Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kasiulak

Śniadanko dla rocznego dziecka-proszę o przepisy!!!!

Polecane posty

Witam wszystkie mamuśki!Może mi pomożecie-mam rocznego synka i zero pomyslów na sniadanko,je albo parówkę albo kanapke z szynką!Nie mam problemów jak inne mamy z niejadkami, bo mój je wszystko tylko nie wiem co mam mu dawać rano do jedzenia,bo te parówki mu niedługo zbrzydną...Prosze o przepisy nie tylko jeżeli chodzi o śniadanka ale także obiadki, podwieczorki czy deserki...Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majonezka
Mój synek w marcu skonczył roczek i na sniadanie podaje mu chleb z dżemem albo ugotuje jajko,badz jajecznice , Ale i tak podstawą jest mleko:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majonezka
A w ogóle to też za bardzo nie wiem co podawac mu w ciągu dnia:-( Obiad je z nami ale musze uważac co gotuję bo takiemu małemu nie wszystko wolno:-( A jakie owoce dajesz synkowi? i w jakiej "postaci"? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sete i śledzika
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też daję albo parówkę cielęcą, albo jajko na miękko, albo kanapkę z szyneczką i rzodkiewką (moja córka ją uwielbia), nieraz robię jej kanapkę z serkiem wiejskim, albo z żółtym serkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje w tym wieku jadło płatki na mleku, owsiankę, a z deserków to ulubiony był kisiel na bobofrucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do znowu to samo.......Słuchaj moze jesc prawie wszystko jesli lubi,ale mój synek LUBI tylko musli z mleczkiem (oczywiscie modyfikowanym),kaszki i jeszcze raz kaszki.Chlebek tylko suchy:( nawet masła nie lubi,bo nie ufa tej maziowatej konsystencji chyba:DParówek raczej bym nawet nie spróbowała mu zaproponowac,nawet cielecych,bo parówki to wiadomo,ze najgorsze swinstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o obiad to mala dostaje zupki- geste papki ktorych podstawa jest roznego rodzaju miesko np krolik, cielecina kurczak indyk... do tego duzo marchewki... zalewam to zupą ktorą gotuje dla nas na obiad np barszcz zurek pomidorowa ogorkowwa kalafiorowa itd... i miksuje... to jest zupa... na 2 dostaje ziemniaczki z sosem i kawaleczek mieska ale 2 je sama wiec malo zje wiecej wywali... 2 danie sluzy do nauki jedzena a zupa ma byc sycaca :D na kolacje dostaje owoce. Albo sloiczkowe albo bananka czy jablko do reki, albo przecieram jej rozne kombinacje owoców w blenderze i wychodzi taka papka jak ze sloiczka :) i oczywiscie butla mleka z kleikiem a w miedzy czasi glownie je chrupki kukurydziane, groszek ptysiowy, herbatniki, biszkopty... nie daje jej slodyczy i czekolady bo nie może. Raz na dlugiii czas dostanie lizaka. Pije herbatke dla dzieci, wode mineralna niegazowaną ( ostatnio jej posmakowala ta nestle w malych buteleczkach z dziubkiem- mysle ze to bardziej dla butelki niz dla smaku wody ale wazne ze pije) i soczki :) Do tej pory kupowalam gerbera ale od wczoraj pije tymbark w kartoniku z rurką i to tez dla niej frajda- nowy sposob picia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maMani chyba przyjade do Ciebie na szkolenie:) Serio! Pieknie je Twoja mała.Gdzie Ty dostajesz mieso krolika ? Ja wszedzie pytam i nigdzie nia ma,z cielecina jest nawet kłopot,musze zamawiac:D Jedyne co nie popieram ,to tego tymbarkuuuuuuuuuu...:( Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia c tymbark byl bo byl ze slomką a teraz juz wsadzam slomke do szklanki i pije tak herbatke :D:D:D a krolika dostaje w takiej malutkim sklepie miesnym na osiedlu... a ostatnio widzialam tez w realu takie filety z królika pakowane po 20 zl za 3 fileciki :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje w tym wieku jadło na śniadanie/kolacje : -Parówkę -płatki z mlekiem - twarożek ze szczypiorkiem -serek topiony -ser żółty - z wędlinką -jajo na twardo -jajecznice -twaróg ze szczypiorkiem Na obiad dawałam wszystko co my np.: -pulpety -makaron z sosem -pierś z kurczaka -filety rybne -łopatkę , schab np. w sosie -surówki : marchew z groszkiem, marchew z jabłkiem, buraczki itd. -zupy jadł wszystkie ,no prawie wszystkie nie dawałam grzybowej .Inne bardziej ciężkie np. fasolowa czy grochową dawałam ale bez fasoli –sama woda, ziemniak i inne warzywa Na deser : -ryż lub makaron z miksowanymi owocami -kisiel -budyń -ryż na mleku -ryż z jabłkami -jogurty -danonki i Monte -owce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny za pomoc,napewno wykorzystam wasze przepisy,bo te parowy to i mi już by zbrzydły...bleee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama blizniaczek
Witam Mamusie jesli chodzi o sniadanka moje 13 m maluchy na sam poczatek pija mleczko 250 ml a potem kanapeczke z twarozkiem nastepnie daje im danonki serek z musem owocowym albo innego dnia np jajecznice na maselku i chlebek ale poctawa jest mleczko z rana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co ja mam powiedzieć? mój mały ma 1,5 roku na sniadanie je 220 mleka sucha kromke chleba i banana...nie ma mowy niczym innym bo wzystko odezuca ze wstretem na obiad to juz nie pamietam kiedy zjadł cokolwiek innego niz zuoka albo jeden ziemniak lub kawałeczek kotlecika kaszka raz dziennie z jogurtem a na kolacje suchy chleb i mleko owoce je w ciagu dnia w dwolnej ilosci zero jajek sera dzemu czy czegokolwiek az płakac sie chce wazy 10 kilo próbowalam wszystkiego płakałam błagałam zmuszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tak....
chciałam spytać co to jest chauka albo hauka?????? :-D A ja jestem w szoku jak czytam twoją wypowiedź :-0 ale przypuszczalnie poziom ortografii idzie w parze z poziomem świadomości co dziecku może zaszkodzić a co nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do--a ja tak
Szkoda, że nie widzisz jak Twój poziom inteligencji idzie w parze z nieznajomością zasad interpunkcji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość griszka
hauka i hauka :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metz
co do tej ortografi...moga mi sie mylic niektore rzecy,nie mieszkam w polsce i mało mam stycznosci z polskim jezykiem. no ale tylko w polsce znajda sie ludzie ktorzy naublizaja nawet nie znajac...coz..raz jeszcze pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwooo
Dobra nie podniecaj się nie jesteś matka polkom a robiszja z siebie pozatym nie chwal się tak co Twoje dziecko potrafi a czego nie bo widać że to Ty je uczysz byc ponad wszystkimi widac jaka matka taka córka bądź syn nie wiem co masz ale w kazdym bądz razie sama zaczełas krytykowac innych jak masz jakies potrzeby macierzyńkie nie spełnione to załóż przedszkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Mamani ............
ponad 2 letnie coreczce podajesz papki na obiad ??? co ona nie ma zębów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenusia
Metz- kobieto krytykujesz innych ze daja dziecku sztuczne kleiki a sama podajesz parowki, danonki, tymbraki... mowisz ze leon za 80gr kartonik lepszy od gerbera?...chyba go nigdy nie probowalas i nie czytalas skladu powiedz mi skąd wzielas to ze kaszki nie sa zdrowe??? co w nich takiefo sztucznego? pamietaj ze wszystkie dania dla niemowlat przechadza specjalna kontrole w przeciwnienstwie do np parowek jak mozna rocznemu dziecku dawac danonka!? to jest dopiero nie zdorwe... nie mowie ze kaszki i mleko najzdrowsze, jednak nalezy miec umiar we wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Metz
Nie mowiłam ani nie pisałam ze kaszki sa niezdatne do jedzenia,moje tez jadło kaszki i pije mleko,chodziło mi tylko o to,ze roczne dziecko powinno wrecz miec juz szersze menu niz sama kaszka czy picie mleka na obiad????????,wlosy sie jeza jak czytam czy slysze,ze dziecko roczne jada sama kaszke 24h,pozatym powiedz mi i przeczytaj skład takiego gerbera a np jakiegos soczku naturlnego(chodzi mi o te lepsze nie jakies z biedronki)i powiedz mi ile rozni sie skład i czym?:)to sie zdziwisz, pozaatym gerbery sa tak słodkie(chodzi mi chociazby o jabłkowy,ktory jest od 4miesiaca)dziecko chyba nie powinno w takim malenkim wieku pic czegos tak słodkiego.?pozatym tak masz racje jesli jakis produkt ma na opakowaniu POZUTYWNA OPINIE INSTYTUTU MATKI I DZIECKA to musi byc przebadany :) wydaje mi sie ze np soczek leon w kartoniku posiada taki atest wiec nie rozumiem...danonki rowniez posiadaja taka pozytywna opinie instytutu matki i dziecka,tak samo jak te kaszki i mleka i gerbery i wszystko inne:)wiec tez nie rozumiem o co ci chodzi?atesty sa? sa dla swietego spokoju...pozatym co jest takiego niedobrego np w danonkaach?ok parowki moze nie sa najzdrowsze,ale kupione bardz zrobione w rodzinnym gospodarstwie sa całkiem dobre,pozatym dzieci je lubia,zreszta kobieto nie przesadzaj od parowki raz na jakis czas zadne dziecko chyba jeszcze nie straciło zdrowia.pozatym naprawde nie wiem co sie wszyscy uparli na te "zdrowe"kaszki i wogole,myslicie,ze tam nie ma chemi?same te pseudo witaminy sa chemiczne i sztucznie otrzymywane tak naprawde,nie mowie,ze sa zle bo moje dziecko tez jadło i czasami jada kaszke na deser tak z sokiem...gdyby tak patrzec az na wszystko ze złe to nic bysmy nie mogli jesc a tymbardziej nasze dzieci,a ciekawe czy chleb kupisz z atestem czy masło albo ser czy wedline?;)bo przeciez tak narawde nie wiemy co to i z kad to wszystko pochodzi?.Tak naprawde przez reklamy i te cała pogon ludzie zaczeli bezgranicznie ufac tym wszystkim firmom co produkuja jedzenie w sloiczkach dla bobasow,bo tak wygodniej zalatanym rodzicom kupic soczek jablkowy np gerbera niz wziasc sokowirowke i wycisnac pyszniejszy i zdrowszy swierzy soczek...i o ile tanszy!:)bez nerwow dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenusia
tylko nalezy pamietac ze owoce kupowane w sklepie czy na bazarze to tez syf niestety...mojemu porobily sie czerwone krosstki od jakblek ze sklepu a takie z ogrodu ze wsi je, wiec cos w tym jest, najwazniejsze to nie dac sie zwariowac! i zagubic sie w tej pogoni za zdrowiem.. co z tego jak teraz bedziemy stawac na glowie zeby dziecko jadlo jak najzdrowiej jak za jakis czas pojdzie do przeczkole i zacznie jesc co mu tam dadza, pozatym i tak predzej czy pozniej zacznie jesc 'normalnie' zarcie Metz- mysle ze kazde dziecko jest inne, i trzeba to zrozumiec, moj za nic swiecie nie zje wielu wielu rzeczy i co mam zrobic??? pluje bulka z maslem, owoce wypluwa, sokow nawet nie chce pic tylko wode (z czego w sumie jestem zadowolona bo wodo najzdrowsza) daj mi jakas rade? bo ja bym bardzo chciala zeby jadl te wszystkie rzeczy co ty wypialas (no prawie wszystkie:) najlepiej wchodza zupy ktore mu gotuje, kaszka zbozowa, suchy chleb, flipsy, jajecznica, owoce gerbera, herbatniki, i jeszcze kilka innych a reszczta narazie nie ma szans... wkoncu zacznie jesc wszystko, spokojnie ma jeszcze czas, ma dopiero 13m ps. a o danonkach czytalam na innym forum ze od 3 roku zycia, wiec nie wiem to nie moje zdanie, wpisz w google danonki od kiedy, to sie dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj maluch ma roczek
sniadanie-kaszka bezsmakowa lub owsianka lub manna, na mleku, do tego utarte owoce lub pokrojone suszone morele, daktyle, rodzynki II sniadanie-razowy chleb wlasnego wypieku z maslem, mleko do picia, czasami rozcienczony sok, chrupasy ryzowe obiad - zupa i II danie (bez soli) podwieczorek - pokrojone owoce, chrupasy ryzowe lub kukurydziane, sok rozcienczony z sokowirowki kolacja - mleko z kaszka lub kleikiem i ....lulu :) Nie miksuje juz niczego, czasami scieram jablka do porannej owsianki jesli sa twarde bo mamy dopiero 4 zabki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj maluch ma roczek
na podwieczorek lubi tez ryz duszony z jablkami i cynamonem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monix0
Przyznam, że ze śniadami mamy problem( przewaznie jest to kanapka z szynką, jajecznica na parze, kanapka z :pomidorkiem, rzodkiewką, ogórkiem, twarożkiem)Ciągle szukam nowych pomysłów:-) Za to obiadek nie sprawia nam trudności żadnych. Polecam: 1. szpinak z czosnkiem na masełku, ziemniaczki,mięsko lub jajko 2.Ziemniaczki, mięsko buraczki lub marchewka z groszkiem lub sałata z cytrynką i jogurtem naturalnym 3. Naleśniki z twarożkiem ( da się zrobić na mleku modyfikowanym) 4. Pierogi ruskie( nadzienie: ziemniaki, cebyla, twarożek bez przypraw) 5. Kluski z mięskiem 6. Makaron, brokuły, tuńczyk 7. Filecik rybny, ziemniaki, surówka( póki co nie przyprawiam) 8. Ryż z warzywkami 9. Kasza, klopsik, sos 10. Ryż, kurczak, brokuły 11. Kapuśniak 12. Rosól z lanym ciastem 13. Barszczyk 14.Pomidorowa 15. Porowa( ulubiona zupka mojeg synka) 16. Brokułowa 17. Jarzynowa Roczniak chętnie je podgotowane warzywa pokrojone w słupki, jabłko podane w całości, oczywiście obrane ze skórki, banana, winogrona obrane ze skórki i przekrojone na pół( w celu pozbycia się pestek), gruszkę, mandarynkę. Niektóre produkty mogą uczulić, więc trzeba być ostrożnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alojzy von kanapka
tak mnei tylko zastanawia: czemu sie tak piescicie? zupka, kromeczka, wedlinka, pomidorek, ziemniaczek, warzywka... to jakas dziwna maniera wszystko zdrabniac w kontekscie dzieci... rzygac sie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :#
Chyba niektóre mamy pomyliły sobie forum,trochę nie na temat,poszukajcie temat "muszę się na kimś wyżyć", litości w domach też się tak wyrażacie, współczuje waszym dzieciom. Pisać jest łatwo,ciekawa jestem czy w cztery oczy też były byście takie cwane... Pozdrawiam wszystkie pozytywne mamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×