Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mdddddd

Smierdzace uplawy

Polecane posty

Gość mdddddd

Witam. Odkad pamietam mam problem z nieprzyjemnie pachnacymi uplawami. Wystepuja one dzien w dzien, takze bez wkladki nigdy sie nie obejdzie. Nie wspolzyje z nikim, mam dopiero prawie 18 lat. Okres mam nieregularny, a nawet bardzo, bo wystepuje on co miesiac (bardzo rzadko), dwa, trzy, a nie raz nawet wiecej (ginekolog mnie badal, twierdzi, ze to normalne i w koncu sie ureguluje...). Nie wiem co mam robic. Mam juz dosc tego codziennego smrodu. Nie umiem okreslic czy jest to ten 'popularny' rybi i czy inny. Nie jest on tez intensywny, bo dopiero gdy sie rozbieram do kapieli i sciagam majtki z wkladka, to zaczynam go czuc. Uplawy maja kolor czesto delikatnie brazowy. Ginekolog i mama mowili, ze uplawy to rzecz normalna, ale zeby wystepowaly codziennie? Co prawda sa one w malych ilosciach, ale wciaz sa i nieprzyjemnie pachna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwazna
czy ginekolog badał cię na obecność nadżerki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dannaaa_aa
Dokładnie. Podbarwione krwią upławy mogą świadczyć o nadżerce. Lub o zapaleniu bakteryjnym. Ja bym zrobiła cytologię i posiew z pochwy na początek. U mnie było zapalenie bakteryjne z posiewu wyszedł paciorkowiec, dostałam antybiotyk doustny, lacibios femina (probiotyk), globulki azolowe ale takie na bakterie (takie duze zolte) i po tygodniu wszystko wrocilo do normy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To są upławy czy śluz? Może ty tego nie rozróżniasz. A śluz ma też swój charakterystyczny zapach - taki kwaśny. Codziennie ma kolor brązowy? To oznacza obecność krwi. W połowie cyklu plamienia mogą się pojawić i to wcale nie oznacza choroby. Nie każda kobieta tak ma ale zdarza się i nie ma się czym przejmować. A śluz to normalna rzecz. Ta cholerna moda sprawia że kobiety zaczynają się wyjaławiać. Dziewczyno ten śluz sprawia że jesteś zdrowa. No chyba że rzeczywiście masz śmierdzące upławy w co wątpię bo jak twierdzisz jest go mało i nie skarżysz się na żadne inne dolegliwości jak pieczenie czy swędzenie. Dziecko nie wyjaławiaj sobie organizmu, nie przesadzaj z nadmierną higieną bo wydaje ci się że śmierdzisz. Jak się nabawisz infekcji i nie będziesz mogła miesiącami wrócić do zdrowia to dopiero wtedy będziesz się modlić o ten śluz. A nadmierna higiena to krok w tą stronę. Pamiętaj, że przesada w żadną stronę nie jest dobra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrób cytologie. jeżeli byłaś u ginekologa to powinien zrobić Ci badanie cytologiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cojapacze
Ja np po miesiączce przez kilka dni mam brązowe upławy ale to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jak nosiłam wkładki to upławy śmierdziały, a na majtkach nie, mysle ze wkładki nie do końca przepuszczają powietrze, mimo że producenci tak twierdzą, na majtkach tez są ale nie śmierdza, albo przynajmniej mniej. No i jak śpie bez majtkek to tez nie smierdzą, mysle że trzeba wietrzyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmddd
Mialam te padania przez usg robione i wszystko ok. A to nie jest brazowe takie ciemne, tylko jasne, dzisiaj sie dobrze przyjzalam, wrecz zoltawe. Jest zawsze na calej wkladce, codziennie. I smierdzi, nie wydaje mi sie, mam doskonaly wech. Jak nie raz siedze na sofie po turecku nie raz tez mi zaleci tym smrodem. A bez wkladki to juz w ogole by capilo, gdyby weszlo w spodnie. Wiem, bo spie w spodenkowych pizamach i po paru nocach w kroku juz przesiaka tym i smierdzi ciagle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
popatrz sobie na zdjęcia upławów przy różnych infekcjach: http://www.invag.pl/Infekcje_pochwy/Rodzaje_infekcji myślę jednak że gdybyś miała infekcję lekarz by ją rozpoznał i dał CI leczenie.Jeszcze jedno co możesz zrobić to wymaz z pochwy w kierunku bakterii i grzybów/można zrobić prywatnie-u mnie w mieście kosztuje 60zł/-to co innego niż cytologia i usg. Spróbuj też probiotyków i płynu lub żelu z kwasem mlekowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×