Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

taka sobie żoneczka

syn nie chce chodzic ma 13m zmuszac?jak bylo u was?

Polecane posty

Raczkuje juz okolo 5miesiecy..wstaje i drepta przy meblach od okolo 3-4miesiecy..potrafi chodzic przy pchaczu za raczki i za raczke jak ma cos w drugiej raczce...ale ja ma chec bo jak nie to nogi podkula i ucieka raczkujac...i nie wiem czy go zmuszac i prowadzac na sile czy czekac? Idzie mu 14 miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a udałaś się z tym problemem do lekarza? moze warto najpierw z nim porozmawiać? różnie dzieci chodzić zaczynają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ma przestrzen? moja corka po domu nie chciala chodzic a jak pojechalismy na sale taka weselna to nagle puscila sie i przeszla cala sama i od tamtego momentu to wrecz biegala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie!!!nie zmuszać!!!co najwyżej zachęcać,dziecko ma czas na samodzielne chodzenie do 18 miesiąca a niekiedy jeszcze dłużej.Z tego co piszesz dobrze się rozwija i to bardzo dobrze że chce raczkować,niech to robi jak najdłużej!!!Moja pierwsza córka zaczęła sama chodzić jak skończyła 14 miesięcy,synek skończył rok i dopiero zaczął wstawać w łóżeczku i przy meblach,oboje długo raczkowali,nigdy nie zmuszałam do chodzenia bo nie wolno prowadzić na siłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ma przestrzen..moze nie jakas ogromna..ale mieszkanie 48 m to chyba nie az tak malo nie bylam u lekarza bo jak bylam na szczepieniu po roczku to noe skomentowal w zaden sposob..na kazdego jest czas ..tez tak myslalam ale teraz to juz sie przedluza i checi nie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest mobilny na czworaka i widac ze nie ma checi na dwie nogi..jak na razie mu starcza bo przemieszcza sie a jak trzeba to wstaje i wlazi np na kanape czy szafke..samodzielnie zrobil kilka krokow ale bez szalu z jego strony nie ma parcia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj synek ruszyl dzien przed roczkiem. Wczesniej tez dlugo raczkowal. Przyjdzie czas to zacznie chodzic, nie zmuszaj absolutnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale po co zmuszać :o moje dziecko ruszyło mając 13,5 miesiąca i nawet mi do głowy nie przyszło żeby coś przyśpieszać, albo że coś jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie żoneczka
No tak chodzi..jak mu sie chce ale bardzo rzadko i krotko doslownie pare chwil Bardzo rzadko czyli czasem wogole nie chce isc na raczki w ciagu dnia a przy pchaczu MAX 2-3razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko ma czas do 18 miesiąca by chodzic samodzielnie. Moj zaczal jak mial 11 miesiecy a syn kolezanki 13 miesiecy i to nie ma reguly,dzieci sie roznie rozwijają, widocznie nie jest jeszcze gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście że nie zmuszać! Dzieci różnie zaczynają a przechwałkami w necie się nie przejmuj, bo tu wszystkie już chodziły i mówiły pełnymi zdaniami przed skończeniem 6 miesięcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zmuszaj. Ja nie zmuszałam i nie prowadzałam. Córka od pół roku raczkowała, miesiąc później chodziła przy meblach. Sama poszła w wieku 14 miesiący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie doradze bo syn wstał w wieku 8mcy a córa przed 8 mcem i teraz ma 8,5 i ma odr****chodzenia gdy się ją trzyma wiec uważamy by tego nie robiła, 13 mcy to nie dramat syn koleżanki 11 mcy i jeszcze nie wstał syn kuzynki chodził majac prawie 15 i się nie przewracal tak jak inne te wcześniej zaczynające a córa innej kuzynki 14 miała wiec polecam wizytę u specjalisty dla uspokojenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moja ma 15 miesięcy i też nie chodzi 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj starszy synek poszedl tydzie przed roczkiem a drugi ma 8,5 mc i chodzi jak sie trzyma pod paszki a mojej kolezanki syn ma 10 mc i juz smiga, kazde dziecko w swoim czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmuszać dziecko do chodzenia? Jakie wy jestescie p*****lniete to aż mnie dziw bierze ze takie osoby w ogole istnieją. Do 18-ego miesiąca zycia dziceka owe dziecko ma prawo NIE CHODZIĆ. Głupie kwoki. Zmuszać dzieciaka do chodzenia. Trzeba było takiego dwutygodniowego na nogi stawiać. Po co czekalalas aż do 13-ego miesiąca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem czy pomogę , ale mój syn sam zaczął chodzić jak miał 14 miesięcy. Do tego był w tym samym wieku, co dziecko szwagierki bez przerwy porównywany przez teściową , która zrobiła z niego kalekę. Tyle, że jak miał 20 miesięcy pożegnaliśmy pampersy, bo zaczął sikać na nocnik , sam zrezygnował ze smoczka , a w przedszkolu u maluszków zaczął pisać i czytać ps. ja nigdy nie uważałam że jest coś nie halo że tak późno sam poszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie kręcę ale czym ty sie martwisz? Zacznie chodzic wtedy kiedy bedzie gotowe. Moja corka miała 15 miesięcy jak zaczęła chodzic. A jak bedziesz zmuszać dziecko to co ci to da? Bedziesz miała cichą satysfakcję ze twoje dziceko juz chodzi czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie żoneczka
Czy ja pisze ze sie martwie? Jakbym sie martwila to poszlabym do lekarza i zapytala a nie pytala na glupowatym forum..pytam z ciekawosci jak bylo u innych bo w swoim otoczeniu nie mam takich maluchow..a z tego co pamietaja babcie czy ciocie to kazdy poszedl okolo roczku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×