Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Stosunek przerywany a ciąża

Polecane posty

Gość gość

Piszę, bo strasznie się denerwuję, a nie wiem, czy faktycznie mam o co. Otóż 2 tygodnie temu miałam stosunek przerywany (wiem, głupota straszna, już NIGDY więcej się nie zdecyduję, ale cóż...mądry Polak po szkodzie) i do tej pory nie mam okresu. Generalnie przez 3 ostatnie cykle miałam regularne miesiączki, ale mam PCOS (chociaż nie wiem czy to ma jakiś wpływ na moją płodność, bo wyniki hormonów miałam w normie, zdiagnozowane zostało jedynie na podstawie USG) więc teoretycznie może być z tym różnie. Ostatni okres miałam 20 października. W tzw. międzyczasie miałam sporo stresujących wydarzeń...W sobotę (12 dni po stosunku) zrobiłam test, który rzekomo wykrywa 2-3 dniową ciążę ("Life" z Super-pharm, o czułóści 10mlU/ml). Wynik: jedna kreska, ale do tej pory nie mam okresu...Jutro zrobię następny, chociaż jak znowu wyjdzie negatywny to i tak nie będę spokojniejsza. Kiedy najszybciej powinnam zrobić test beta-HCG, aby w 100% wykluczyć możliwość bycia w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cała twoja mądrość tkwi w c***e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wątpię, żeby kogoś to interesowało, ale cały czas liczę, że znajdzie się ktoś życzliwy, kto mi pomoże. :) Zrobiłam dzisiaj drugi test, identyczny jak poprzednio - znowu wyszedł negatywny. A ja wciąż nie wiem na ile ten test jest wiarygodny. Producent pisze, że można go robić tydzień po stosunku lub w dniu spodziewanej miesiączki - to nie za szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może lepiej zapytaj specjalisty? Przedzwoń do seksuologa, tu Ci nikt nie doradzi bo się pewnie nawet nie zna. Mnie kiedyś ta seksuolożka pomogła w mega wstydliwym problemie, dobrze że nawet nie trzeba do niej przychodzić na wizytę :P jak coś 703 402 501

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyno, testy negatywne a Ty dalej drążysz. Zrób test z krwi. Chyba, że to też Cię nie uspokoi... Idź do ginekologa i zrób usg, będziesz wiedziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa z 10:20: Dzięki bardzo, ale nie skorzystam. Seksuolog to nie ginekolog, z resztą wątpię, żeby ten numer był prawdziwy. Czy poważny lekarz lub psycholog ogłaszałby się w ten sposób? Wątpię. Do gościa 11:12: No niestety, drążę ten temat, bo chociaż wiem, że prawdopodobieństwo jest niewielkie, to cały czas ten cień wątpliwości pozostaje. Betę zrobię na 100%, tylko właśnie nie wiem kiedy, żeby mieć 100% pewności. A co do USG to z tego co wiem ma sens od 5-6 tygodnia ciąży (bo wtedy coś widać) więc chyba jeszcze za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka słodziutka
Mam podobną sytuację. Okres miałam 5 października i cisza do dziś. Test negatywny. Współżyje regularnie od 3 miesięcy tylko stosunek przerywany. Natomiast mam zaburzenia miesiączek tzn. nieregularne spowodowane prawdopodobnie wachaniem hormonów lub tym co Ty masz. Nie martw się to nie ciąża skoro test nam wyszedł negatywny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy jeśli zrobię test z krwi w czwartek (17 dni po stosunku) to będzie pewny na 100%? Bo z tego co czytałam, można teoretycznie robić od 10 dni po (niektóre źródła podają, że nawet 7), ale to raczej, żeby potwierdzić ciążę, a nie wykluczyć? Bo tak sobie myślę, że jeśli ktoś ma pecha to: - plemniki mogą przeżyć do 7 dni - zagnieżdżenie może trwać do 14 dni - beta-HCG jest wykrywalna w ciągu 2 dni od zagnieżdżenia. Więc w najgorszym wypadku ciążę można wykluczyć najszybciej po 23 dniach... Czy taki scenariusz jest w ogóle możliwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka słodziutka
Raczej nie jesteś w ciąży skoro test wyszedł 2 razy na nie. Jeżeli chcesz to zrób badania z krwi. Ja ufam testom tym bardziej, że to nie pierwsza taka sytuacja okres często mi się spóźnia. Muszę się wybrać do lekarza żeby uregulować te hormony i zrobić w końcu badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Malinko słodziutka, a ile dni od stosunku robiłaś test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i nie wiem w sumie czy iść na tę betę jutro (18 dni po stosunku) czy w przyszłym tygodniu (wtorek lub środa = 22/23 dni po). Okresu wciąż brak.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aaa i jeszcze jedno pytanie. Czy fakt przyjmowania dużych dawek witaminy C przez ponad tydzień mógł wpłynąć na opóźnienie/niepojawienie się okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrob bete
AUTORKO I robilas bete??? ja dzisiaj robiłam bete po 15 dniach od stosunku w dni płodne :o ( nie doszło do wytrysku,ale okresu brak od 2-3 dni) Choernie boje się jutro odebrać wyniki. Testy mam same negatywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze nie zrobiłam. Chyba jutro rano pójdę...Chociaż nie wiem czy to ma sens, bo jeśli nie dostanę okresu to będę musiała iść znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrob bete
jeśli zrobisz bete to powtarzać bety hcg już nie będziesz musieć, bo to 100% wiarygodność. Tak mi laborantka mowila. A twój spuścił się w srodku ,czy nie?? Mój z tego co widziałam zdazyl jeszcze wczas i na zewnątrz doszedł,ale jednak objawy mnie niepokoją Boje się panicznie jutrzejszego wyniku. U mnie ciąza bylaby naprawdę dramatem. Warunki finansowe opłakane do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U ciebie mija już 2 tyg ,wiec od tego tygodnia już śmiało możesz robić wiarygodny test bety hcg. Sex przerywany był w dni płodne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrob bete
ja robie test od kilku dni ,ale negatyw . Dlatego poszlam dziś na bete hcg , bo kilka dni mi okres się spoznia, do tego mój cykl to 28-30 dni i ciężko oszacować dokaldnie jednego dnia kiedy @ powinna być Autorko idz na bete i rano jeszcze test zrob, odezwij się co tam u ciebie . Ja o ile nie zarycze się na amen w razie przykryć wieści napisze jak mi beta wyszła Ale się stresuje, do tego brak apetytu i cala dygocze od 2 dni jak galareta.. Az sobie mysle ze przez te stresy może i mi @ się wstrzymala ,choć to tylko takie moje łudzenie się :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dam znać jak dostanę wynik - jeśli zrobię test jutro rano to powinien być tego samego dnia. Chłopak akurat doszedł na zewnątrz, ale wcześniej uprawialiśmy seks z prezerwatywą - więc teoretycznie mogło coś zostać... :/ Nie wiem czy miałam dzień płodny -ciężko mi to wyliczyć, bo nie wiem czy nie przesunęła mi się owulacja... Beta ma 100% wiarygodność, ale, tak jak pisałam: - plemniki mogą przeżyć do 7 dni (inne źródła podają, że do 5) - zagnieżdżenie może trwać do 14 dni - beta-HCG jest wykrywalna w ciągu 2 dni od zagnieżdżenia czyli możemy ufać becie, ale dopiero po upływie pewnego czasu. :( Też się strasznie stresuje, teraz już mniej niż na początku... Bo racjonalnie do tego podchodząc prawdopodobieństwo jest niewielkie, bo: - preejakulat zawiera niewiele plemników i to tych "gorszej jakości" - 50% ciąż ulega mikroporonieniu - mam PCOS co podobno utrudnia zajście w ciążę - nie mam pewności czy miałam dzień płodny - testy jak do tej pory wychodziły negatywnie. Jak to sobie napisałam to od razu mi lepiej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i zrobiłam tę betę...Po południu ma być wynik. Mam nadzieję, że 18 i pół dnia to wystarczająco, aby był wiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka słodziutka
A ja dalej okresu nie mam i brzuch mnie boli jakbym miała dostać. Ale skoro test wyszedł negatywny... nie ma co panikować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrob bete
Ja dziś odebrałam bete. Wczesniej o 8 rano robiłam test (Pink test)-negytwny ( 1 kreska- już 7 czy 8 test negatywny wykazal Odebralam bete. Mój poziom to 0.70mlU/ml przy czym brak ciąży wynosi od 0.00-5.00, wiec wyliczają ciąży nima Laborantka mowila ,że u niej w laboratorium już tygodniowa ciaża ma znaczny wyższy wynik niż 5.oo a poniżej 1 mlU ponoć nawet nie ma co się łudzic i trzeba zacząć kolejne starania ( chyba myślała ,ze ja pragne ciąży,dlatego mnie próbowała sprowadzić na ziemie) Aż dziw ,że nie widziala jaka ja w stresie Jednak kurcze okresu brak i to mnie niepokoi We wtorek chyba będę musiala isc do ginekologa, ale i tak u gienia na USG od 5-6 tyg ciąża zaczyna być wykrywalna, wcześniej nie,wiec to też takie nic potwierdzone te USG Ja już sama się nakręcam, nawet beta niby na moją korzyść ,ale i tak jestem w nerwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrob bete
Jeszcze chciałam ci się zapytać ile lacilas za bete? ja 25 zl ale słyszałam ,ze cennik potrafi być rozbieżny i ceny roznie stoją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zapłaciłam 29,75 - w tym 2,20 dopłaty, aby otrzymać wynik po południu, sporo, a i tak mam zniżkę 5%. Robiłam w sieciowym laboratorium "Diagnostyka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko z nickiem "zrob bete" postaraj się podejść do tego racjonalnie... Wiem, że to trudne i wiem co przeżywasz. Dla mnie też ciąża byłaby tragedią, mam 19 lat i masę planów na przyszłość. Mam nadzieję, że obie nie jesteśmy w ciąży i za jakiś czas będziemy mogły się śmiać z tej sytuacji. Albo wyciągnąć wnioski. ;) Ja bez względu na wynik potraktuję to jako nauczkę... i poszukam lekarza, który założy mi spiralę. Wiem, że w przypadku młodej osoby może to być trudne, ale miałabym spokój na następne 5 lat. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam wyniki! beta-HCG : <0,1 mIU/ml Mam nadzieję, że to już wiarygodne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale właśnie przeczytałam w innym wątku na kafe, że laska zrobiła betę 20 dni po stosunku i wyszła jej negatywna, zrobiła 3 dni później i miała całkiem wysoką...masakra. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrob bete
rozmawiałam dzisiaj z moją lekarką rodzinna, bo i tak musiałam wziąć u niej skierowanie na wyniki na mocz ( często zapalenie pęcherza lapie) i mówiła ,ze beta hch od 10 dnia po owulacji może wyjść mylna, jedynie gdy popelnia bląd w laboratorium ,ale to 1 sytuacja na 3 tys . badan przeprowadzonych na bete hcg, wiec mam nadzieje ze w tych 3 tys badan nie będzie ktoras z nas ,z tym jednym bednym :P Mowila ,ze jakby mi się niewiarygdna beta zdarzyła po kilkunastu dniach dniach i braku okresu to mogłabym grac w 6 w kumulacji 100 milionow złotych i wygrac calą sume, takie prawdopodobieństwo :D Druga opcja z wygraną niech się spelnia , pierwsza a kyyysz Trzeba czekać cholera wie już na co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pocieszyłaś mnie trochę, dzięki. :) Ja chyba wariuję z tych nerwów. Cały czas staram się przekonać siebie, że nie jestem w ciąży i na chwilę mi się to udaje, ale potem ta natrętna myśl wraca. No i zawsze rozczulały mnie małe dzieci, a teraz słabo mi się robi na ich widok. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrob bete
ja się tutaj jeszcze odewe w nast. tyg co u mnie, czy bez zmian, czy jakies wieści . Bety na razie powtarzac nie chce, choć patrząc ile się wyda na same testy ciążowe to chyba już ta lepsza beta , ale przynajmniej się wtrzymam z testami na tydzień bo zbankrutuje U mnie najtańszy test 10 zl, codziennie robic nie koge, a robiłam już z 8-9 ( negatywne poki co) Autorko jak będziesz miała jakies wieści o sobie to tez daj znac, temat dodaje do ulubionych i będę na bieżąco z nowymi wpisami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrob bete
malinka słodziutka- ty tez informuj nas co tam u ciebie, czy jakieś wieści niebawem otrzymasz. Malinka jednakże testy ciązowe sa mniej wiarygodne o bety,wiec może i ty tak niebawem skiknij. U ciebie to już prawie 2 msce bez okresu, wiec BETA w ogole mylic się już nie będzie potylu tygodniach Piszcie dziewczynki, na razie poki co trwamy w jednym gnojowniku stresow, piszcie jeśli będziecie mieć najnowsze newsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×