Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Soczewki kontaktowe

Polecane posty

Gość gość

Wybieram się za niedługo do optometrysty po dobór soczewek i jestem ciekawa jak wygląda cały proces , czy robi się jakieś badania itp. Często słyszę , że początkowo zakładanie soczewek jest bardzo trudne , kilka osób mówiło mi , że zajmowało im to nawet kilkadziesiąt minut , chciałabym żeby ktoś mi przybliżył co tak długo zajmuje i z czym są największe problemy , bo na filmach instruktażowych to nie wyglada aż tak strasznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaagulaaa
Witam. U mnie było tak: lekarz zbadał, czy w ogóle mogę nosić soczewki i dobrał moce. Potem u optyka odbyłam ćwiczenia, jak włożyć i wyjąć soczewki ;) Rzeczywiście, na początku było to bardzo trudne. Musiałam pokonać strach przed dotknięciem własnego oka. Jak już zbliżałam do niego palec, to mrugałam i soczewka spadała z palca albo źle włożona wypadała z oka. Zabawa z każdym okiem trwała czasem kilkadziesiąt minut :/ (i zakładanie i ściąganie...) Po kilku dniach doszłam do wprawy i teraz zajmuje mi to kilka sekund :) Wypracowałam sobie taką metodę, że patrzę w lustro i (jestem praworęczna) palcem lewej ręki przytrzymuję sobie górną powiekę, żeby oko nie mrugało. Środkowym palcem prawą ręki przytrzymuję dolną powiekę, a palcem wskazującym prawej ręki "przytulam" soczewkę do oka, sama się "przykleja" :) A ściąganie jest jeszcze prostsze, lewą ręką przytrzymuję dolną powiekę, a kciukiem i wskazującym prawej ręki chwytam soczewkę jakbym chciała "uszczypnąć" oko. Brzmi gorzej niż wygląda ;) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładny opis badania pod kątem doboru soczewek kontaktowych znajduje się w poniższym linku: https://www.szkla.com/poradnik_badanie-wzroku.html Sama kwestia zakładania i zdejmowania soczewek jest bardzo indywidualna. Niektórzy uczą się tego bardzo szybko, innym zajmuje to trochę więcej czasu. Najczęstszym problemem jest lęk przed dotknięciem własnego oka. Jednak z pomocą specjalisty jest on możliwy do przełamania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na temat soczewek polecam sobie przejrzeć opinie na stronie https://www.acuvue.pl/define/opinie-blogerow Każdy ma inne odczucia odnośnie ich noszenia i dlatego warto się zapoznać z wieloma opiniami, żeby wyrobić sobie własne zdanie na ten temat. Koniecznie też trzeba iść do okulisty, żeby zbadał, czy możemy nosić soczewki kontaktowe, bo niestety nie każdy ma predyspozycje do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alma86
Ja zamiast soczewek na Twoim miejscu wolałabym laserową korekcje wzroku . Zobaczysz ,ze po dłuższym noszeniu soczewek zaczną Cie mega piec oczy . Do tego stopnia ,ze będziesz je miała ochote sobie wydrapać . Dlatego ja jestem juz zapisana na zabieg Lentivu . Jestem juz po badaniach kwalifikacyjnych , teraz tylko czekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o wybór soczewek to ja często korzystam z www.salonoptyczny-gdansk.pl i polecam, zawsze miła i fachowa obsługa oraz dobór szkieł, soczewek kontaktowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elakrop
Może trudne nie jest, ale na pewno początkowo nie przyjemne uczucie. Jeśli chcesz się oswoić z soczewkami umów się w tym salonie https://mylenshop.com/ na bezpłatne dobieranie soczewek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mogę polecić również www.MrHilary-sklep.pl gdzie zamawiałam soczewki kontaktowe, zawsze miła obsługa i ekspresowa wysyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych to bardzo ważna sprawa jeśli chcemy zacząć je nosić. Ja początkowo nie mogłam się do nich przyzwyczaić, miałam problem z ich aplikacją ale z czasem wszystko było w porządku. Jeśli chodzi o sklep z soczewkami to ja zamawiam na https://www.bezokularow.pl/ i zawsze jestem zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×