Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zatroskana

szkarlatyna,czy wiecie cos o tym?

Polecane posty

Gość zatroskana

moj synek zachorowal na szkarlatyne chcialabym wymienic sie doswiadczeniami z kims kto mial z tym kontakt w internecie sa tylko suche dane chcialabym dowiedziec sie czegos od kogos kto chorowal .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziołówka
Moje dzieci miały szkarlatynę, ale już dawno i to nie lekarz stwierdził, tylko ja, ponieważ po 2 tygodniach schodziła im skóra na stópkach i rączkach- charakterystyczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgfdgd
ja miałam kiedyś wysypka na języku i brzuchu łuszczące się opuszki na palcach kaszel wymioty ogólnie bardzo nie miło, nic nie mogłam jeść i w ogóle fu. Mama musiała potem odkażać wsyzstkie pomieszczenia. No i zastrzyki w pupę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grylcia
slyszalam ze po szkarlatynie moga wystąpić grozne powiklania typu zapalenie stawow to podobno objawia sie dopiero po latach moja 5lletnia coreczka chorowala ale nie wiem jakie badania jeszcze wykonac miala dzisiaj zrobione ASO ibadanie krwi.Jak beda wyniki to napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziołówka
No,właśnie, wściekła byłam , bo to lekarka, jak z koziej d....torba, ale nie miałam gdzie iść, więc nie robiłam badań i nic nie brały. Nie wiem, czy to się teraz nie odbija na córce, jak pisze grylcia, bo ona ma ogromne kłopoty ze stawami i wysokie ASO. Właśnie idę z nią po poradę do reumatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grylcia
ziolowko jak wrocisz od reumatologa to napisz co powiedzial znow jestem zaniepokojona klopoty ze stawami wiążą sie z sercem.Moze jest jakis sposob na obnizenie tego ASO .Slyszalam ze szkarlatyna jest podobna do tkanki jaka wystepuje w stawach i organizm produkuje antygeny,ktore atakuja stawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam szkarlatynę i miałam zapalenie stawów. Nie wolno lekceważyć skarg dziecka na jakikolwiek ból stawów. Przy zapaleniu ważne są godziny. A leczenie zapalenia staów w moim przypadku, to 6 tygodni w szpitalu, tabletki po ktorych przytyłam 20 kg (nie było innej możliwości) i niestety przez czły ten czas absolutny zakaz chodzenia. Jeździłam na wózku. Skutki odczuwam do dziś, bywałam w sanatoriach,.Niewyleczone w porę zapalenie stawów może skończyćsię zapaleniem mięśnia sercowego. Nie chcę straszyć, ostrzegam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziołówka
grylcia- napiszę, jak będę wiedziała- po 27 .12 sylwia- jak się objawia takie zapalenie stawów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 39-latka
moj syn ma 17 lat , miesiac temu mial spuchniete kolano wyslalam go do lekarza zrobil mu przeswietlenie i uznal ze to bole przeciazeniowe teraz boli go drugie kolano jest spuchniete ale po posmarowaniu fastum przestaje bolec.Moze powinnam mu zrobic jakies badania ASO,czy cos...........co to jest ASO????????????kolana bola go dosc czesto ale szybko przestaja[po1-2 dniach]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grylcia
Sylwio na czym polegalo twoje niedoleczenie szkarlatyny?czy za krotko bralas antybiotyk czy wcale ,a moze za pozno zaczelas leczenie .Nie wiem czy nie jest za pozno gdy juz schodzi skora z dloni i stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GRYLCIA
moje dziecko po przebyciu szkarlatyny ma ASO-400 norma jest-200, ale lekarz mowi ze to dobry wynik nastepne badanie chce zrobic za pol roku czy to nie za pozno????????????czy ASO moze sie zmniejszyc????????lekarz mowi ze nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
dzieki za wypowiedzi ...juz myslalam ze jestem osamotniona ze swoim klopotem...moj synek ma ASO-400 , malą niedokrwistość, ale nerki nie tknięte niepokoi mnie to aso tez slyszalam ze nie zmniejszy sie .Trzeba teraz przy kazdej infekcji drog oddechowych podawać antybiotyk przez 7 dni. aby nie bylo wzrostu ASO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziołówka
Moja córka przy ostatniej infekcji miała ASO 1400, po 4- tygodniowej kuracji antybiotykiem ma 1600, ale lekarz mówi, że samo ASo - bez dodatkowych wyników nic nie wnosi do diagnozy- a ona ma resztę wyników prawidłową (podstawowe badania). Leczymy dalej- trzeba szukać przyczyny- wymaz z gardła i Ekg, wizyty u reumatologa i endokrynologa. Trzeba reumatologa najszybciej, bo ma planowaną artroskopię,a doktor powiedziała, żeby bez konsultacji nie dać robić jej tego zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
mojemu synkowi pomogl zwykly antybiotyk-duomox, slyszalam ze jest kilka rodzajow bakterii wywolujacych szkarlatyne,moze lekarz nieodpowiednio dobral antybiotyk.szkoda ze nie jestem lekarzem,oni mają dostęp do żródeł a my jesteśmy zdani na ich łaskę.................mam zdolnego syna ,proszę go , zeby został lekarzem , ale on jest dopiero w gimnazjum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziołówka
Do 39- latki! Niech go przebada reumatolog- to może być gorączka reumatyczna-bo puchną stawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam szkarlatyne jak miałam z 7-8 lat nie pamiętam za bardzo, ale ja miłam zastrzyki 2 razy dziennie przez około 2 tygodnie na szczęście nie miałam żadnych powikłań, nie miała, tez robionych rzadnych badan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
moj synek mial juz trzy razy obolale stawy lecze je masciami rozgrzewajacymi i apapem tak mi kaze lekarz.Spi na koldrze z merynosow na bolace stawy przykladam mu kapuste -pomaga nie wiem co jeszcze moge zrobic.ASO wynosi 200 to chyba dobrze.Mam dostac skierowanie do reumatologa moze tam sie czegos dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja wnuczka ma po raz drugi szkarlatynę. Po jej kuracji antybiotykowej czyli po 7 dniach minimum od zakończeniu brania leków idziemy wszyscy zrobić wymazy z gardła w kierunku paciorkowca. Może ktoś jest nosicielem. Nie można tego lekceważyć powikłania są grożne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asha
Zatroskana Psiałaś,że Twój synek po szkarlatynie miał ASO 400 i lekką niedokrwistość, reszta badań w normie. Mój 5,5 letni synek ma identyczne wyniki. Kiedy zaczęły się u niego problemy ze stawami? Załamka... Dopiero wyszłam z drugim synkiem ze szpitala po zapaleniu krtani... Mój synek z powodu tego ASO dostał dziś antybiotyk-Ospam, ma brać dwa opakowania od razu i znów wyniki. Szkarlatynę miał leczoną prawidłowo. Dlaczego ASO nie spada? Te antybiotyki przy każdej infekcji dlaczego są konieczne? Proszę, napiszcie, co wiecie? Dzięki, Zdrówka Waszym Pociechom! asha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitaand
Moja córcia ma 2 latka właśnie jestem w trakcie leczenia szkarlatyny. Dostała augmentin, plamy na całym ciele. Lekarz zalecił 7-dniową kurację antybiotykiem. Mam jeszcze dwoje dzieci synek 6 lat i córka 10 lat, ciekawa jestem czy się nie zarażą i czy lepiej od razu pozostałym dzieciom zrobić wymaz? a tak w ogóle to nie mam pojęcia skąd to paskudztwo w moim domu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asha
Witam, Szkarlatyną bardzo trudno się zarazić. Nie ma pewności, że starsze dzieci zachorują. Małej po kuracji antybiotykowej trzeba będzie zrobić badania krwi, moczu i EKG, bo szkarlatyna może dawać powikłania. Pozdrawiam, asha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adalira
mój synek ma 6 lat i lekarz rozpoznał u niego szkarlatynę tego dnia w którym wystąpiła wysypka, dostał amoksiklav, nie miał robionych badać. Przerażające to co czytałam w waszych wypowiedziach. Syn czuje się dobrze krostki znikają, przez całą chorobę miał apetyt, gorączka szybko ustąpiła,nic go nie bolało. Na wszelki wypadek po skończeniu leczenia zrobię wyniki. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Mam pytanie: Czy powikłania występują w niekrótkim czasie po szkarlatynie czy po dłuższym? Mogą przecież nie wystąpić wcale. OJ mam nadzieję że będzie dobrze. Pozdrawiam Was drogie mamy i trzymam kciuki za zdrowie Waszych dzieciątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyngotka
MOj synek7l. ma szkarlatynę w szpitalu zdjagnozowano zapalenie płuc. P trzech dniach inny lekarz stwierdził szkarlatynę (jeszcze w szpitalu mial mabania moczu i krwi nic nie wykazały) . Mały bierze leki ale gorączka jest nadal 5 dobę. Co to za badanie ASO ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adalira
Co to jest badanie ASO to dokładnie nie wiem najlepiej to wpisać w wyszukiwarce :( to znowu ja. Mój synek już drugi raz zachorował na szkarlatynę.pierwszy raz początek maja i teraz drugi raz początek czerwca. Wysypki miał malutko na klatce piersiowej i język malinowy gorączka 37,4 więc nie taka duża. Skóra mu przy pierwszej nie schodziła zobaczymy jak będzie teraz. Jestem przestraszona nie na żarty. Boję się powikłań i tego że organizm mu się wyczerpie po tych chorobach. Dziwne bo w zimę nie chorował ani razu a teraz już kilka razy w tym 2 razy szkarlatyna. Obawiam się że ktoś jest nosicielem zrobimy sobie z mężem badania, a może to w przedszkolu bo jedna dziewczynka też wcześniej chorowała. Koniecznie zrobić synkowi po chorobie badania. Pozdrawiam zatroskane mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asha
Jeśli Pani synek po miesiącu znów zachorował na szkarlatynę to może nie był wyleczony do końca. Mój synek po szkarlatynie w styczniu ma ASO 400, widział go laryngolog, była konsultacja z reumatologiem. To ASO bardzo trudno zbić-to poziom przeciwciał. Bardzo ważne jest wtedy EKG bez zmian. Franka czeka 8 dniowa kuracja antybiotykiem Ospen, miesiąc przerwy i znów to samo-zalecenie reumatologa. Zobaczymy czy to coś da. Pojedyńcza kuracja Ospenem nic nie dała. Pozdrawiam, i życzę zdrówka bez powikłań asha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewita 77
Dziś sie dowiedziałam,że mój syn (5,5 roku) ma szkarlatynę:(...wszystkie opisane objawy posiada, mam pytanie czy my dorośli możemy się zarazić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi1979
Moja 8 letnia c orka przechodzi właśnie płonnice.Zaczęło się od ostrych wypieków na twarzy,po dwóch dniach wystąpiła wysypka ale co dziwne bez gorączki.O badaniach dowiaduje sie dopiero od was pani doktor wogóle nie wspomniała otym.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila78
Witam! U Jakuba zaczęło się niewinnie wymiotami, gorączka 37,7, lekarz pierwszego kontaktu stwierdził zatrucie a na biały język powiedział, że za mało pije, dostał smecte i lakcid. Wysypka po 24-godzinach na tułowiu. Dopiero po 1,5 tygodniu zaczęła schodzić mu skóra z paluszków u rączek i już widziałam, że to szkarlatyna, przyplątało się jeszcze zapalenie oskrzeli. Dostał antybiotyk -Augumentin 10 dni. Skóra cały czas schodzi w dłoni i jeszcze doszły stópki, ale jest dobrze. Zrobię mu badanie moczu i ogólnie krew i na pewno echo serca bo przy kontroli lekarz wysłuchał szmery w sercu.Wierzę, że nie będzie powikłań!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelikabm
Mój syn 4,5 l. od czterech dni choruje na szkarlatynę. Dostał czerwonej wysypki na brzuchu i plecach, wymiotował, bardzo bolało go gardło, miał wysoką gorączkę (do 39 stopni), której nie zbiła nawet pyralgina w czopkach (typowe, gorączkę bardzo trudno jest zbić), ma malinowy język z białym nalotem, Był bardzo osłabiony, cały czas spał. Od wczoraj bierze Augmentin (przez 7 dni). Po antybiotyku jest dużo lepiej. Podczas brania leku lekarz pozwolił nam wychodzić na dwór, ale z dala od inncyh żeby nie zarazić, ale konieczne jest unikanie słońca bo może wystąpić uczulenie. Po zakończeniu kuracji mamy zrobić badania krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po szkarlatynie
Witam...moja córeczka 2 tyg temu skończyła brac zinat 250 własnie na szkarlatyne 3 dni zaden z lekarzy a było ich kilku nie umiało zdiagnozowac byla angina , zatrucie, nawet podejrzewali mononukleoze W trzeciej dobie wystapiła niewielka wysypka ale gdy zobaczyłam język nie miałam wątpliwosci wsadziłam dziecko w auto i na ostry dyzur aby mi potwierdzili szkarlatyne.Starsza pani doktór nie miala wąt5pliwosci .Dziś odebralam wyniki badan , krwi , moczu, crp,i aso wszystko buylo niemal dobrze tylko aso gdzie norma jest 200 wynosiło 1103 i ob -20 został właczony antybiotyk ospen 500 aby zapobiec goraczce reumatycznej .Lekarz zapewnił mnie ze po przebytej szkarlatynie takie asop to norma -jest ono potwierdzeniem w 100% szkarlatyny .Mimo zapewnien lekarza poruszyłam niebo i ziemie wszystkich znajomych lekarzy w rodzinie jak i po za nia i wszyscy mi potwiedzili dokładnie to co usłyszałam od lekarza tak wiec mam nadzieje ze wszystko juz bedzie dobrze czego i Wam wszystkim zycze 12 lipca wyjezdzam z mała nad moze a jest to drugi kraniec Polski gdyz mieszkam w Krakowie i jeszcze przed 2 dni pobytu nad morzem bedzie brała ospen .Kontrolne badania mam powtórzyc dopiero w ostatnich dniach sierpnia . Ps podobno takie wysokie aso moze utrzymywac sie do 6 mcy po szkarlatynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×