Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bulinerkaa

Sposoby na oszczędzanie w domu

Polecane posty

Gość bulinerkaa

Jakie macie sposoby na oszczedzanie wody, pradu, gazu w domu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noooooooooooooooooooo
nie myć się , nie prac, nie gotowac , chodzic spać o zmierzchu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bulinerka
Jak bys miala sam zasilek dla bezrobotnych, meza na bezrobociu i malutkie dziecko to nie byloby Ci do smiechu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny!A dlaczego wszyscy na zasiłku???Ja rozumiem czasy przed unią,ale teraz???Wszędzie potrzebują do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie oszczędzam bo nie
potrafię... :( Wszystko jest tak drogie - mam na myśli żarcie - że chyba musielibyśmy nic nie jeść by zaoszczędzić. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to rzadziej jesć upiornie drogie mięso, pralkę nastawiam 2 x w tygodniu, chociaż mam małe dziecko, kupuję proszek E a nie Wizir czy Ariel. Staram się oszczędzać wodę - prysznic zamiast kąpieli, rozsądne zmywanie - w jednej komorze zlewu, a potem płukanie. Nie wiem, co jeszcze mogłabym robić. Uważam, że żyjemy skromnie, a i tak forsy wiecznie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurdeczko
nie kupowac slodyczy i zadnych bubli swiateczno choinkowych, zawsze troche sie zaoszczedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co jeszcze
???????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polo1991
też to ostatnio przerabiam :( a więc: mycie naczyń nie w wodzie bieżącej i płukanie pod strumieniem zimnej wody, ogrzewanie ustawione na 18,5st kiedy jesteśmy i 17st kiedy nas nie ma, (obiad co 2-gi dzień ( w inne dni kanapki, frytki, zapiekanki itp.) mam dwie taryfy prądu, a więc pranie kiedy obowiązuje 2-ga taryfa, no i kupowanie artykułów tylko "najpotrzebniejszych" i nie z górnej półki, ale też nie z najniższej i w ogóle ogólne oszczędzanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i to jeszcze
nie kupowac zadnych gotowcow do jedznia. jesc tylko to, co naprawde konieczne, czyli produkty bialkowe i warzywa, zadnych ciast i slodyczy, pic wode i ew. herbate lub kawe, nie soki i napoje. jesc 3 regularne i POZYWNE posilki dziennie, wtedy nie chce sie jesc pomiedzy i nie wydajemy forsy na drobne przegryzki, batoniki i inne bubelki. wiadomo, mieso jest drogie, ale zeby posilki byly pozywne, wystarczy go tylko troche, albo nawet wcale, za to sporo nabialu (jajka, ser, jogurt). nie jesc zbyt duzo bialego pieczywa i kartofli, bo to tylko pozorne zapychacze, po ktorych jeszcze szybciej jest sie glodnym. jak juz to z jakims tluszcem. uzywac pradu tylko do rzeczy koniecznych, zwiazanych z higiena i ogrzewaniem, nie ogladac telewizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2010.malinowo
ja polecam http://poradyspodlady.pl/2010/01/10-przykazan-%E2%80%9Esmart-shoppingu%E2%80%9D/ sama napisałam tam parę artykułów. banalne sposoby na oszczędzanie, które przynoszą na prawdę realne korzyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaHera
Moim zdaniem, dobrze jest mieć po prostu porządny sprzęt agd / rtv. Ja np. jak kupowałam sobie agd do domu - na magicznaplaneta.pl, bo mają mega duży wybór - to zwracałam uwagę na klasę energetyczną. Co z tego, że zakręcamy wodę, jak myjemy zęby, jeśli nasza pralka zużywa 20 razy więcej wody, niż powinna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reaktywacja tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erwinnka
Pierwsze i najważniejsze to nie zachorować - bo lekarstwa potrafią nieźle nadwyrężyć budżet. Także ja zwracam uwagę, na to żeby nikogo w rodzinie choroba nie wzięła, podaje witaminki, gorący posiłek przynajmniej raz dziennie, ciepły szalik i buty :) Co jeszcze - jak planuje jakiś większy zakup to oczywiście pytam na forum - co najlepsze i najtańsze :) w ten sposób np. kupiłam ostatnio szafę przesuwaną za 1200zł (!), która jest na prawdę dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość errwinka a co to za szafa
napisz, bo ja tez planuje kupić taką szafę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erwinnka
Nazywa się przyjaźnie bo jak jeden z preparatów na odchudzanie ;) Slim System, sprzedają go w salonach Komandora. Maja też stronę internetową (w Google znajdziesz) gdzie są przykładowe szafy z cenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem jakimś tam maniakiem oszczędzania :D Ale mój sposób to :): Jeśli nie siedzę w jakim pomieszczeniu to światło zgaszone.Często widzę jak u innych pali się wszędzie światło ,mimo że domownicy siedzą ciągle w 1 pokoju. Jeśli robię sobie kawe/herbatę to daje wody tylko dla siebie .Wtedy woda szybko się zagotuje bo jest jej mniej i nie tracę niepotrzebnie gazu oraz wody bo potem nie muszę jej wylewać jeśli potrzebuje świeżej wody. U mnie non stop się pierze bo taka jest potrzeba.Ale np możesz zaoszczędzić na praniu.Pierz wtedy kiedy trochę ciuchów się nazbiera w pralce a nie np 1-2 bluzki :) Dżemy,soki,sałatki,ogórki i inne pyszności robię sama bo tak nie tylko taniej ale zdrowo i smaczniej! Część dostaje od rodziny,a częśc kupuje u znajomych rolników. 2 razy do roku kupujemy na wsi przebadaną oczywiście świnię.Taka "swoja" jest smaczniejsza i wyjdzie Ciebie taniej ! My akurat kupujemy 1 na 2 rodziny i naprawdę taniej mnie wyjdzie niż gdybym chciała kupić w sklepie. Jak widać to nie jest biedowanie,ale zawsze to taniej wychodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _misia_pysia_
Ja zmniejszyłam opłaty miesięczne z 180-200zł na 140-160zł. Wyłączam wszystko jeśli się z tego nie korzysta. Czyli jeśli odchodzę od komputera na dłużej niż 15min wyłączam. Wcześniej potrafił był włączony cały dzień. Zgaszam wszędzie światło. Często zapalam świeczki. Kupuje 3świnki oraz kurczaki coś koło 40sztuk(porcjuje i zamrażam),jajka. To wszystko oczywiście na wsi. Dodatkowo robię przetwory,dżemy,papryka i ogórki konserwowe,grzyby,soki,leczo,sosy, przeciery. Kupuje też hurtem ziemniaki coś koło 200kg na rok(dużo z racji na to,że z 50kg oddaje) robię też kopytka,pyzy. Na niczym więcej nie oszczędzam. W ciągu roku jest to oszczędność koło 2000zł. Jak dla mnie są to duże pieniądze które mogę wydać na wczasy i tak najczęściej robię. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badzo rozsadne podejscie
piszcie dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjljk889
przejscie na wegetarianizm, albo chociaz ograniczenie miesa na rzecz fasoli, grochu, ryzu ciemnego, ciecierzycy przed zakupem ciucha czy kosmetyku przemyslec to 24 godziny nie kupowac nic z automatu do kawy, z batonami itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrowalinia
Poza gotowaniem, robieniem własnoręcznie przetworów, oszczędzaniu wody i prądu - korzystam z biblioteki, bardzo dbam o ciuchy dziecięce (zaszywam małe dziurki, odpowiednio piorę, konserwuję buty), dla siebie i męża kupuję ubrania i buty dobrej jakości raczej w stylu klasycznym niż tzw: ostatnie krzyki mody, których w następnym sezonie już nie włożę. Zamiast kupować słodycze raz w tygodniu piekę ciasto. Acha - korzystam z transportu publicznego - odpadają koszty garażu, ubezpieczenia, napraw, a bilety miesięczne są tańsze niż paliwo. Magdalena www.zdrowa-linia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorenje
Rozsądnym krokiem jest zdecydowanie się na zakup sprzętu AGD, które zużywa o wiele mniej energii elektrycznej. Niektóre modele chłodziarko-zamrażarek Gorenje wyróżniają się tym, że są najbardziej energooszczędne ze wszsytkich dotychczas produkowanych urządzeń tego typu. Klasa energetyczna A++ zapewnia użytkownikowi nawet o 40% mniejsze zużycie energii elektrycznej. Jeżeli chodzi o pranie, to warto zwrócić uwagę czy nasza pralka posiada technologie sensorową, która rozpoznaje ilość bielizny, czystość wody oraz poziom piany w bębnie dzięki czemu gwarantuje zawsze doskonale czyste pranie i znaczną oszczędność czasu, wody i energii elektrycznej. Podczas prania w 60C zużywamy o połowę mniej energii elektrycznej, niż podczas prania w 90C. Zwykłych programów prania używajmy tylko wtedy, gdy bęben pralki jest pełen. W przeciwnym razie lepiej wybrać program wsadu. To pozwala zaoszczędzić do 25% zużywanej energii elektrycznej. Podczas zmywania naczyń też warto zastosować kilka przydatnych porad oraz zakupić zmywarkę, jest to wydatek, który bardzo szybko się zwróci z wielokrotnością -podczas zmywania w zmywarce zużycie energii elektrycznej jest przeciętnie dwukrotnie niższe, niż podczas ręcznego zmywania pod bieżącą wodą. Zużycie wody jest 4-krotnie niższe. Jeśli wziąć to wszystko pod uwagę dojdziemy do wniosku, że koszt zakupu zmywarki zwraca się po około dwóch latach od chwili zakupu. Jeśli mimo wszystko wolisz zmywać naczynia ręcznie, nie marnuj wody. Nigdy nie zostawiaj odkręconego kranu, jeśli nie korzystasz z wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio pojawiła się ciekawa akcja ministerstwa środowiska, która am na celu krzewienie ducha ekologicznego- szczególnie w związku z oszczędzaniem wody. Widzę, że osoby z tego wątku są zaangażowane tematycznie, dlatego pozwolę sobie zostawić link do strony, która może was zainteresować: www.zakreckran.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medina999
Ja tylko dodam do tego, co zostało napisane wcześniej, że warto wymienić (jeśli ma się taką możliwość) stacjonarny komputer na laptopa, który zużywa mniej energii. Należy pilnować by sprzęt agd był wyłączony z kontaktu, a także po doładowaniu telefonu nie zostawiać ładowarki w kontakcie. Trochę trudniej przedstawia się sytuacja z oszczędzaniem energii, gdy ma się kuchenkę elektryczną. Najlepiej gotować w płaskich garnkach pod przykrywką (o 50% mniej ucieka ciepło) oraz często korzystać z szybkowaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidaaa
>> Ja zmniejszyłam opłaty miesięczne z 180-200zł na 140-160zł. Wyłączam wszystko jeśli się z tego nie korzysta. Czyli jeśli odchodzę od komputera na dłużej niż 15min wyłączam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidaaa
>> Ja zmniejszyłam opłaty miesięczne z 180-200zł na 140-160zł. Wyłączam wszystko jeśli się z tego nie korzysta. Czyli jeśli odchodzę od komputera na dłużej niż 15min wyłączam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidaaa
Misia - Pysia, akurat nie wiem, czy jest dobrze, w przypadku laptopów, gdy się wyłącza laptopa, jeśli odchodzi się od niego na 15 minut i później włącza się go z powrotem. Słyszałam, że laptopy pobierają najwięcej prądu z chwilą ich włączenia. Nie wiem, jak to jest w przypadku komputera stacjonarnego. Najlepiej, jak się odchodzi od laptopa na 15 minut, to przełączyć go w stan czuwania - czyli go zamknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×