Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zyx...

Szewska lejkowata klatka...

Polecane posty

Gość zyx...

Czy ktoś zetknął się z problemem tzw. szewskiej klatki? Tzn. zdeformowanej klatki z zapadniętym mostkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyx...
Nikt nigdy nie spotkał się z czymś takim jak zapadnięta klata????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ma cos takiego
i powiem Ci że ciężko mi z tym żyć !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje Słońce chyba ma coś takiego z tymże nie jestem pewna bo jego mama mowi ze to sie nazywa KURZA KLATKA ale to moze od regionu zależy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurza klatka to spoko
no kurza to pół biedy bo więcej wystaje. I facet może być silny i zdolny do ruchania. Co innego jeśli ma szewską. Wtedy se nie porucha :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a no ma
no oczywiście że ma. No chyba że laska ma bardzo mały biust. Wtedy jest ok! Ale jak ma normalne duże piersi to wtedy jest problem !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to się nazywa
zapadnięta szczurza klata i jest wprost idealna do stawiania kIotzów :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no jasne
do0 stawiania klocków czyli do srania jest w sam raz, ale napewno nie do ruchaia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm a ja dalej nie rozumiem w czym problem tzn jesli o seks chodzi no ale ok jesli tak sadzisz to spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej no sorry ale TY musisz miec straaaszne kompleksy tyle mogę dodać :O może Ci to zoperują jakoś skoro tak bardzo Ci to przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam kompleksów
po prostu żadna normalna wysoka laska nawet jak mnie pokocja to i tak za cholerę nie będzie się chciała ruchać. Na bank !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupi jesteś chłopie
mój były miał taką i wcale mi to nie przeszkadzało, a odeszłam od niego, bo się puszczał na prawo i lewo, nie z powodu klaty. powodzenie miał drań, że ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to w takim razie moje Slonko nie ma tej wady co TY bo u niego to widac jak sie ktos dobrze przyjrzy a u Ciebie to nie mam pojecia jakie to musi byc widoczne sa jakies zdjecia na necie jak to wyglada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ważne jak wygląda
Ważne że z ruchania nici !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas z ruchaniem wszystko w jak najlepszym porzadku dlatego smiem twierdzic ze on nie ma tego samego co Ty a zdjec na googlach znalezc nie moge wiec dalej nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez z tch szewskich
ostatnio moja pani ginekolog zwrocila mi uwage ze nalezy do pokolenia szewskiego (cos w tym styly) moja klatka piersiowa z prawej strony jest nieco wyzej uniesiona nad lewa ale mam dosc duze piersi i nic nie widac chyba ze sie pomaca;) - nie przeszkadza mi to az tak bardzzo tzn ta klatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no_name
Na szczęście zarówno szewskie jak i kurze klatki można operować z zadowalającym efektem kosmetycznym :D Zabiegi są wykonywane na oddziałach torakochirurgii. Obecnie najczęściej stosowaną jest tzw. małoinwazyjna technika Nuss`a. Skrótowo opisując polega ona na wprowadzeniu pod mostek tytanowej płyty po obróceniu której wypycha się zapadnięty mostek (do poziomu wystających żeber) redukując deformację. Cięcia robi się w linii pachowej długości ok. 2 cm, płytkę wyjmuje się po dwóch latach od jej założenia. Drugi sposób technicznie nieco bardziej skomplikowany to tzw. metoda Ravitch`a polegająca na usunięciu przymostkowych chrzęstnych części żeber (zazwyczaj od 3 do 8). Szrama jest znacznie większa zazwyczaj wzdłuż mostka. W przypadku deformacji łuku żebrowego łączy się obydwie techniki, tzn. wywindowuje mostek przy pomocy płytki Nuss`a i wycina chrząstki wystających żeber.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Name ----> o kurde :O:O:O w takim razie moje Slonko nie ma ani tego ani tego :P a mowił ze to kurza klatka bo u niego to wyglada tak ze w okolicach mostka ma takie minimalne wgłębionko ale takie minimalne ze praktycznie niewidoczne i dlatego nie zrozumialam o co chodziło autorowi topiku z tymi problemami podczas seksu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no_name
Teoria, bo szewska klatka polega na wgłębieniu w mostku, tylko niektórzy mają tylko minimalny dołek inni większy, a jeszcze innym dochodzą takie sterczące zdeformowane łuki żebrowe. Szewska klatka to taka z wgłębieniem, kurza to, ta z wystającym mostkiem na zewnątrz. Jedno i drugie mozna zoperować. Takie małe dołeczki też się operuje, jeśli pacjent ma z tym problem natury psychicznej, przy duużych wadach dochodzą ugniecione zrotowane wnętrzności, któe po zabiegu wracają do włąściwej pozycji. Wieczorem zamieszczę film z zabiegu, musze go jeszcze odszukać... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No name ---> a widzisz czyli moje Słonko też ma szewską a nie kurzą bo on nie ma wypukłości tylko taki minimalny dołeczek ale taki fajny :) tylko jemu mama zawsze mówiła ze to jest kurza no i on tak mi naopowiadał :P operować nie będziemy bo jak już wcześniej pisałam to wgłebienie ma moze jakiś centymetr więc jest na prawde maleńkie a i żadnych z tego powodu urazów psychizcznych moje Kochanie nie posiada :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_Name
Tak, czy inaczej filmik z operacji takiej klatki załączam, bo jest interesujący :-) Może komuś innemu się przyda, chociaż nie widze większego zainteresowania tym tematem. Pozdrów to swoje Słonko - Pectusa (tak się mówi na osoby ze zdeformowanymi klatkami, bo łacńska nazwa to Pectus Excavatum - szewska i Pectus Carrinatum - kurza) :D Film z operacji met. Nussa http://www.childrens-mercy.org/windowsmedia/media/pectus.wmv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No name ---> pozdrowie na pewno i dziekuje bardzo :) :) :) filmik sie otwiera tylko trzeba wykasowac te procenty na koncu wlasnie zaczelam go sciagac jak obejrze to napisze jak wrazenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no_name
I jak Teoria? :D Filmik się podobał? :-) Do Ja mam coś takiego - na pewno nie łatwo z tym cudem się żyje, ale jest bardzo fajna stronka stworzona specjalnie dla osb z PE i PC. Na forum tej strony znajdziesz adresy szpitali, gdzie wykonuje się zabiegi, relacje osób po zabiegach, porady maskowania dołka, ćwiczenia i mnóstwo innych rzczey związanych z tematem klatek, również zdjęcia osób z przed i po operacji. Na prawdę warto tam zajrzeć :D Teoria możesz stronkę polecić swojemu Słonku ;D a jak i Ciebie temat wciągnął to sama też tam zajrzyj. Pozdrowionka dla wszystkich Pectusów :-) i nie tylko :D http://kinatech.hosted.pl/pectus/www/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no_name
ta stronka także dostępna pod adresem www.pectus.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No name --> filmiku niestety jeszcze nie obejrzałam bo mam jakiś problem ze sciągnięciem :( tzn trwa to niemiłosiernie długo i jak juz jest ok 70 % (po jakichś 4 godzinach ściągania) coś się wiesza i lipa nie wiem chyba to wina mojego neta bo mam straaaasznie wolniusi :P a z ta stronką też są jakieś problemy bo jak klikam na \"Wejście\" to mi się coś takiego pokazuje : Warning: mysql_connect(): Can\'t connect to local MySQL server through socket \'/var/tmp/mysql.sock\' (2) in /home/kinatech/public_html/pectus/www/forum/db/mysql4.php on line 48 Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/kinatech/public_html/pectus/www/forum/db/mysql4.php on line 330 Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/kinatech/public_html/pectus/www/forum/db/mysql4.php on line 331 phpBB by Przemo : Critical Error Could not connect to the database a jako że nie znam angielskiego to nie wiem o co be :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpulka
Moja 15 letnia córka miała taki zabieg w zabrzu podniesli jej mostek o 4 cm sukces teraz przechodzi rehabilitacje jest zadowolona z efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hi hi hi
Szpulka, to miałyście szczęscie, to był chyba jedyny zabieg, który im się udał z tego co pisza na innych forach tak wynika :D :D :D :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_name
Faktycznie dzisiaj popołudniu były jakieś chwilowe kłopoty z wyświetlaniem się strony - u mnie było tak samo, ale teraz powinno być już O. K. i stronka www.pectus.pl/ powinna działć bez problemów, więc próbuj dalej :D Może film wyświetli się własnie poprzez tę stronę w dziale Zdjęcia jest post Film i tam jest załącznik. Olaboga... - to powinno się operować w dzieciństwie, ale znajdź mi konowała, który wie co tojest PE i jak sie to leczy :D :-) :-) :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×