Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zakręcona_urocza

Tabletki antykoncepcyjne a problemy z układem pokarmowym

Polecane posty

Hej! Od siedmiu miesięcy biorę Vibin. Czułam się bardzo dobrze, nie przybrałam na wadze ani nic. Miesiąc temu zemdlałam w komunikacji miejskiej, na pogotowiu mnie przebadano, wszystko było okej. Od tamtej pory mam problemy z układem pokarmowym: bóle brzucha najczęściej po zjedzeniu czegokolwiek, zaparcia na przemian z biegunką, na początku miałam również mdłości i wymioty. Czasami objawy ustępują, a kiedy dolegliwość znów powróci to ledwo żyje. W ciąży nie jestem, robiłam test. Robiłam również USG całej jamy brzusznej oraz gastroskopie, wszystko pięknie, w normie. Tak się zastanawiam czy tabletki anty nie zaczęły mi szkodzić. Myślę o ich odstawieniu jak tylko skończę blister, choć zależy mi na zabezpieczeniu. Miała któraś z Was podobną przypadłość? Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nasturcja29
przy najbliższej wizycie u ginekologa powiedz o tym, może zmieni ci tabletki na inne, na układ pokarmowy dobre są probiotyki, przy biegunkach dobrze jest uzupełniać minerały i płyny pijąc np. orsalit rozpuszczony w wodzie, aby się nie odwodnić, zadbaj o odpowiednią dietę, mam nadzieję że to nie jakiś pasożyt ani zespół jelita drażliwego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na twoim miejscu powiedziałabym o problemie także ginekologowi i być może on zaleci ci zmianę pigułek na inne albo inną metodę antykoncepcji hormonalnej - plastry, krążek dopochwowy. Jeśli zmieni ci po prostu pigułki to możesz brać sobie do nich provag osłaniający układ pokarmowy i moczowo - płciowy. To probiotyk ginekologiczny, ja go przy pigułkach brałam i żadne opisane przez ciebie przypadłości u mnie nie wystąpiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz mieć podrażniony żołądek, stąd biegunki na przemian z zaparciami, proponuje zastosować Polprazol na czczo, mnie to pomogło. Ja jeszcze miałam potworne mdłości po zazyciu jakiejkolwiek tabletki. Dobrze jest tez stosować Harmonelle, to osłona do antykoncepcji, wspomaga wątorbę, serce i układ krążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również miałam problemy jelitowe podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Ginekolog zmienił mi je na nuvaring, po tygodniu było zdecydowanie lepiej, polecił mi również zażywać provag w celu wzmocnienia naturalnej mikroflory pochwy i jelit. Pierścień jest bardzo wygodny, zakładam go na 21 dni i mam spokój, do tego biegunki czy wymioty nie wpływają na jego działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×