Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lilijkaaa

Test ciążowy, druga kreska prawie niewidoczna

Polecane posty

Gość Lilijkaaa

Hej dziewczyny. Kochałam się ze swoim chłopakiem w czasie dni płodnych w sierpniu. @ powinnam dostać 10 dni temu. Chciałabym dodać, że nie miesiączkuję regularnie, choć ostatnie dwa cykle były równiutko po 30 dni. W sierpniu dużo wyjeżdżałam, było mnóstwo stresu a do tego przyjmowałam leki (byłam chora). W związku z tym, że @ mi się spóźnia, zrobiłam wczoraj test paskowy i od razu pojawiła się tylko jedna kreska. Byłam cała szczęśliwa, ale coś mnie natchnęło, aby zerknąć na ten test jeszcze za jakiś czas (około 2h po zrobieniu jego) i zauważyłam tam drugą kreskę. Fakt, była ona widoczna tylko podczas patrzenia na nią pod pewnym kątem i z bardzo bliska. Gdybym zrobiła wam z tego zdjęcie i tu wstawiła nie dostrzegłybyście jej. Czy to może oznaczać to, że jestem w ciązy? Czy testy paskowe tak mają, że pokazuje się na nich zarys miejsca, gdzie druga kreska powinna się pojawić po jakimś czasie. Proszę o pomoc, bardzo się stresuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozesz powtórzyc test. ale tym razem kup inny. a jak nie to badanie krwi. na testy nie patrzy sie ponownie po upływie okreslonego czzasu. to jest chyba pół godz. póżniej juz nie sa wiarygodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiMiMi91
Generalnie w czasie ciąży od razu powinna pojawić się druga kreska, nie powinno się patrzyć na test po 2h. Aczkolwiek miałam podobna sytuacje: okres spóźniał mi się tydzień i podobnie jak ty miałam bardzo słabą drugą kreskę - cień cienia, która po paru godzinach była wyraźniejsza. Zrobiłam wyniki z krwi (25zł) no i wyszła ciąża ale niestety u mnie się nie utrzymała. Więc ja radzę zrobić badanie z krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jutro rano zrób drugi inny. Ja robiłam w sobotę rano i nic nie wyszło, położyłam na szafce w łazience bo się spieszyliśmy, jechaliśmy na cały dzień do zoo, wieczorkiem chciałam test wyrzucić i jakie moje było zdziwienie jak zobaczyłam słabiutką drugą kreskę, teraz ona ma ponad rok i jest kochaniutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na 99% nie jestes w ciazy, 10 dni po terminie miesiaczki to nawet na malo czulym tescie kreska by ci wyszla od razu i gruba. Testy tak maja, zachodza w nich reakcje chemiczne i po pewnym czasie sa niewiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie była prawie niewidoczna, a dzisiaj mam 1,5 rocznego synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie to samo, kreska jasniutka i dzisiaj moja kreska zaczyna 17 tydzien :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie masz regularnych okresow, wiec przesuniecie moze sie zdarzyc. Stres, leki, rozregulowane hormony, dodatkowo teraz sie nakrecasz - to wszystko ma wplyw. Mi sie rok temu okres spoznial prawie dwa miesiace. Potem zrobilam badania poziomu hormonow i wszystko wyszlo ok, do tej pory nie wiem dlaczego tak mi sie zdarzylo. Teraz jestem w ciazy i w dniu spodziewanej miesiaczki mialam od razu gruba kreske na tescie, w poprzedniej 4 dni przed terminem okresu byla slaba, ale widoczna nawet na zdjeciu. Twoja raz ze pojawila sie po czasie, dwa to widoczna jest tylko pod katem, trzy to jestes 10 dni po terminie. Jak dla mnie to jest przebarwienie testu. Dla swietego spokoju idz po drugi test, zrob go, odczytaj po 5 minutach czy ile tam pisza w instrukcji a jak wyjdzie negatywny to wyrzuc i spokojnie czekaj na okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mysle ze to ciaza. tez tak miałam . najpierw uf ulga bo 1 kreska i spojrzałam po 2 h była druga bladziutka. w szoku bylam . poz niej na drugi dzień zrobiłam test z samego rana zrobily się dwie :( wyszla ciaza. także jeśli test pokazuje 2 blada kreske to widocznie to pocztek ciąży . bardzo wczesny . napisz autorko jak już będzie pewna nam co wyszlo.... może komus przyda się Twoja sytuacja w zyciu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odsyłam na badania krwi i wszystko będzie jasne na 100% bo może być naprawdę różne sytuacje: Ciąża, ciąża biochemiczna albo żadna ciąża. Rano badanie a po południu masz juz wynik, nawet nie trzeba byc na czczo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilijkaaa
Jeśli licząc od dnia mojej ostatniej miesiączki, to powinnam być w 5 tygodniu ciąży, więc kreska powinna być widoczna od razu moim zdaniem, a nie po dłuższym czasie, jak to wspomniały dziewczyny, które odpowiedziały na post wcześniej. Ta kreska nie jest bladoróżowa, ona jest praktycznie niewidoczna. Kurcze, myślałam, że jak zrobię test, to się uspokoję, a tu kolejne zmartwienia, a @ jeszcze nie ma.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
także jeśli test pokazuje 2 blada kreske to widocznie to pocztek ciąży . bardzo wczesny - bzdura kompletna. Przeczytaj sobie ulotke jakiegokolwiek testu: http://www.diagnosis24.pl/data/offer/1/00000114/367/GMECFUPMXhccVaWaSHhW.pdf "UWAGA: Je¿eli w oknie testowym pojawia siê tylko linia kontrolna C (brak ci¹¿y), to po okresie d³u¿szym ni¿ 5 minut nie nale¿y odczytywaæ wyniku, poniewa¿ w teoecie nadal zachodz¹ reakcje chemiczne, które mog¹ zmieniæ obraz przeprowadzonego testu." twoj test wyszedl od poczatku negatywny - zrobilas go za wczesnie, byl za malo czuly albo stezenie hormonu bylo za niskie. Nastepnego dnia zrobilas test z porannego moczu, gdy stezenie jest najwieksze a do tego wzroslo w ciagu jednego dnia. Test moze wyjsc falszywie negatywny, ale wynik po 2h nie swiadczy o ciazy, wczesnej czy tez nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bylam w 5 tc i kreska byla ledwo widoczna po jakis 10-15 minutach dopiero. Zrob jeszcze jeden test i obserwuj go. Albo prosciej idz do laboratorium i zrob badanie beta hcg, jesli jestes w ciazy, a obstawiam ze jestes to wyjdzie od razu. Bedziesz miala czarno na bialym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko ja liczac od mojej ostatniej miesiaczki bylam w niepelnym 5 tyg i mialam jasna , zrob bete i bedziesz wiedziala innego wyjscia nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilijkaaa
@cook właśnie, miałaś jasną kreskę, a ja tej kreski praktycznie co nie dostrzegam, tak jakby jej tam wcale nie było. Mówię, gdybym zrobiła zdjęcie tego testu i wrzuciła tutaj, to nic byście nie zauważyły. Ty też tak miałaś? Chyba zaraz lecę po inny test, bo popadam w paranoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup od razu dwa różnych firm jeden możesz zrobić teraz i zobaczyć co będzie, a drugi z samego rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilijkaaa
Właśnie idę po test, wykonam teraz od razu bo jestem ciekawa co się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rano sie robi jak jest wieksze stezenie hormonu hcg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość77
nie patrz na test po uplywie czasu ktory jest podany na ulotce. na wiekszosci to czas juz 10-15 min, potem zachodza reakcje chemiczne i druga kreska moze wydawac sie ciemniejsza. wynik testu wazny jest tylko w ciagu czasu ktory tez jest podany na instrukcji, ulotce. I jesli jestes w ciazy kreska pojawia sie szybko. Tak wiec: wynik po ulywie kilku minut jest niewazny, ale zdaza sie oczywiscie, ze pierwszy test nie wykrywa ciazy. ja robilam i byl negatywny, poszlam do ginekologa i dowiedzialam sie ze moja niewidoczna kreseczka ma 3 tygodnie :) i koniecznie zrob test rano bo po poludniu mimo ciazy kreska i tak bedzie troche jasniejsza od tej pierwszej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym pewnie teraz też zrobiła i rano :) ja równiez miałam bardzo słabą drugą kreske widoczna tylko w mocnym świetle żarówki :) ale była to wczesna ciążą 4 tydz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość77
no nie wydaje mi sie zeby bylo tak jak pisza dziewczyny, ze jeszcze za wczesnie. Mojej kolezance test wykryl ciaze po 5 dniach od zaplodnienia. A to moze byc 5 tc wiec co wy mowicie? :) jak juz pisalam ja robilam w 3 tygodniu i byla jedna, ale podejrzewam ze to przed pore dnia, test robilam wieczorem. Nastepnego dnia po wizycie u gin zrobilam jak tylko wstalam bo nie dowierzalam i byly 2 wyrazne kreski. Nie wciskajcie dziewczynie ze w 5 tc test nie wykryje ciazy, bo od 4 hormon hcg ma ogromne natezenie w moczu czy krwi :) jesli jestes w ciazy, to jest to wina testu lub pory dnia :) powtorz rano i powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no niestety... masz p********e! teraz szybko po RU i arthrotec albo zbierac na skrobanke! migiem bo niedlugo bedzie za pozno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilijkaaa
Właśnie zrobiłam drugi test. Jedna mocna czerwona kreska. :) Wyrzucam go od razu, bo na opakowaniu napisane jest, że po 5min wynik jest już niewiarygodny, nie do odczytania. Także nie będę już zerkała na niego za 2h jak zrobiłam to wczoraj i gdybała, że może ciąża jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To znowu ja gość z 11.49 . Test wykonałam w dniu spodziewanej miesiączki, i wieczorem była bladziuchna kreska, a ww wtorek byłam na badaniu krwi czyli 3 dni po spodziewanej i hcg wyszło 7 a pani w lab powiedziała że to nie ciąża, ale ja wiedziałam swoje, po 6 dniach od poprzedniego badania czyli po 9 dniach od spodziewanej miesiączki było hcg 60, więc bardzo mało jak na ten tydzień ciąży. Jak dla mnie wszystko może się zdarzyć, więc możesz być ale wcale nie musisz. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no fakt ja mialam slabo widoczna ale jak zrobilam zdjecie i wyslalam znajomej to bylo widac ;) ja i tak na twoim miejscu zrobilabym bete zeby byc spokojniejsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mogło sie zdarzyc ze owulacja ci sie przesuneła i była później. czasem tak bywa. TESTY ROBI SIE RANO A NIE O GODZINIE 14!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilijkaaa
Właśnie, czyli już jakieś stężenie było, a nie bliskie zera. Więc gdybym ja nawet miała te 60 czy trochę więcej, to chyba raczej powinno mi coś pokazać na tym teście teraz, tak? a nie pozostać białe,puste miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robilam po tyg od zaplodnienia i mi nie wyszlo dopiero 2 dni przed spodziewana miesiaczka cos tam test wykazal i potwierdzilo badanie bety bo nawet lekarz nic nie widzial , musialam czekac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
testy sie myla to fakt ja robilam test o 13 i wyszedl takze jezeli jest ciaza to wyjdzie nawet o 22 a na ulotce tak pisza bo faktycznie stezenie rano jest najwieksze. albo czekaj na okres albo zrob bete duzo nie kosztuje a wiesz co i jak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×