Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Świat sie zmienia a w Polsce nadal myślą ze

Polecane posty

Gość gość

Za granica sie mozna czegos dorobić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj chyba nie do końca tak jest. Moja znajoma pracuje od 5 lat w Holandii, fizycznie, przy jakiś kwiatach albo coś, teraz dom buduje w Polsce. Wiem, że na pewno musiała tyrać całymi dniami i wielu rzeczy sobie odmawiała, no, ale jednak. A w Polsce co. Też tyrasz a starcza od 1ego do 1ego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakby w Polsce mieszkala w jakms baraku jak w Holandii, placac symboliczny czynsz, i zywila sie tylko zarciem z puszek, harujac jak niewolnica przy zbiotach warzyw 24/24 to tez by ja bylo stac na budowanie domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to Ci powiem, że na początku mieszkała tak jak mówisz, w jakimś baraku z całą gromadą ludzi. Ale teraz podobno wynajmuje dom. No i fakt, jak przyjeżdża do Polski, to wraca do siebie obładowana żarciem co by tam nie kupować. Ale i tak kurde się buduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to tlumacze jeszcze raz, zylaby tak w PL jak w Holandii to tez by sie budowala - bez wyjazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to nie chodzi o 'dorobienie sie' tylko o poczucie wolnosci od tego zascianka, zycie na w miare normalnym poziomie, nie odmawianie sobie kawy czy ciucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie kazdy wyjezdza za granice zeby sie "dorabiac"... niektorzy wyjezdzaja zeby tam po prostu zyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niektorzy wyjezdzaja zeby tam po prostu zyc xxx Polakom to się w głowie nie mieści! jak to żyć? a gdzie narzekanie, a gdzie wódka, gdzie imprezy na których można pluć na Anglię i wychwalać cudowną Polskę, gdzie współzawodnictwo kto ma lepsze ciuchy i auto? gdzie kłótnie z sąsiadami, koleżankami, gdzie ploty i obrabianie tyłków? Polak nie umie zwyczajnie, bezproblemowo żyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tego wlasnie sluzy niektorym kafeteria ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dorobic mozna sie wszędzie( jesli ktos bardzo chce i potrafi, no i zalezy, co rozumie przez "dorobienie sie"))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dorobić sie np.domu, samochodu, dobrej pracy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Dorobić sie np.domu, samochodu, dobrej pracy itd. " Widzisz, dla mnie to nie oznacza "dorobienie sie" tylko wlasnie NORMALNE ZYCIE" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, dom, samochód, fajna praca i to wszystko za 6.31 brutto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście kolejny debil, który myśli, że wszyscy w Anglii zarabiają najniższą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, większość ma najniższa lub niewiele wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w Polsce myślą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najwiecej do powiedzenia jak zwykle maja ci co nie wiedza jaki smak ma "zagraniczny chleb"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszyscy od 6.31, muszę was zmartwić. Są bardzo różne zawody, w moim moja obecna stawka wynosi £39. Owszem, pracuje part time, wiec kokosow nie mam. Ale żyje normalnie, a skoro w jeden dzień zarobie 150, to nie zal mi wydawać tego na kiecke czy parę butów. I o to chodzi, a nie o dorabianie się, dom na pokaz i samochód na pokaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Wszyscy od 6.31, muszę was zmartwić. Są bardzo różne zawody, w moim moja obecna stawka wynosi £39. Owszem, pracuje part time, wiec kokosow nie mam. Ale żyje normalnie, a skoro w jeden dzień zarobie 150, to nie zal mi wydawać tego na kiecke czy parę butów. I o to chodzi, a nie o dorabianie się, dom na pokaz i samochód na pokaz. Otóż to. U mnie stawka godzinowa wynosi £120. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja siostra jest okulistką w szpitalu w małym mieście i ma 45 f na godzinę - można!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarze maja od pacjenta anie na godzine, bajeczki idz opowiadac swojej babci w PL:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj stryjek moja znajoma sasiad sasiadki itd co za brednie:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bajeczki to wciskaj znajomym jak to w UK źle a nigdy tępoto nie byłaś :D można dobrze zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no pewnie ze mozna sie dorobic. my z mezem pracujemy w nl 5 lat i nie 24/24 bo tak sie nie da po pierwsze tylko po 8 godz dziennie, praca nie w szklarni tylko w magazynie i dorobilismy sie juz domu w pl, nowiutkiego samochodu, wakacje co roku, jeszcze dziecko mamy ... i specjalnie nie oszczedzamy na zyciu. da sie? - da sie! problem tylko maja ci zerujacy na zasilkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to chyba nie dom ale altanka na kurzej lapie idiotko. Ile za ten dom zaplacilas ? gotowka ? idzcie bajeczki kumom opowiadac na swojej wsi w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tam tez kupilam mieszkanie w pl pol na pol kredyt i gotowka w pl by byl jakby dali umowe o prace na 40lat a ja splacei lokatorzyw 5 lat da sie tylko nie dorwac sie do kasy i zrec pic i kupowac kiecki a ciut odkladac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnie, gratuluje, ale chyba nie zrozumiałas poprzednich wypowiedzi. Nie kazdy stawia sobie za cel kupienie mieszkania, splacanie go przez wiele lat i odmawianie sobie wszystkiego. Niektorzy wolą po prostu żyć i cieayc się kazdym dniem. I właśnie kupować sobie te kiecki, wychodzić na kawę i podróżować. Wole mieć ciekawe życie niż cztery ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja od tego domu w pl - my go po prostu zbudowalismy i prawie 4 lata nam to zajęło. Póki nie było dziecka wynajmowalismy pokój za 500 euro i wtedy udawało sie nam odkładac po ok 1500 euro miesięcznie więc można było się budować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aaa i ja rozumiem o co chodzi bo mamy to samo, nawet po zarobieniu tego na co chcemy to i tak nie mamy zamiaru wracać do pl bo po prostu tu nam się żyje dobrze. Nic nas nie zmusi do powrotu, dom zbudowalismy tylko w celu ulokowania pieniędzy ale wracać nam się nie chce bo po co? Nawet się z ojcem sklocilam o to bo wg niego mieszkanie za granicą tu idiotyzm, tułanie się po świecie, głupi jesteśmy bo przecież w pl bysmy sobie zyli spokojnie (?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
współczuję ojca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×