Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Szkoła dla dorosłych zamiast średniej

Polecane posty

Gość gość

Witajcie. Mam pewien problem, o którym próbowałam czytać na internecie ale nie znalazłam odpowiedzi. Otóż mam 20 lat w tym roku. Jestem w 3 klasie technikum, raz nie zdałam w 3 gimnazjum. Głównie przez lenistwo, później brak kontaktu z klasą, zaległości, strach przed odpowiedzią/sprawdzianem z braku wiedzy przez zaległości. Zmiana gimnazjum bardzo dobrze mi zrobiła ( z tamtą szkołą po prostu nie trafiłam), miałam świetne oceny, nie wagarowałam (ba! Nawet o tym nie myślałam), miałam dobre kontakty z klasą i przyjaciół. Później poszłam do technikum i w drugiej klasie się zaczęło to samo, wagarowanie. Tym razem już tylko z lenistwa. Żadnych problemów nie mam. Później wagarowanie przez zaległości i po rozmowie z wychowawczynią wzięłam się za siebie przez reszte semestru i ledwo bo ledwo ale zdałam do klasy 3 bez żadnych poprawek. Niestety teraz w 3 klasie już całkiem mi się odechciało chodzić, szkoła nic nie wnosi w moje życie, program nauczania okropny, do tego mam problem z matematyka. Uwzięła się na mnie, co lekcję chodze do tablicy, mam słabe oceny bo nie potrafi nas nauczyc, przez co uciekam z jej lekcji, unikam ich i trzese sie na sama mysl ze czekaja mnie z nia dwie godziny dziennie. Boję się, że bede u niej nieklasyfikowana lub po prostu mnie obleje ( jak mowilam, nie potrafi nas nauczyc a przez program nauczania korki nic mi nie daja). W związku z tym myślę nad tym, żeby zrezygnować z tej szkoły i pójść do szkoły dla dorosłych. Nie wiem czy to dobry pomysł, dlatego chce znać waszą opinie. Wykształcenie jest ważne, bez tego nic nie zrobię. Ale nie chce sie meczyc i bac przed kazdym pojsciem do szkoly. Co radzicie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarcinO4
ja tez uczeszczam do liceum do Novej i nie moge sie do niczego przyczepic. przenioslem sie na semestr 3 z innego liceum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata R
Z ciekawości weszłam na stronę tej szkoły i muszę przyznać ,że mają całkiem fajne kierunki. Szczególnie te roczne ,które kończą się tytułem specjalisty. Zastanawiam się nad rejestratorką albo sekretarką medyczną :) ktoś może się tam uczy? proszę o opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga J
Małgorzata R. ja byłam w Novej w rocznej szkole na dietetyce. Dobrze wspominam ten czas, pracowałam także zajęcia w weekendy jak najbardziej mi pasowały:) nauczyciele bardzo mili i pomocni:) skończyłam z tytułem specjalisty ds.dietetyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo mi pomogliście. Teraz wiem, że jeśli ten rok mi nie pojdzie to od września ide do LO dla dorosłych. Szkoda mi tylko tych zmarnowanych 3 lat i tytulu technika :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć, mogę Ci polecić całkowicie darmową szkołę Omega w Katowicach, sama ją skończyłam, życie różnie się toczy, ja niestety byłam zmuszona zrezygnować z normalnej dziennej szkoły i iść do pracy, w weekendy chodziłam do szkoły a w tyg do pracy :) skończyłam ją, zdałam maturę a później poszłam na studia zaoczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoła dla Dorosłych to dobry pomysł. Oczywiście najlepiej jeśli w tygodniu załapiesz się do jakieś pracy by nie nudzić się i cokolwiek robić :) Taki sposób też jest dobry, ale musisz sam się angażować w naukę, bo wiadomo mniej jest godzin w takiej szkole. Polecam z całego serca szkołę Delta Edukacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak ja również znam tą szkołę i z miłą chęcią polecam. Chodziłam tam przez 2 lata na kierunek technik administracji i było bardzo fajnie. Nauczyciele faktycznie wykwalifikowani, a nie jak piszą na innych ulotkach że tacy są a potem wychodzi coś innego. Szkoła w samym centrum miasta nie trzeba jeździć nie wiadomo ile za miasto - jest po prostu blisko. Moim zdaniem same plusy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy po gimnazjum można iść do takiego liceum ? Nie jest gorsze poziomem ? Kierunki normalne ? Proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję Wam bardzo za pomoc. Na szczescie wzielam sie ostro za siebie, przezwyciężyłam strach i zdałam zarówno (najgorszą) matematykę jak i wszystko inne co sie przy okazji zaczelo psuc. Zdałam do kolejnej klasy bez potrzeby egzaminow poprawkowych i jestem z siebie dumna. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co ,centrum edukacyjne?Pralnia pieniedzy.Eliminacja niewygidnych polega na tym,że wyksztalcenie dzienne mają wybrani a pozostali na maturę mogą się nie doczekać.Slandal w edukacji polega na tum,że przygotowanie do matury dla dorosłych jes t prawie zadne i konczy sie nauka fiaskiem.Naturę wymyślił zlosliwy niemiec,żeby utrudmic nieeygodnym dostep do tytułów naukowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na Twoim miejscu bym spiął 4 litery, przysiadł do matmy i ukończył szkołę, szkoda tych zmarnowanych lat, a program jest ten sam, więc nic nie zyskasz, jak korki nie pomogły to może inny korepetytor, ogarnij materiał z bieżących lekcji i jak nauczycielka zobaczy, że rozumiesz, to da Ci spokój, albo chociaż oceny poprawisz, szkołę dla dorosłych wybrałbym w przypadku, gdy nie pójdzie w szkole http://petitandblanc.pl/szkoly-dla-doroslych-bydgoszcz-i-edukacja/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszamy ostatni moment do zapisu ! ul. Dworcowa 10/2 Bytom Szkoła Delta Edukacja W ofercie: - Gimnazjum dla Dorosłych, - Liceum dla Dorosłych, - Szkoła Policealna (opiekun medyczny, technik weterynarii, technik bhp, kosmetyka itp.) Wszystko za free - bez ukrytych kosztów. Zaświadczenia, legitymacje wydajemy całkowicie bezpłatnie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoła Delta Edukacja oferuje: - gimnazjum dla Dorosłych, - liceum dla Dorosłych, - szkołę policealną. Całkowita bezpłatna nauka, zero stresu, szkoła w centrum miasta. Masz pytanie ? zadzwoń, napisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nova Centrum Edukacyjne Gdynia
UWAGA! Wraca ośmioletnia podstawówka i czteroletnie liceum! Jeśli nie masz ukończonego gimnazjum lub liceum, to ostatni dzwonek, aby ukończyć szkołę aktualnie obowiązującym trybem. Wypełnij formularz na stronie, oddzwonimy! www.nova.edu.pl zadzwoń do Sekretariatu szkoły 58 380 06 71 ul. Świetojańska 66 1 Gdynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym się wystrzegała szkół tego typu bo są przereklamowane i spotka cię tam to samo co opisałaś wyżej. Najlepiej idź do szkoły dla dorosłych kreatoredukacja bo tam poziom jest bardzo dobry a problemów nie robią. Spokojnie będziesz mogła pogodzić codziennie obowiązki i naukę tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a skąd jesteś ? Ja mogę Ci osobiście polecić szkołę omega w Katowicach bo sama ją skończyłam - liceum. Teraz od września uczę się na Rachunkowości :) Czasami szkoła dla Dorosłych jest dobrym rozwiązaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOVA CE Gdynia
Zapraszamy do poszerzania kwalifikacji zawodowych wraz ze szkołą Nova Centrum Edukacyjne! 100% zdawalności egzaminów zawodowych! Wpisowe 0 zł! Nie czekaj, zapisz się już dziś!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoła Delta Edukacja w Katowicach zaprasza do zapisu ! Darmowe Szkoły Policealna, Liceum , Gimnazjum!!!Prowadzimy również zapisy na wyższy semestr ... bez żadnych opłat. Masz pytanie lub wątpliwości ? napisz do nas lub zadzwoń chętnie doradzimy, udzielimy wszystkich informacji. Zapraszamy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie otworzył Ci się kierunek? Wpadnij do NOVA CE w Twoim mieście! Zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znowu ta szkoła?? Co wy macie z tym spamowaniem na forach, aż atak źle u was z frekwencją ?? ;) Ja chodziłam do CKU w Warszawie, dla mnie zdecydowanie najlepsza szkoła na świecie!!! I nie posuwają się do takiego rodzaju reklamy, bo nie potrzeba ;) Tez mam za darmo, wiele kierunków! Na stornie wszystko ładnie opisane www.cku1.edu.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w wrocławiu jest liceum w szkole Plus edukacja. może warto tam popytać z tego co wiem też mają za darmo wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy powinien sam podjąć decyzję co woli. Ja skończyłam studia, a potem jeszcze dodatkowo robiłam dwa kierunki w szkole policealnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś wspominał o Plus Edukacji? Właśnie moja kuzynka mi ją poleciła, wspominała, że mają bardzo dobrych nauczycieli i ogólnie była zadowolona , sama mam rezerwację miejsca, chcę się zapisać jak tylko wrócę do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasTas
Polecam szkołę NOVA ce w Gdyni.Kończę właśnie pierwszy semestr w LO i jestem mega zadowolony.Mała grupa,indywidualne podejście nauczycieli.Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaoczne liceum daje przede wszystkim więcej swobody w tygodniu, ale trzeba liczyć się z tym, że trzeba troche przysiąść samemu do nauki, jeśli chce się zdać maturę. Bo ze zdaniem szkoły średniej dużych problemów nie ma, jeśli ktoś chodzi i zalicza sprawdziany. Polecam np cosinusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja wybrałam się do szkoły policealnej Plus edukacja, mają tam duży wybór kierunków, zarówno po szkole średniej ale tez kursy po gimnazjum po których ma się uprawnienia. Ja najpierw poszłam na kurs, a potem  na higienistkę stomatologiczną, polecam  mam konkretny zawód i oto mi właśnie chodziło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plus edukacja

Szanowni Państwo,

Szkoła Plus Edukacja oferuje w naborze wrzesień 2019 kierunek Technik sterylizacji medycznej,  u nas kierunek jest bezpłatny,

decyduje liczba zgłoszeń serdecznie zapraszamy!

Gwarantujemy:

profesjonalną kadrę pedagogiczną

w pełni wyposażone pracownie

jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym

stawiamy przede wszystkim na zajęcia praktyczne

organizujemy praktyki zawodowe

nasza strona : www.plusedukacja .pl;           https://www.facebook.com/Plusedukacja.Wroclaw

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×