Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

studia

Polecane posty

Gość gość

jestem na 1 roku studiow "pielegniarstwo" niestety bardzo nie podoba mi sie ten kierunek, poniewaz rodzice zmusili mnie zebym na to chodzila, teraz mam 2 sesje i wiem ze sobie nie poradze poniewaz jest duzo chemi , a ja wogole nierozumiem tego przedmiotu i nie jestem w stanie sie tego nauczyc, co robic czy podchodzic do sesji , czy dac sobie spokoj.Planuje od przyszlego roku isc na stosunkii miedzynarodowe poniewaz bardzo lubie uczyc sie przedmiotow humanistycznych i nnie wiem czy to dalej ma sens :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli się coś nie interesuje to po prostu na to nie idziesz. Ja np. rezygnuje ze szkoły policealnej technik rachunkowości a od przyszłego roku będę studiować dziennikarstwo i komunikacje społeczna oraz pedagogikę opiekuńczą. Nie wiem tylko czy na studiach można zaliczyć np. 2 semestry w 1? Może wiesz coś na ten temat, chciałabym studiować na uniwersytecie jagiellońskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mysle ze bedziesz musiala zaliczyc 2 semestry, bo tak sie chyba nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, słyszałam że chyba jest taka możliwość by zaliczyć dwa semestry w jednym. Po prostu spieszy mi się do mojego doktoratu a wiem że samo pedagogika albo samo dziennikarstwo nic mi nie da, natomiast dwa doktoraty to wszędzie znajdę pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to bys musiala np. dziennikarstwo chodzic na dzienne , a pedagogike na zaoczne wtedy by byla taka mozliwosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dwa kierunki zaocznie?????? Bo oprócz pracy chciałabym sobie coś dorobić a tutaj to nie wiem co i jak. Po maturze zacznę się dowiadywać 27 czerwca, aż się boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teoretycznie jest taka możliwość w ramach ITS i IOS - w praktyce decyzja należy do prodziekana i kierownika jednostki (instytutu lub katedry). Możesz iść zapytać, ale myślę, że łatwiej uzyskasz zgodę na 2 roku (w efekcie na jedno wyjdzie jeśli chodzi o czas). BTW - dwa doktoraty a nawet trzy nie gwarantują jeszcze niczego (niestety ale tak jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak zrobisz dwa kierunki zaocznie, skoro ok. 80% zajęć będzie w tym samym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dwa kierunki zaocznie też teoretycznie wchodzą w grę :) ale w praktyce musisz sporo zarobić - zatem będziesz miała o wiele mniej czasu np. na publikacje i konferencje (co jest potrzebne, jeśli chcesz pisać doktoraty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i tutaj pojawia się kolejne pytanie: myślisz że PFRON zapłaci mi za studiowanie dwóch kierunków????? Ja już nie chce czasu dla siebie, nie chce rodziny chce się poświęcić studiom i karierze zawodowej oraz hobby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli chcesz podjac praace musialabys wybrac jeden kierunek, poniewaz na jednym kierunku zajecia zaoczne sa od 8 rano do 21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i to jest najgorsze... chyba żeby było jeszcze coś takiego jak ITS. A praca chciałabym podjąć w jakiejś agencji reklamowej przy wymyślaniu haseł. No i doradź mi co byś wolała dziennikarstwo i komunikacje społeczną czy pedagogikę opiekuńczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ani po jednym ani po drugim nie znajdziesz pracy. Takie są realia. Sama skończyłam dziennikarstwo, od 4 lat jestem bezrobotna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mysle ze lepsze jest dziennikarstwo, jesli ma sie znajomosci, to mozna pracowac w gazecie itp.a po pedagogice zazwyczaj nie ma pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz moja znajoma jest po pedagogice i nie pracuje w szkole tylko w starostwie jako pracownik biurowy. Ale nie, praca w urzędzie raczej mnie nie rajcuje. A po dziennikarstwie mogłabym np. pracować w agencji reklamowej, jako rzecznik prasowy, itp...i zrobić z tego nie tylko licencjat, nie tylko magister ale i doktorat żeby coś znaczyć na rynku pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz szansę, ale o szczegóły pytaj we własnym dziekanacie i we własnej jednostce. O forsę z PFRON pytaj w PFRON. My tu nic nie powiemy, bo każdy wydział w każdym roku akademickim ma nowe uchwały. Teoretycznie można wszystko: pracować, studiować, mieć dzieci na raz, ale powiem c****erwszą zasadę dobrego menedżera: ustal realne cele w konkretnym czasie. Wg mnie więcej sensu na ten moment ma rozpoczęcie 1 kierunku dziennie i praca w wolnym czasie, a po roku rozpoczęcie nauki na drugim kierunku zocznie lub dziennie w ramach IOS, a 1 kierunek możesz przenieść na tryb zaoczny. Po roku będziesz już wiedziała jak sobie radzisz z nauką, jak ci się układa w pracy (czy jesteś w stanie zarobić na zoczne studia) itd. - wiele rzeczy, których na ten moment nie mozesz przewidziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesteś ogromną optymistką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak myslicie czy przyjma na stosunki miedzynarodowe z polskim 65%, angielski 48% matematyka 50%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze ustnych nie podałaś, ale kto wie, może przyjmą. Chcesz iść na dzienne???? Ja raczej na dzienne nie mogę sobie pozwolić, nie tylko z przyczyn wyników ale i również finansowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Smerfetka skoro tak kiepsko poszło Ci z polskim to skąd wiesz, że będziesz w stanie zrobić doktorat? To nie jest taka prosta sprawa jak Ci się wydaje. I skoro do matury nie potrafiłaś się nauczyć to czy będziesz potrafiła nauczyć się do dwóch sesji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak chce na dzienne, w tamtym roku przyjeli mnie do kulu w lublinie na administracje, ale poszlam na to pielegniarstwo;/, tylko niewiem czy na ten kierunek sie dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Muszę Cię rozczarować, na rynku pracy najwięcej znaczy ten kto ma największe doświadczenie, a nie papierki i tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale na polskim za czytanie ze zrozumieniem miałam 0 pkt a za czytanie ze zrozumieniem miałam 30 pkt. Sądzę że na pewno dam radę... ja to wiem. Rezygnuje teraz ze szkoły policealnej technik rachunkowości i do tego egzaminu z technikum nie będę przystępować był to technik organizacji usług gastronomicznych. Poza tym słyszałam że dziennikarstwo i pedagogika to nie takie trudne kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak chce isc na dzienne, w tamtym roku przyjeli mnie na administraccje w kulu a mojje wyniki teez nie sa rewelacyjne, a pozatym na zaoczne to kazdego przyjma nawet jak bd mial 30% wazne zeby im placic co miesiac;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie powinnaś iść na to pielęgniarstwo skoro Ciebie to nie interesowało... trzeba iść na swoje wymarzone kierunki i planować se życie według swoich planów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co sądzicie o Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. I czy np. można zrobić tak: licencjat z jednego magister z drugiego i doktorat z trzeciego kierunku czy nie ma szans?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ile w końcu punktów za czytanie ze zrozumieniem? Studia to nie tylko czytanie ze zrozumieniem. Wymagają wiele wysiłku, nauki, pisania wielu różnych prac. Może i licencjat jest do przejścia bez większych trudności, magisterium też jakoś da się zrobić ale doktorat nawet na najłatwiejszym kierunku to już nie jest prosta sprawa. Trzeba też dobrze znać angielski. I ponawiam swoje pytanie dlaczego nie przygotowałaś się lepiej do matury z polskiego. Lepiej zrób dobrze jeden kierunek, który Cię interesuje i w tym samym czasie pracuj, załatw sobie jakiś staż, praktyki cokolwiek, byle by w zawodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×