Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hiaci

Tabletki a wypadanie wlosow...

Polecane posty

Hej dziewczyny :) mam taki nie maly problem. Jestem w polowie 4 opakowania i od 3 tygodni strasznie wypadaja mi wlosy. Normalnie garsciami. Kiedy to zobaczylam odrazu kupilam Capivit Piekne Wlosy i zaczelam lykac regularnie. Lecz to mi nie wystraczylo i poszlo do lekarki ktora oznajmila mi ze nie wie czym to moze byc spowodowane (!!!!) i przepisalam mi tabletki Silica, ktore są suplementem diety tak jak Capivit. Poczytalam w necie i stwierdzilam ze najpierw skoncze brac Capivit bo jest chyba lepszy. Biore juz 3 tyg i zadnej poprawy nie widze a z kazdym dniem mam mniej wlosow:( czy isc do innej lekarki czy poczekac jeszcze z jeden miesiac i zobaczyc czy dzialaja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie tabletki bierzesz
Mi wypadały włosy po yasmin, a po innych nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj przepraszam nie napisalam. Biore Novynette. A po jakim czasie brania zauwazylas ze zaczely Ci wypadac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie tabletki...
po 3 - 4 miesiącach, wypadały mi garściami, aż fryzjerka się przestraszyła. Nie miałam/nie mam takich objawów przy cilest i microgynon, ale to pewnie sprawa indywidualna. Może powinnaś zmienić tabletki anty? Chyba , że masz na sumieniu jakieś intensywne diety albo farbowanie włosów , itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie mi tez wypadaja garsciami, az strach :( to czyli bedzie potrzebna zmiana a szkoda bo oprocz tego nie mam zadnych innych zlych objawow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i chcialam sie jeszcze zapytac jak dlugo trwalo po zmianie tabletek nim przestaly wypadac?? Stosowalas jakies dodatkowe suplementy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie...
powrót do normalności trawał jakieś 2 miesiące. Nie brałam żadnych suplementów, ale używałam w tym czasie bardzo delikatnych szamponów (dla niemowlaków albo ekologicznych). I nie farbowałam włosów. włosy to też był jedyny objaw uboczny:( ale teraz nie mam żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wlasnie sie obawiam ze moze po innych z kolei cos innego bedzie mi dolegac :( ale juz wole dlugie okresy czy cos innego niz zostac lysa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciiisowianka
tak ja mialam podobny problem, tylko szkoda ze lekarz powiedzial mi, kiedy poszlam do niego z tym problemem "prosze zmienic szampon, to na pewno nie wina tabletek (tez wtedy bralam novynette). w sumie przez dlugie lata wlosy mi wypadaly, zawsze ratowalam sie jakimis wcierkami, jednak kiedy zaczely mi masakrycznie wypadac (dziennie nawey 600) to juz sie niezle przestraszylam. w sumie to pomogly mi bardzo tabletki h-pantoten, szampon dermena oraz balsam seboradin z zen szeniem, stosowalam tez tonik nirel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale poszlas i zmienilas tabletki? czy to pomogla jak dalej je stosowalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też biorę te tabletki co Ty i mam ten sam problem... :( wcześniej brałam Mercilon i też mi wypadały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To widze ze nie jestem sama :( chyba zostanie zmiana tabletek... ale obawiam sie ze przy innych bede miala jakies inne przykre skutki uboczne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciiisowianka
nie , nie zmienilam tabletek, tzn novynette juz nie bralam, z nich zrezygnowalam na poczatku swojej "przygody" z hormonami gdyz nie trzymaly mi cyklu i ciagle plamilam. takze caly czas stosuje antykoncepcje hormonalna a wloski mam juz bujne:) ta kuracje o ktorej ci napisalam zaczelam stosowac jakos na poczatku marca i dosc szybko widzialam efekty, wczesniej lykalam silice i stosowalam plyn do wcierania w skore glowy alpicort e ale niestety efekty byly tylko na poczatku a potem znowu sie sypnely, i pomoglo mi wlasnie to co ci napisalam. Robilas jakies badania? ja robilam morfologie, zelazo, tarczyce i wszystko oprocz podwyzszonego poziomu zelaza bylo ok. badan hormonalnych nie robilam. Przy braniu tabletek moga byc problemy z witaminami z grupy b, po obserwacji swojego organizmu zaczelam podejrzewac ze byc moze mialam bardzo niski poziom kwasu foliowego i byc moze to bylo przyczyna mojego wysypu wlosow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dge
Po Yasmin nie mogły wypadać włosy, bo te tabletki mają działanie antyandrogenne, czyli mają mieć właśnie pozytywny wpływ na włosy, skórę i paznokcie. Osobom z problemami skórnymi się je poleca. Wiem, bo rozmawialam na ten temat z ginekologiem. Jeśli wypadały Ci włosy to musiała być tego inna przyczyna a nie akurat tabletki Yasmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciiisowianka
dge ja bym nie byla tego taka pewna, bralam cilest, ktory tez ma takie dzialanie i wloski wypadaly, niektorym to nawet po diane 35 moga wypadac, nie ma reguly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciiiisowianka bylam u lekarza i niestety ale zbagatelizowal sprawe i kazal lykac silice i obserwowac. A jak ja mam obserwowac kiedy z dnia na dzien widze ze mam coraz mniej wlosow na glowie. Umowilam sie na kolejna wizyte u ponoc lepszej lekarki ale takie tloki do niej ze termin dopiero na 23 wrzesnia :/ a badan nie robilam bo oczywiscie starsza pani "doktor" nie kazala i uznala ze nie są potrzebne. Mam nadzieje ze wraz ze zmiana lekarza zmieni sie moja sytuacja bo juz nie moge na to patrzec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciiisowianka
zawsze mozesz na wlasna reke zrobic sobie morfologie krawi, hemoglobine i zelazo, te badania raczej nie sa drogie. albo po prostu isc do rodzinnego i poprosic o skierowanie, ponoc raz na jakis czas naleza nam sie takie badania:) zwlaszcza morfologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robilam nie dawno morfologie na "wlasna" reke i poszlam z wynikami do lekarza rodzinnego i powiedzial ze są jak najbardziej w normie wiec powtarzac je i zaniesc do ginekologa? Mysle ze to moze byc problem wlasnie z tymi tabletkami ale nie wiem czy czekac na ta wizyte we wrzesniu i dalej lykac te suplementy czy isc do tej nieszczesnej doktorki od ktorej pewnie znowu uslysze "nie wiem czym to moze byc spowodowane"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciiisowianka
ja na twoim miejscu zamiast do ginekologa poszla do dermatologa (nie potrzeba skierowania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm to pojde i do tego i do tego ale pewnie do dermatologa dostane sie wczesniej i zobacze co mi powie. Dziekuje za porady 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciiisowkianka
ciesze sie ze moglam pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia88-84
SILICA!!!!!!!! na pazury wlosy cere ani jeden wlos mi ne wypadl jeszcz tabletek codziennie polecam!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa...
Mi z kolei starsznie lamaly sie paznokcie, mimo, ze bralam witaminy, i miesiac temu przestalam brac anty i paznokietki rosna i sie nie lamia:). no i teraz nawet nie lykam nic na paznokcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adryka26
w sumie to nie ma co polecac jakis tabletek, najlepiej jak osoba sama na sobie sprawdzi, ktorej jej pasuja. mi np. silica wogole nie pomogla, za to h-pantoten bardzo. takze ile dziewczyn tylko opini:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już o tym pisałam w paru wątkach - tabletki antykoncepcyjne "wypłukują" cynk, którego niedobór odpowiada za stan skóry i wypadanie włosów. Należy uzupełniać cynk, pamiętając, że duże dawki cynku mogą z czasem zaburzyć wchłanianie miedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie przeczytałam, że jak się bierze tabsy, to poziom miedzi jest podwyższony. Czyli wynika z tego, że przy zażywaniu dużych dawek cynku i stosowania antykoncepcji doustnej nie powinno być zaburzeń poziomu miedzi, ale bez stosowania antykoncepcji - może być z czasem potrzebna suplementacja miedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×