostawią i dobrze poobserwują dziecko,piguły chodzą co 2 godziny z dooplerem i sprawdzają bicie serduszka dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Autorko, jak widzisz dziewczyny radzą to samo, dla własnego spokoju jedź na IP, rzeczywiście powiedz, że plamiłaś i masz bóle i wspomnij o tym, że tętno było słabe. To nie są żarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie ze nie mam gfzies gdybym miala to bym nie prosila was o ocene sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Badanie tętna u płodu jest jednym z najczęściej wykonywanych badań w trakcie ciąży. Nie dzieje się tak bez przyczyny, ponieważ utrzymywanie się częstości akcji serca dziecka w granicach normy z dużym prawdopodobieństwem świadczy o jego dobrostanie, natomiast wszelkie zaobserwowane nieprawidłowości mogą być wynikiem poważnych zaburzeń, na przykład krążenia łożyskowego, co stanowi duże zagrożenie dla życia płodu i wymaga wnikliwej diagnostyki i właściwego postępowania. Prawidłowo tętno płodu wynosi 110-150 uderzeń na minutę. Wartości poniżej 110/min określane są jako bradykardia, natomiast wartości powyżej 150/min to tachykardia. Wśród przyczyn bradykardii wymienia się niskie ciśnienie krwi matki, niską temperaturę jej ciała czy hipoglikemię, ponadto wady i arytmię serca płodu, niewydolność łożyska, ucisk pępowiny lub ucisk główki płodu oraz stosowanie niektórych leków."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile razy sprawdzali ci tętno płodu? Pamietam ze raz mojej małej spadło do 100. To kazali mi zjeść czekolady kawałek, doczekaliśmy kilkanaście minut i badanie zostało powtórzone. Za drugimrazem było ponad 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki za rady pakuje sie i pojade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Koniecznie daj znać, co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co u ciebie autorko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×