Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 223344

Soczewki, jakie najlepsze?

Polecane posty

Gość 223344

Jestem krótkowidzem i chciałabym nosić soczewki. Jakie uważacie za najlepsze? Bo z tego co widzę to wybór jest naprawdę duży. Zastanawiam się także czy nie kupić kolorowych i korygujących jednocześnie. Z góry dzięki za Wasze opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja noszę soczewki od dwóch tygodni (też jestem krótkowidzem, wada -3). Obecnie mam miesięczne. Podobno najlepsze są na 3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam miesięczne z J&J i byłam zadowolona Teraz mam z Bausch&Lomb 3-miesięczne i powiem Ci, że sprawiają trochę kłopotów (ale być może wynika to z nieodpowiedniego płynu) bo np.sklejają się często i szybko wysychają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość con
Najlepsze są jednodniowe - najbardziej sterylne Ja jednak używam z wygodnictwa miesięcznych. Próbowałam wielu firm najlepsze dla mnie to pure vision B&L. Kolorowe słabo przepuszczają powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 223344
To nie polecacie kolorowych? Nawet jakiejś porządnej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość con
Zależy na czym bardziej tobie zależy na komforcie czy wyglądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fbfloor
ja kiedys nosilam kolorowe i bardzo utrudnialy mi widzenie takze zrezygnowalam.dodam,ze mam duza wade.od tego czasu nie nosze kolorowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 223344
Szkoda, że kolorowe sprawiają problemy. Ale przede wszystkim liczy się komfort i żeby lepiej widzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 223344
To lepsze J&J czy B&L ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja przyjaciółka
nosi już od wielu lat kolorowe - niebieskie. Nie dosc ze daja piekny kolor, wygladaja na prawde cudownie, to i swietnie koryguja ( -3) i nei sprawiaja jej zadnych problemow. O ile pamietam firme to ejst to Focus czy jakso tak... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 223344
No to mam dylemat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania z kolorowymi
Kolorowe są super - polecam! Oczy mają cudny kolor (ja noszę niebieskie). Tylko nie polecam tych tzw. całkowicie zmieniających kolor. To te, które mają przezroczysty "środek". Ja mam z nimi problem, bo źrenica - wiadomo - raz jest większa, raz mniejsza... no i jak jest mniejsza (światło), to takie soczewki śmiesznie wyglądają: w środku oka czarka kropeczka, dookoła niej białe i dopiero kolor. Dlatego też polecam te "lekko zmieniające kolor", czyli o jednolitej barwie. One i tak dają niezły efekt, a wyglądają naturalnie. Ufff, się opisałam, ale moze wiesz, o co mi chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 223344
Dzięki Aniu, rozumiem o co chodzi, tylko, że mam ciemne oczy i może być kiepsko z tymi lekko zmieniającymi. A jakiej firmy nosisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, różne... Ostatnio Johnson & Johnson Acuvue 2, kolor E-Blue. Ale próbuję różnych... Sorry - wczoraj mi się usnęło... :) A te takie mocne, \"puste\" w środku, to mi zjeżdżały i wyglądałam... co najmniej śmiesznie, jeśli nie żałośnie. A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolorowe soczewki są znakomite, kupuje takie Acuvue 2 Colours Opaque - to jedne z lepszych na rynku, a do tego niedrogie, przynajmniej na szkla.com stoją w całkiem niezłej cenie. Całkiem zmieniają wygląd, opłaca się kupić naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anoooo
Musisz popróbować, bo nie ma zasady :). Mi J&J zupełnie pasowały, mojemu mężowi bardzo pasują. Kiedyś nosiłam Ciby i było ok, teraz Bauscha PureVision i jestem zadowolona :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anoooo
miało być J&J mi nie pasowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paróvveczka
Ja mam takie o nazwie zdaje sie precision, tylko kupuje w Niemczech, wiec nie wiem, czy w Polsce są. A w Polsce kupowałam acuvue, miesięczne. Stosowałam tez 3-miesieczne, tylko już nie pamietam, jakiej formy, bo potem je chyba wycofane ze sprzedazy - i tez mi odpowiadaly. Jeśli chodzi o kolorowe, to nosiłam te zmieniające tylko delikatnie odcień. Miałam zielone i leciuteńko mi zabarwiały "świat" na zielono :P Ale tylko bardzo, bardzo lekko. Nie czułam z tego powodu zadnego dyskomfortu, no a moc soczewek taka jak i zwykłych, więc widziałam tak samo dobrze. Nie mam do nich zadnych zastrzeżeń - poza tym, ze mam ciemne oczy i u mnie osobiście gówno one zdziałaly :P One daja efekty tylko przy stosunkowo jasnych oczach. Miałam też te kompletnie zmieniające kolor, te z wzorkiem i dziurka na środku. Nie polecam absolutnie. Prawie cały czas sie widzi krawędzie tej dziury i niesamowicie to wkurza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soczewki to bardzo dobre rozwiązanie- na pewno lepsze niż okulary, które nie są zbyt praktyczne. Nie możesz w nich w pełni cieszyć się życiem:) niech nie przeraża cię cena soczewek- na szkla.com kupisz je naprawdę tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soczewki według mnie są o wiele wygodniejsze i lepsze niż okulary, ale pod warunkiem, że maja odpowiedni system nawadniania powierzchni oka, bo czasem potrafią dać w kość i takich soczewek nie polecam ;) Ale chyba nawet już się takich "suchych" nie produkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mati92
Witam nosze okulary ale chciałbym przerzucic sie na soczewki. Tylko mam pytanie co znaczy ze sa miesieczne czy kwartalne, na dzien, na noc i na dzien ?? jak sa miesieczne czy kwartalne to mam je miec miesiac czy kwartał na oku bez sciagania? trzeba je sciagac jak sa dzienne a jak jedno i drugie to nie?? jestem zielony z tego prosze o odpowiedz z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arkondi
Noszę soczewki od wielu lat, wypróbowałem różne firmy i polecam firmę Bausch&Lomb, które wraz z płynem Synergie (taki żółty) tworzą wspaniały duet :) Soczewki kwartalne - do noszenia przez 3 miesiące. Rano ubieramy, wieczorem wkładamy do pudełeczka z płynem:) Soczewki miesięczne - do noszenia przez miesiąc :) po miesiącu kupujemy nowe :) Obecnie są na rynku do kupienia soczewki, których się nie zdejmuje :) Wypróbowałem - nie polecam :) Preferuję soczewki kwartalne :) nigdy nie sprawiły mi żadnego problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankia
PRZEPRASZAM DZIEWCZYNY Z gory ale BLAGAM PROSZE O ROZBUDOWANA ODP. NOSZE OKULARY OD 6 ROKU ZYCIA..CZASAMI MAM JUZ DOSC TEGO ZE JESTEM KROTKOWIDZEM.CHCE KUPIC SOCZEWKI ALE NIE ZNAM SIE KOMPLETNIE.DORADZCIE. -jakie sa rodzaje.bo z kazdej firmy jest ich multum,.niewiem.TE miesieczne np to sie oczywiscie zdejmuje na noc ale zaklada sie te same ponownie rano czy co?? Czym sie wiec roznia od tych soczewek jednodniowych.?? sklaniam sie do Acuvue.duzo dobrego slyszalam ale sama niewiem.Wole spytac Was -tych doswiadczonych niz isc w ciemno do okulisty.I jeszcze jedno..czy wystraczy podac optykowi recepte z okresllona wada zeby mi wydal jakies soczewki na zyczenie czy konieczne jest badanie u okulisty.Dodam ze 1,5 roku temu badalam sie u okluistki.Powiedziano mi ze wzrok juz mi sie nie bedzie pogarszal narazie.A nienawidze tych glupich badan.PROSZE O ODP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze to idz do okuliski
bo przy zakupie soczewek firma to drugorzedna sprawa. Musisz poznac krzywizne i rozmiar soczewki i wtedy mozesz wybierac odpowiednie soczewki. A co do soczewek. Musisz sama przetestowac firmy, rodzaje soczewek. chcialam miec miesieczne. Jednak zanim trafilam na odpowiednie (nikt ich nie polecal) nosilam soczewki chyba 4 firm ;/ Czuje sie w nich najlepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli, jak rozumiem, krzywizny nie mam podanej na recepcie od okulisty na okulary? trzeba się doń wybrać jeszcze raz? kurczę, szkoda. bo już sobie upatrzyłam najbardziej odpowiadające mi cenowo szkiełka... no i w tym sklepie szkla.com mogłabym sobie je odebrać u mnie w mieście, co bardzo ułatwia sprawę. tak czy siak..najpierw do lekarza marsz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja używam ciba vision
ja używam ciba vision miesięcznych aqua, kolorowe próbowałam wytrzymałam w nich tydzień, z jednego oka non stop mi wypadała, widocznosć fatalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam Freshlook to też jest jedna z popularnych marek i kupuję tylko i wyłącznie na szkla.com. Po konsultacji z okulistą wiem co dla mnie jest najlepsze, a tam też umieją dobrze doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam miesięcznych, jednodniowych bym nie pamiętał zmienić. Wystarczy mieć dobry płyn do pielęgnacji soczewek i nie odczuwa się dyskomfortu. Płyn i soczewki kupuje na szkla.com, zawsze mają te produkty, których potrzebuje, w przypadku problemów służą radą i pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fish
Mam pytanie, bo ja mam wadę -0.5 i -0,75, wiec nie jest za duża, ale czasami mi przeszkadza i w sumie od czasu do czasu bym mógł te soczewki ubierać, bo codziennie w nich chodzić nie muszę i jeśli kupił bym sobie te soczewki kwartalne to 'licznik' działania włącza sie im od pierwszego założenia do 3miesięcy czy gdybym je zakładał powiedzmy 2X w tygodniu to ten okres by sie wydłużył? (mam nadzieję że wiecie o co mi chodiz :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×