Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Staż bez zatrudnienia

Polecane posty

Gość gość

Konczy mi sie 6-miesięczny staż ''w budzetówce'' wybrałam ten staż ze względu na to ze moja pośredniczka powiedziała ze po stażu deklarują sie na zatrudnienie. Po pierwszym miesiacu gdy zaniosłam liste obecności ( juz do innej Pani) okazało się że nie było takiej deklaracji o zatrudnieniu- ale jesli sie spiszę to byc moze mnie zatrudnia. Jestem wsciekla poniewaz 6 miesiecy znow w plecu po stazu dziekuje i znow jestem bez pracy :/ Staram sie jak moge widac ze szef jest ze mnie zadowolony naprawde jest duzo spraw w ktorych im pomagam bo archiwizacja ktorej nie mieli zrobionej od 2009 roku zostala zrobiona codziennie odbieranie listow opisywanie itd chodzenie na poczte czy do banku, glupie odbieranie telefonow gdy nikogo nie ma w poblizu niby NIC ale naprawde im daje duzo.. w sierpniu ide na 2 tyg urlopu to mowia ze bedzie ciezko beze mnie a zdrugiej strony ze juz koniec stazu ze jestem tylko chwilowo itd. Glupie to jest nie moge tego pojac. Moglabym sie jakos starac zeby mnie zatrudnili po stazu chociaz na pół etatu?? W panstwowce jest trudno o zatrudnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A bo to tak naprawdę w budżetówce traktują stażystów jak darmową siłę roboczą i nie zatrudniają ich po stażu. A poza tym po stażu nie zatrudnia bo nie mogą -wszystko się rozstrzyga przez konkursy na dane stanowisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież żeby byc zatrudnionym w instytucji państwowej trzeba wygrać konkurs na stanowisko, który musi być ogłoszony publicznie. Nie można ot tak stworzyc nowego etatu dla stazysty bo ilość etatów w danej instytucji jest ścisle określona przez wyższe organy samorządowe, ministerstwa itp. Pracuje tam pól roku i nie masz o tym pojęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiem własnie czytalam nawet ostatnio pismo ze wszystkie srodki kore otrzymuja sa wykorzystane i nikt na rente czy emeryture nie bedzie odchodzil w najblizszym czasie i jesli naloża na nich jakies dodatkowe zadania to istnieje mozliwosc ze beda sie starac o dodatkowe srodki. O co chodzi z tymi konkursami> Jak to wyglaada bo tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Konkurs czyli nabór na dane stanowisko jest ogłaszany przez daną instytucję w celu zatrudnienia pracownika. Wtedy osoby zainteresowane składają wymagane dokumenty oraz muszą spełnić odpowiednie wymagania na dane stanowisko. A potem komisyjnie są prowadzone rozmowy i wybierany pracownik spełniający ww. wymagania. W budżetówce nie ma sensu np. składanie cv poza konkursem bo i tak nikt nie może takich cv brac pod uwagę nawet jeśli byłby za jakiś czas nabór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×