Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kiki2

szpilki dla chłopczycy?

Polecane posty

Gość kiki2

Cześć:) Tak się zastanawiam bo chciałam sobie kupić dzisiaj pierwsze szpilki (mam 15 lat) ale nie wiem czy to dobry pomysł. Jak się w tym nauczyć chodzić to pół biedy. Bardziej martwi mnie to, że z natury jestem chłopczycą, lubię czasem gdzieś podbiec itp. A takie buty zdają się mocno krępować ruchy. Do tego szpilki które dotychczas mierzyłam miały dość cienki obcas, łatwo jest taki obcas złamać? Szkoda by było jakbym biegnąc do autobusu popsuła buty za kilkaset zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardziej szkoda kostke skrecic/zlamac a w ogole masz jakies inne buty na obcasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki1000
no jasne że kostki szkoda, ale tego nie zakładam, powinnam? Na obcasie właśnie nie mam kompletnie nie, zawsze się broniłam przed nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to odradzam cieniutkie, wysokie szpilki na poczatek zwlaszcza, ze idzie jesien a to znaczy mokre chodniki, liscie na kotrych mozna pieknie pojechac, bloto a ranem przymrozki lepiej zacznij od jakiegos stabilniejszego obcasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki2
Już się trochę popytałam i poczytałam i conieco wiem:D Między innymi przeczytałam niedawno na forum wizaż jakiś wątek o szpilkach (szpilki w szkole) i jestem w lekkim szoku. Nie dość że dziewczyny popylają w nich prawie codziennie, to jedna opisuje jak kopniakiem przedziurawiła betonową ścianę (nosi kozaki na metalowych szpilkach). Inna (chyba dla rozrywki/z nudów) kopniakiem rozbiła cegłę (też w kozaczkach na chyab 10cm stalowej szpili). Żeby było śmieszniej chodzą jeszcze w tych szpilkach nawet na ogniska klasowe, a jak nie mają rozpałki to kopią ostrymi szpikami, chyba też metalowymi w kawały drewna, żeby je porozłupywać. No niezłe historie nie ma co. Nie myślałam ze one są aż takie mocne... Chyli jak kupie jakiś porządny to nie mam co się bać że się złamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie to, że możesz zrobić sobie krzywdę bo się obcas złamie tylko, że jako nieumiejąca w nich dobrze chodzić/nieczująca się pewnie na obcasie wystarczy że źle staniesz, nie utrzymasz równowagii i możesz skręcić kostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli kupisz dobrze wyprofilowane szpilki to mozesz w nich biegac. Kluczem do sukcesu jest wygoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie, że może, tylko czemu od razu w szpilkach? Kluczem do sukcesu są umiejętności a z nimi nikt się nie rodzi. Na ulicach pełno jest kobiet, które chodzą w szpilkach tak jak się w nich biega - tzw. koński chód. Bezpieczniej jest nie rzucać się od razu na głęboką wodę tylko spokojnie wyrobić sobie dobre nawyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli boisz się o złamanie obcasa to weź właśnie szpilkę. Wbrew pozorom taki słupek jest dużo mniej wytrzymały od prawdziwej szpilki. Powód jest prostu - słupek jest plastikowy, dobra szpilka ma metalowy pręt w środku (albo cała jest metalowa). Zresztą sama przytoczyłaś historię co to te dziewczyny mogły robić stalowymi szpilkami - plastikowy słupek dawno by się połamał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przypomniał mi się oglądany kiedyś film kobieta zabilła faceta właśnie szpilką - wbiła mu ją w oczodół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Lana
Na tą porę to chyba lepiej kozaczki/botki jakieś na szpilce np. 9cm. W czółenkach zimą zamarzniesz. Co do trwałości obcasa to zrób sobie metalowe fleki i nie będzie się ścierał. A jak kupisz porządnej jakości to złamać się też nic nie ma prawa nawet jak byś w nich biegała czy tam w coś kopała jak te dziewczyny co opisałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam niezbyt wysoki obcas plus platformę - daje dużo lepszą stabilność niż sam obcas i mniej męczy nogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego nie? Szpilki to klasyczne buciki:) Dla każdej. Na Eobuwie widziałam kilka naprawdę wartych uwagi modeli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szpilki prostują sylwetkę z cycani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to prawda z tym metalowym prętem w obcasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli dobrze dobierzesz, to spodoba ci się chodzenie w nich. Zobacz na www.BucikSklep.pl - ja tam zawsze kupuje obuwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

sprawdz na ekstraszpilki.pl

Znajdziesz tam nawet takie co mają ten metalowy pręt w szpilce. Takich na pewno nie złamiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×