Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Będę MAMĄ2013

Starania o Dziecko od stycznia 2013

Polecane posty

Gość Będę MAMĄ2013

zaczynamy znowu :). Dzisiaj u mnie 5 dzień cyklu. @ miałam jak zwykle przez 2 dni. przez ostatnie 2 cykle brałam clo od 3-7 dc. Teraz z uwagi na @ w sobotę i brak recepty - aktualnie - cykl bez clo. I od razu mam pytanie do dziewczyn które stosowały clo - jakie są konsekwencje nieregularnego brania clo? Mam na myśli branie przez jakiś czas i następny cykl bez clo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja009
to ja sie przylacze:) na razie ten miesiac jeszcze na tabletkach anty- yasminelle, a pozniej zaczniemy dzialac:) a ile masz lat?:) i dlaczego bierzesz tabletki? problem z plodnoscia czy jak? ja to moge miec niestety utrudnienie w zajsciu...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja009 - miło że zajrzałaś. W jakim jesteś wieku? Ja mam 36 lat i jedno dziecko, które ma 11 lat. Nie będę pisać dlaczego nie staraliśmy się wcześniej, tylko dopiero teraz, bo to zupełnie inna bajka. Generalnie - jestem po dwóch nieudanych ciążach./puste jajo płodowe, martwa ciąża/. Staramy się z przerwami od marca tego roku. Od października brałam clo. Teraz z powodu braku recepty oraz przekonania gina że "na bank powinno wyjść" - nie biorę clo. /muszę wybrać się na wizytę , przyjmuje jutro a wtedy będzie 6-ty dzień, więc ten cykl chyba stracony z clo, które miałam zalecane od 3-7 dc./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem w ciąży
ale chciałam tylko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Po trzech cyklach z clo zaczęłam 4 cykl, ale wzięłam tylko 1 tabletkę, bo mąż miał wypadek i z nerwów i roztargnienia nie wzięłam drugiej no i ostatecznkie zrezygnowałam z tego cyklu (tym bardziej, że przygotowywał mnie on do 2 inseminacji). Efekt - ciążą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"ja jestem w ciąży" - Mam nadzieję że i u mnie ten cykl okaże się szczęśliwy :), ale nie żyję tylko tą nadzieją. Łudziłam się już tyle razy, że postanowiłam na spokojnie teraz funkcjonować /o ile się uda :)/ . Królik-skacze - dzieki za zaproszenie - zajrzę do Was , ale na razie będę też pisać u siebie. jest ktoś kto się dołączy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oookw
co to jest to clo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oookw
co to jest to clo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idz do lekarza, zrobi
clo to clostilbegyt, Autorko mam nadzieję, że masz monitoringi cyklu przy braniu tego leku, a jak nie wezmiesz jeden cykl to nic sie nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margomm
Witam i dołączam do grona staraczek:) Mam 31 lat i synka, który ma 13 miesiecy.Teraz juz 3ci cykl staramy sie z mezem o drugiego malucha. O synka staralismy sie 7 miesiecy wiec zobaczymy jak bedzie teraz. U mnie to 2gi dzien cyklu. @ przyszla w noc sylwestrowa a juz myslałam ze bedzie noworoczna niespodzianka! No coz kolejne staranka przed nami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja009
hej. mam 22 lat. od 6 lat mam stwierdzone pco i od tamtego czasu walcze z ta dolegliwoscia. przyjmowalam rozne leki, jak np diane, yasminelle, czy luteina, duphaston...swojego czasu siofor. to sa te ktore pamietam. niestety chyba zaden mi nie przypasowal. diana jako lek ma za duzo hormonow, a po yasminelle dopiero teraz wychodza mi skutki uboczne tzn. bolace piersi i pachwiny:/ luteina i duphaston- masakra, bo wtedy okres rowniez mi sie spoznial. tak jest odkad pamietam, ze biore jakies leki przez 2 miesiace jest w miare ok bo dostaje regularnie, a pozniej wszystko wraca do stanu poprzedniego, czyli cykle trwajace nawet po 2 miesiace, skape miesiaczki...kiedys moj okres trwal tydzien czasu, a teraz 2 dni! o czyms to swiadczy:/ do tego lekarz powiedzial, ze przy czyms takim mam cykle bezowulacyjne i wcale nie dziwie sie. w najblizszym czasie wybieram sie do lekarza i jestem ciekawa, jakie leki tym razem przepisze:/ starania jak dobrze pojdzie zaczne w lutym chociaz to jeszcze niepewne:/ zeby zajsc w ciaze trzeba miec konkretne cykle, a nie takie jak u mnie, ze cos sie spoznia i nie wiadomo, jak trafic:/ slyszalam, ze innym udaje sie za 1 razem albo po kilku miesiacach, a jeszcze inni czekaja nawet latami. nie przejmuj sie wiekiem. moze rzeczywiscie troche pozno i duza roznica wieku bedzie miedzy jednym, a drugim dzieckiem, ale moze sie dogadaja:) mam sasiadke, ktora w zeszlym roku urodzila 3 dziecko, a miala wtedy 35 lat i juz musiala robic badania prenatalne itp. starsze dzieci chodza do podstawowki 3 kl i 5 i juz maja swoje zycie, wiec sasiadka ma czas dla najmlodszej corki. bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahbfjhwrbfjhbf
troche pozno miec dziecko przed 40:/ nie boisz sie? co zrobisz jak urodzisz chore albo jakies uposledzone do konca zycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahahbfjhwrbfjhbf - nie boję się. To nie jest moja pierwsza ciąża. A ryzyko jest zawsze. Pamiętam jak na porodówce leżała ze mną dziewczyna, która urodziła dzecko z wadami i była baqrdzo młoda /ok. 22 lata/. Tak więc nie ma reguły . Liczę się z tym, ale myślę że mimo wszystko będzie OK. Starając się o Dziecko trzeba brać pod uwagę niestety wszystkie ewentualności. Wiem że będę je kochać ponad wszystko. "idz do lekarza, zrobi" - mam monitoring i nawet mnie nie op... wczoraj jak się u niego zjawiłam i powiedziałam o cyklu bez clo. Powiedział, że wszystko OK, nie ma żadnych torbielek i tym razem poobserwujemy bez clo. :) Biest :) - nie dziękuje :) Margomm - Witam Cię!Odezwij się i napisz coś więcej o sobie . kaja009 - wcale się nie przejmuję :). Jestem już mamą i wiem że dam radę :). A młody chce rodzeństwo :) Rzeczywiście masz trudną sytuację. Ja też mam @ trwjącą dwa dni i podobno owulację , i mimo współżycia w "te" dni nic nie wychodzi od 3-ech cykli :(. Ale podobno i tak ma się tylko te 25% szans w cyklu więc pocieszam się, że pewnie trafiłam na ten procent i w końcu się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja - jestes młodziutka. Spokojnie. Masz duzo czasu. moje kolezanka ma 34 lata i PCO i .... dwoje slicznych dziaciakow /parka/ . Leczyła się chyba 5 lat zanim zaszła w ciaże, a drugą ciaże zaszła zaraz dwa miesiace po porodzie, nie dostała nawet porzadnej @. Wszystko sie uda tylko cierpliwosci trzeba. MOże zmien lekarza? wiadomo leki trzeba brać, ale jeśli bedzie cie tylko " faszerował" bez żadnych badan, to lepiej może go zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggie79
witam ja zaczynam swoj 2 cykl z clo( dzisiaj w 2 dc bralam pierwsza dawke czyli 2 tabletki), do tego jeszcze fostimon, menopur + ovitrelle i inseminacja , mam nadzieje ze tym razem udana. my staramy sie o dziecko prawie 8 lat i wciąż nic :-( mam nadzieje ze 2013 bedzie dla nas baaardzo plodny, czego sobie i wam zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja0009
Dzieki za dobre slowo:) Oczywiscie nic nie bierz do siebie, co do wieku;) Inaczej jest starac sie o pierwsze dziecko w tym wieku, a co innego jak jest to 2 czy 3:) Jak najbardziej odpowiedni wiek na kolejne malenstwo:) Ja mam niestety cykora, co zrobic i jak zrobic:/ Chwilowo jestem przeziebiona. Mam drugi raz kaszel i mam nadzieje, ze nie bedzie to zapalenie oskrzeli, bo niedawno tez mialam- 3 razy pod rzad bralam antybiotyki:( Biore tabletki yasminelle i pojawily sie jakies skutki uboczne tych tabletek:/ Strasznie bola mnie piersi. Teraz biore ostatnie opakowanie tych tabletek a jutro chce dzwonic do swojego lekarza i umowic sie na prywatna wizyte. Porozmawiam z nim, co i jak. Moze okaze sie, ze jakies tabletki bede musiala brac...Yasminelle biore od kwietnia albo maja bez przerwy i moze pora jakas przerwe zrobic, bo nawet nie znam sie na tym;) Kiedys slyszalam, ze powinno brac sie tabletki anty przez 6 mies. i trzeba zrobic przerwe. Takze plany mamy, ale wizyta u lekarza wyjasni wszystko:) Mi sie wydaje, ze jak do roku nie bedziesz mogla zajsc w ciaze, to pewnie lekarz skieruje Cie gdzies dalej. To, ze jedno dziecko jest, to wcale nie oznacza, ze przy drugim nie moga wystapic problemy z zajsciem w ciaze. Oczywiscie nie zycze zle, ale sama wiesz, ze roznie bywa:) Trzeba byc przygotowanym na wszystko. Co do trwania miesiaczki to powiem Ci, ze ja ogolnie mam okres 2 dni, gdzie podpasek nie musze uzywac, bo wystarczy wkladka i podobnie bylo zanim zaczelam brac tabletki anty. Mam wrazenie jakby okres mi zanikal:/ Jak bylam mlodsza to mialam tydzien czasu, a teraz nie wiem, co sie dzieje:/ Nie wiem, czy z wiekiem to sie zmienia, czy jak? :/ Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja009
Sorki, ale dodatkowe zero mi sie wyslalo w moim nicku;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja009
aggie79 a mozesz napisac dlaczego tak dlugo trwaja Wasze starania? Jakies problemy hormonalne? Moze to, co napiszesz komus bedzie bardzo pomocne:) Napisz cos wiecej o sobie;) Bedzie na pewno milej pogadac tutaj na watku. Moze ktos jeszcze przylaczy sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja mam nadzieje wygrac walke w tym roku o moj malutki CUD a wam wszystkim zycze cierpliwosci wiem sama po sobie ile sie przeszlo i nie ma latwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja009
paula 30 witaj wsrod nas!!:) Kochana gdzies na forum widzialam, ze kobieta po 7 latach staran wreszcie zaszla w ciaze i urodzila zdrowa coreczke:) Tobie tez sie uda zobaczysz! Slyszalam tez, ze nie raz jest tak, ze czlowiek calkowicie odpuszcza sobie starania, rezygnuje z leczenia, a tu nagle zachodzi w ciaze. Moze organizm musi zregenerowac sie po leczeniu? Taka regeneracja rowniez sprzyja zaciazeniu:) Oczywiscie kazdy przypadek jest inny, ale warto miec nadzieje, prawda?:) Rowniez za Ciebie trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jednym sie idaje innym nie a my sie nie staramy juz 2lata tylko spontanicznie nauczylismy sie po tylu latach gdyby tak nie bylo i czlowiek nie da by na luz to bylo by zle takze wiesz...a co do leczeniu my sie leczyny juz bardzo dlugo moj maz jest po kolejnym leczeniu itd a nie leczac sie nie ma nic a odpuscic odpuscillismy dawno zreszta mam wszysrko napisane w stpce niestety leczenie jest zmudne dlugotrwale itd to nie takie proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jednym sie idaje innym nie a my sie nie staramy juz 2lata tylko spontanicznie nauczylismy sie po tylu latach gdyby tak nie bylo i czlowiek nie da by na luz to bylo by zle takze wiesz...a co do leczeniu my sie leczyny juz bardzo dlugo moj maz jest po kolejnym leczeniu itd a nie leczac sie nie ma nic a odpuscic odpuscillismy dawno zreszta mam wszysrko napisane w stpce niestety leczenie jest zmudne dlugotrwale itd to nie takie proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margomm
Czesc! witam nowe staraczki:)) Oby ten nowy rok byl dla nas szczesliwy i przyniosl wszystkim upragnione pociechy. U nas dzis 6ty dzien cyklu takze jeszcze kilka dni i zaczynamy intenstwne staranka. Zakupilam tez monitor owulacyjny takze zobaczymy czy z nim bedzie latwiej. Jak juz wspomnialam moje cykle sa regularne i owolacja wystepuje( sadzac po klujacych jajnikach) no ale jakos sie nie udaje takze próbujemy dlalej. Razem z mezem bierzy witaminy i staramy sie dobrze odzywiac no ale róznie to bywa.. A czy wy stosujecie jakies suplementy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiatajcie:) wy staracie sie o trzecie a ja chcialabym narazie jedno moje kochane dzieciatko:( w czerwcu mialam lyzeczkowanie poniewaz w 3 misiacu okazalo sie ze ciaza jest obumarła;( od lipca sie staramy i nadal nic:( koncze juz trzecie opakowanie femi fertil i dalej nic:(:( a to ostatnie bo ponoc trzy trzeba zjesc, ide dzisiaj do lekarza bo strasznie bola mnie jajniki i przed miesiaczkach mam plamienia a nigdy tak nie mialm. nie wiem dlaczego tak bola jajniki moze po femi fertil??? zastanawiam sie czy ja mam wogole ta owujacje ?? czy to tylko jakas oszukana;/;/????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i wogole to dzisiaj chyba oistatni dzien plodny bo dzis wypada jakis 15 dzien cyklu....wiec modlic sie zeby teraz ten wstretny okres nie przyszedl....... i wkoncu pojawily sie 2 kreseczki:) tak jak w marcy w tamtym roku tylko zeby teraz wszystko skonczylo sie dobrze...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margomm
Lola24 a moze te plamienia przed okresem swiadcza o zagniezdzu zarodka? Byc moze jajczko zostalo zaplodnione lecz potem sie dobrze nie zagniezdzilo..chmm gdzies czytalam o tym, ze tak moze sie dziac przy niskim progesteronie. Najlepiej odwiedz lekarza i niech ci zrobi monitoring przez kilka dni. Ja juz mam jednego szkaraba ale tez dlugo sie o niego staralismy takze wiem co czujesz..nie jest latwo co miesiac przezywac rozczarowania jak @ jednak przychodzi. Ale napewno sie uda! Ja pamietam w tym cyklu co zaszlam kochalam sie z mezem co dwa dni, jakos tak i rano. Podobno najlepiej tak co dwa dni sie przytulac i wlasnie raniutko bo wtedy plemniki najzywsze sa:)) warto probowac... ja tym razem postanowilam pic ziółka wspomagające owólacje. To jest mieszanka ojc sroki 3. Pewnie slyszalyscie o nich. Ja sie troche naczytalam i stwierdzilam ze i ja sprobuje. Moim dwom znajomym udalo sie po tych ziolkach w drugim cyklu picia. A moze któras z was tez pije?Bede mama2013 co u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×