Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mozart

szkolenia z UP

Polecane posty

Gość mozart

Osobie bezrobotnej odbywającej szkolenie na podstawie skierowania z Powiatowego Urzędu Pracy przysługuje stypendium szkoleniowe. W okresie pobierania stypendium nie przysługuje zasiłek. Stypendium szkoleniowe przyznawane jest w wysokości: >Ø 100% kwoty zasiłku podstawowego lub >Ø 120% zasiłku podstawowego, osobom: posiadających wykształcenie gimnazjalne lub niższe, bez kwalifikacji zawodowych, powyżej 50 roku życia, z prawem do zasiłku,jeśli szkolenie trwa minimum 150 godzin zegarowych w miesiącu. W przypadku mniejszej ilości godzin stypendium jest przeliczane proporcjonalnie do liczby godzin szkolenia w miesiącu. Moje pytanie dotyczy ostatniego zdania, jak jest przeliczane to stypendium? I jeszcze jedno pytanko jak komuś kończy się zasiłek to czy tez będe miala wypłacane stypendium za szkolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojjjojjju
szkolenie trwa miesiąc i bardzo trudno sie dostać tam no i trzeba czekać np. pół roku na kierunek ktory się chce - ja chciałam na trzy ale na żaden mnie niezakwalifikowali bo chętnych było ok 80 a miejsc 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozart
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozart
bardzo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdsfdfldlfgg
Jak jesteś na szkoleniu to wypłacają szkoleniowe a nie zasiłek.Jak byłam na szkoleniu z UP to za 130 godzin wzięłam ok.450 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieobeznana w temacie
podczas szkolenia należy Ci się kasa + zwrot kosztów dojazdów na szkolenia i z powrotem ;) przeliczają ilość dni na szkoleniu razy dzienna "stawka". Jeśłi masz zasiłek to dostajesz tylko stypendium. A jeśli Ci się nic nie należało to i tak dostajesz kase :D siedzę właśnie na takim kursie :D super sprawa, i wcale nie ciężko się dostać :) jestem bardzo zadowolona z tego szkolenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela//////////////
a na jakim szkoleniu jesteś? bo nie wiem na co się zdecydować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AshAsh
Byłem na szkoleniu z UP. Trwało ono dwa tygodnie: 60 godzin. Stypendium dostałem ok 220zł. Czekałem tydzień czasu na szkolenie. U nas chętnych jest brak ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasalala
a napiszcie mi na czym polegaja te szkolenia? Wiem ze zalezy od szkolenia ale opiszcie mi jak wasze przebiegaly? Co robiliscie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość analola
hej nikogo tu nie ma po szkoleniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na dobre ciezko sie dostac
latwiej na kurs spawacza albo kurs paznokci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasalala
a sa po tych szkoleniach jakies egzaminy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kmknknjj
nie ma prawo jazdy na autobus albo uprawnienia na koparke da ci udt bez egzaminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasalala
a na innych szkoleniach egzaminuja czy tylko siedze te 8 godzin dziennie przez iles tam dni i słucham co maja do powiedzenia i ew jakies praktyczne zajecia? Niech ktos wiecej napisze? Nikt nie chodzil ? UP przyznaje sam szkolenia czy mozna sobie samemu wybrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem zielona
zapisujesz się na szkolenie, wybierasz jakie chcesz i czekasz na telefon. Ja chodziłam na kurs księgowości, zajęcia super, 6 godz dziennie od pn-pt. Niby był test ale taki żeby był. Przeprowadzającym kurs nie zależalo żeby kogoś ulać. Ale nie znaczy to, że na kursie niczego nie było ciekawego. Wręcz przeciwnie, wiele praktycznych rzeczy sie dowiedziąłam a nie tylko sucha teoria. Dyskutowalismy z babką o konkretnych przykladach, ogólnie super ;-) Polecam kursy z UP. Przynajm,niej ja jestem mega zadowolona :D bo dzięki niemu odwazyłam sie złozyc papiery do biura rachunkowego i już pół roku pracuję :D Pozdrawiam bezrobotnych i życzę szybkiego znalezenia pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasalala
No wlasnie ja dostalam wezwanie do UP na szkolenia bezrobotnych. Zadnych szkolen jeszcze nie wybieralam w tym roku (wybieralam dokladnie rok temu). Mam sie zglosic za kilka dni wlasnie do nich. Czy to znaczy ze juz wtedy zaczne chodzic na jakies szkolenia czy raczej maja rozne szkolenia dla mnie w ofercie i mam sobie wybrac i wtedy kiedy oni maja terminy skontaktuja sie ze mna. A i powiedz ile tyg chodzilas na taki kurs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem zielona
zapisałam się w marcu, kurs rozpoczął sie dopiero w lipcu, 240h czyli w sumie cały lipiec i sieprień bez jednego tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasalala
Aha czyli raczej jak pojde w przyszlym tygodniu to mnie zapisza na szkolenie a nie odrazu z dnia na dzien wysla? A i czy ty wiedzialas juz w marcu ze w lipcu i sierpniu masz szkolenie? Czy dopiero pozniej cie poinformowali co i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinka kalinka
Hej a jakie badania do szkolen robiliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia19999
Hej ja mam takie pytanie sama zapisałam się na kurs nie organizowany z up czy mimo to przysluguje mi jakiś zasiłek dodam ze jestem osoba bezrobotna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda balczyk
Dostałam w ten sposób kilka tysięcy na szkolenie stylizacji paznokcia w new nails - zawodowe. Wcześniej miałam załatwiony salon, gdzie zgodzono się mnie zatrudnić - było warto. Sama bym tych środków na pewno nie znalazła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kimana
Jakie aktualnie trzeba spełnić warunki dla szkoleń z UP i czy to faktycznie ma sens? Na jakich zasadach to się odbywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kronira
Od dwóch lat pracuję w zawodzie, a wszystko zaczęło się właśnie od zawodowego szkolenia w Beauty Lux. Bardzo pozytywne doświadczenie - tutaj jednak musicie spełnić podstawowy warunek, czyli znaleźć kogoś, kto was zatrudni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ten sposób zrobiłam zawodowe w beauty lux. A ogólnie szkolenia to zdecydowanie najlatwiejsza droga do zawodu. Wiem ile pracy wykonałam dla zrealizowania celów i teraz jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×