Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

śluz płodny zawsze świadczy o tym że się ma owulację

Polecane posty

Gość gość

Witam . Staram się z mężem o dziecko i zawsze robimy to w okresie około owulacyjnym tzn w dniu lub na dzień przed owulacją. Więcej jedyną rzeczą jaką traktuje za owulację jest obserwacja śluzu (rozciagliwy , przypominający białko jaja ) ...nigdy nie miałam monitoringu cykli o tak właściwie tylko dzięki temu śluzowi sądzę że mam owulację . a moje pytania jet takie - czy może nie być owulacji mimo że występuje śluz płodny czy jednak śluz płodny jest zawsze objawem owulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śluz przezroczysty, rozciągliwy, szczególnie jak jest go dużo, to oznacza dni płodne. Nie zaobserwowałaś, że to trwa zazwyczaj kilka dni? Ja bym radziła seks co dni od ok. 9, 10 dnia cyklu, jak masz cykle 28-30 dniowe. Nie radzę tak celować że tylko dwa dni w cyklu. Śluz może być, ale owulacji może nie być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy do końca nie wiadomo kiedy jest owulacja, nawet jak mamy x cykli w tym samym dniu cyklu, czyli np. 14 dnia, to nigdy nie wiadomo, czy w następnym nie będzie w 15, czy 17 dniu....I np. współżyjecie 13 dni i jak 17 dni owulacja, to już może być za wcześnie i nici...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak można zaobserwować owulację mnie jeszcze w tym dniu bolały jajniki. przez wszystkie dni płodne ma sie taki śluz ale akurat w ten jesden dzień najbardziej ja potrafiłam rozpoznac czy to ten dzien. dzięki temu jestem w ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tzn ja nie mam tego śluzu jakoś bardzo dużo ale zawsze na kilka dni przed tym czuje straszną wilgoć w środku a podczas stosunko juz całkiem plus upławy ale ten taki śluz typowo płodny mam 1 dzień (w 15 dniu przy cyklach 30 dn)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
śluz i temperatura to jedno, a to czy pęcherzyk pęka to drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i kochamy się z mężem od 10dn cyklu do 17 co drugi dzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To czyli mam rozumieć że mimo iż wystąpił u mnie śluz płodny to wcale nie musiało w tym cyklu dojść do owulac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jest jakiś sposób ( poza monitoringiem) by mieć pewność czy doszło do uwolnienia komórki jajowej czy też nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poza monitoringiem nie ma żadnego innego sposobu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze tego się obawiałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no własnie, tylko monitoring daje pewność..nawet jak czujesz ból, to jest on około owulacyjny, może być wcześniej przed owulację, ale też w trakcie, czy po owulacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A testy owulacyjne??? Coś tam kiedyś słyszalam że takie istnieją i są dość powszechnie używane... A jeśli użyje testu i on pokaże że owulacja będzie ( 1/2 dni prędzej się je robi nie ??( sprki jeżeli się myle ale nie miałam z nimi do tej pory styczności)) i plus do tego pojawi się śluz płodny to chyba miała bym wystarczający dowód na to że owulacja była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
test owulacyjny pokazuje jedynie skok piku LH, a nie to czy pęcherzyk pęka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×