Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pedorita

slub cywilny z obcokrajowcem

Polecane posty

Czesc dziewczyny. Zaczynamy planowac slub z narzeczonym. Bedzie to slub jedynie cywilny. Chcielibysmy wynajac sale w jakims zamku lub palacu na ta uroczystosc. Ktos moglbymi polecic jakies fajne miejsce w poblizu Wroclawia?? nie mieszkamy w polsce wiec bedzie nam troche ciezko zorganizowac wszystko na odleglosc... moze ktos ma jakis fajny pomysl.. I jeszcze jedno pytanko. Tak jak w temacie, bedzie to slub tylko cywilny, ale jakos urzad cywilny nie wydaje mi sie romantycznym miejscem wiec czy jest mozliwosc zrobienia calej ceremoni w miejscu gdzie bedzie wesele? I kolejna sprawa. moj narzeczony jest Hiszpanem, jakie dokumenty potrzebujemy, musimy cos dodatkowego zalatwic? moze ktos bral slub z obcokrajowcem i wie jak to wyglada. Bylabym wdzieczna za pomoc. Musimi tez cos zalatwic tutaj w Hiszpani? mialam tu kolezanke polke ktora zalatwiala slub z hiszpanem i musieli przejsc jakis sprawdzian glupi ze ich zwiazek nie jest ustawiony dla papierow. czy my tez musimy przez to przechodzic jesli pobieramy sie w PL? za jakiekolwiek info wielkie dzieki Odpowiedz na ten temat »

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodatalm tu temat oprucz w "Sluby i wesela" bo moze ktoby mi pomogl z ostatnimi dwoma pytaniami... co z tymi papierami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej pedorita!!! :) Moge ci powiedziec jakie potrzebujesz papiery bo wlasnie przez to przechodze .. Z hiszpanii musisz miec specjalny papier z ich odpowiednika urzedu stanu cywilnego zezwlajajacy twojemu marzeczonemu na slub w Polsce z toba. Ten papier musi byc tlumaczony przez tlumacza przysieglego w Polsce I na jego podstawie oraz przetlumaczonego skroconego jego aktu urodzenia, twpjego aktu urodzenia, jego paszportu, oraz twpjego dowpdu osobistego wyrabiacie podobne zezwolenie w urzedzie stanu cywilnego w Polsce (ostatniego miejsca twojego zamieszkania). Musicie byc razem i zalatwiac to z samym kierownikiem. Papiery musza byc wyrobione nie szybciej niz 3 miesiace przed slubem a nie dalej niz miesiac przed slubem. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siksa,moze nad jezykiem pisanym popracujesz przy okazji...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dodam, ze chyba nigdy nie zgadzają sie w urzędzie na udzielenie ślubu poza usc. Mi powiedziano, ze to tylko w przypadku obloznie chorych lub w więzieniu :S I pamietaj, ze jesli narzeczony nie mówi po polsku, bedzie ci na ślubie potrzebny tlumacz przysiegly (też mało romantyczne). Ja przez te schody zdecydowalam sie w końcu na slub w Hiszpanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I z tym testem to prawda, w Hiszpanii mi go zrobili - pytają kiedy i w jakich okolicznościach sie poznaliscie, hobby partnera, jego data urodzenia, czy ma rodzeństwo, czy mieszkacie razem i od kiedy, itp Nie pamietam juz dokladnie wszystkich pytań, było ich około 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu komus cos nie pasuje? popracowac to by sie tobie przydalo nad czepialstwem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myslalam ze mozna bylo za wieksza oplata oczywiscie wyciagnac urzednika do jakiegos fajnego palacyku gdzie bedzie wesele... co za beznadzieja. to ja takim razie zaczne zmieniac plany... bo dzieki bogu jak narazie to tylko plany. ale jasne mam ze w urzedzie za maz nie wyjde. a ten zalosny wywiad to tez takie zawracanie d**y za przeproszeniem, przeciez w Uni jestesmy.... co nam daje to malrzenstwo... mimo wszystko napewno smiesznie bedzie.) to z tym terminem papierow tez beznadziejne, nie bedzie latwo sie zgrac z weselem.... uffff dzieki za info Si-xa chyba sobie polaka poszukam.... hahah mniej problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedorita --> poznajesz mnie prawda? to ja ZDZ :) u mnie to jeszcze dochodza sprawy koscielne... musialam zalatwiac specjalne pozwolenie od brytyjskiego biskupa :) tymi sprawami urzedowymi to sie tak nie martw bardzo bo to tak brzmi tylko skomplikowanie ale da sie ogranac. cala reszte zalatwiam przez internet, mailowo i na skajpie.. do mojego slubu zostalo hmmm.. 7 tygodni !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moze by tak ten hiszpan ruszyl doopa i sie dowiedzial co ? skretu macicy dostajecie a oni siedza i mlynki paluszkami kreca ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za 5 tyg wychodzę za Włocha. Co do ślubu to tylko cywilny bo nie mam bierzmowania, mogliśmy ten slub miec nawet w ogródku u mojej mamy czyli tam gdzie chcemy, ale ostatecznie slub będzie w urzędzie.co do papierów to jak juz wyżej dziewczyna napisała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ps. Nie wiem dlaczego w waszych urzędach aucie problem ze ślubem poza urzędem, nam powiedziano ze jeżeli chcemy miec poza to potrzebne będzie godło polskie jakiś stół i krzesła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Macie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalezy od urzedu, u mnie nie chcieli udzielić poza usc. W razie jak sie zdecydujesz na cywilny w Hiszpanii, sluze radą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejj ZDZ, wlasnie na ostatnim topiku napisalami chyba Mayor ze zmienilas nicka, ja tu zaczelam od niedawna znowu zagladac. To gratuluje moja droga, obie bedziemy mialy na glowie teraz szykowanie slubow. Ja jeszcze porzadnie nie zaczelam a juz sie tym mecze... jedyne jak narazie co wiemy ze bedzie to w PL. ale wlasnie odechciewa mi sie wszystkiego jak slysze o tych papierach. Ja odpuszczam sobie koscielny... nie jestesmy zbyt religijni, i niechce wyjsc na hipokrytke biorac slub w kosciele. Mam jednak marzenie o bialej sukni, i jakos nie widzi mi sie wkroczyc w takiej do urzedu... dlatego tyle zamieszania z wyciagnieciem tego urzednika do jakiegos ladnegomiejsca gdzie bedzie wesele. a wy planujecie slub w pl czy uk? ja wlasnie nie wiem czy musze przez te wszystkie ceregiele przechodzic tutaj tez jesli slub bedzie w pl (interview itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak. W Polsce, mamy dwie imprezy, druga w uk. Wieksza ale mniej wystawna. Ja juz planowanie I zalatwianie mam w wiekszosci za soba. Teraz lece do polski za tydzien musze zalatwic ten usc podpisac kontrakty wplacic zaliczki. Stres stres I jeszcze raz stres mowie ci! Papiery to akurat maly pikus przy tej calej organizacji szczegolnie jak masz gosci z zagranicy. My mamy dja dwujezycznego, porezerwowane autobusy hotele... Teraz przyjdzie za to placic.. To dopiero bedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z hiszpanii musisz miec ten papier "niezaleznosci", ze mozna bez przeszkod sie zenic. Pewnie sytuacja jest bardziej skomplikowana jak sie ma rozwod,zmienione nazwisko itd. U nas bylo bez zadnych ceregieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia UK
podnoszę temat bo mnie dotyczy ;) Mój narzeczony jest Anglikiem i rozmyślam o ślubie i weselu w Polsce :) Jakie formalności i utrudnienia mnie(nas) czekaja z tego powodu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sluchaj,Julia UK,a ty czytac nie umiesz,co wyzej napisane chociazby?Czy moze chcesz,zeby zaczac od nowa tylko dla ciebie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już jestem po ślubie z obcokrajowcem w Polsce. Zachęcam do lektury posta na swoim blogu, w którym opisuję perypetie z tym związane: weselemi.blogspot, artykuł: Ślub z obcokrajowcem -biurokracja. Tylko bez paniki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już jestem po ślubie z obcokrajowcem w Polsce. Zachęcam do lektury posta na swoim blogu, w którym opisuję perypetie z tym związane: weselemi.blogspot. Post: Ślub z obcokrajowcem - biurokracja. Tylko bez paniki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bedziesz mu teraz lizać jaja szmato z francji? Wiem ze to lubisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polskie świnie i ich boscy obokrajofcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×