Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niunia3

testament

Polecane posty

Gość niunia3

witam mam oto takie pytanie moja babcia chce zapisac testament na moje dziecko ,dziecko ma dopiero 4 latka,w mieszkaniu tym obecnie mieszkamy my z dziecmi i babcia wszyscy jestesmy zameldowani,interesuje mnie to czy w testamencie trzeba by było zapisac ze prwnuczek babci otrzymuje to mieszkanie ale z prawem dożywotniego zamieszkania rodziców czyli nas,,oby po ukonczeniu 18 lat nas nie wyżucił bo różnie w życiu bywa,,pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia3
prosze podpowiedzcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teska44
staraj sie wychowac go tak że Cie nie wyrzuci na starość proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jordan to głupie co piszesz
Umowa dożywocia dotyczy włascicila i przyszłego nabywcy a nie osób postronnych..przedmiotem umowy o dożywocie nie może być spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego, które jest ograniczonym prawem rzeczowym na nieruchomości, która należy do spółdzielni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez seeennsu
Gdyby babcia chciala żebyscie mieszkali w tym mieszkaniu do zasranej smierci to zapisałaby je wam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziciak miałby kłopot
To po co mu takie mieszkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jnjhbjhbjlljjlnl
ha ha to może zanim dzieciak dorośnie pomyślcie o jakimś swoim zabezpieczeniu żeby rzeczywiście was nie wywalił. Siedzicie u babki na krzywy ryj i jeszcze się do jej woli będziecie wtrącać?> Prawnie nie macie się do czego wtrącać bo nic do was nie należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jnjhbjhbjlljjlnl
swoim zabezpieczeniu w sensie - PIENIĄDZE NA INNE MIESZKANIE lub działkę, nieruchomość etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie jak babcia przepisywala swoja czesc mieszkania to bylo zaznaczone ze ma tam tzw dozywotke. :) Jesli to jest prawnuk to nie jestem pewna ale chyba moze zapisac na wnuka i dozywotnio dla siebie co chyba nie ma sensu bo babcia musi byc wiekowa dla prawnuka i na swojego wnuxczka/wnuczke czyli na Ciebie albo na meza nie wiem czyja to babcia Poza tym jest takie cos jak zachowek 10% wartosci mienia spadkowego ale to chyba dotyczy najblizszej rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz istnieje cos takiego nawet jak jet dozywotka to jest tez razaca niewdziecznosc czyli np ja gdybym nie opiekowala sie babcia nie zaspokajala jej potrzeb dreczyla ja psychicznie i rizycznie etc to ma prawo usunac ten zapis :D. Ale ja nic takiego nie robie :) Jesli to mieszkanie wlasnosciowe i jest tylko babci to ona decyduje komu je zapisac jesli chce cale na prawnuka to moze to zrobic Jesli sa inni wspolwlasciciele musza oni wyrazic na taki zapis azgode. a tak wlasciwie czemu chcesz sie tak zabezpieczyc o dozywotke mi chodzi. Chyba cos jest nie tak skoro babcia na wnuczki nie chce przepisac tylko na prawnuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jnjhbjhbjlljjlnl
może w ten sposób babcia daje wam do zrozumienia, że nie jesteście u niej mile widziani ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozni sa rodzice i dzieci taka prawda. W Pl pelnoletnosc osiaga sie w wieku 18 lat :) wiec jesli abbcia zrobi wam psikuska i zapisze to mieszkanie tylko na wnuka to bedziecie miec klops bo moze was wyrzucic w kazdej chwili. Ale skoro jestescie tam zameldowani to nie wiem dokladnie jak sie sprawy maja napewno nie moze zrobic tego w okresie zimowym choc z drugiej strony jego mieszkanie on bedzie decydowac :D radze byc dobra mamusia ;D a zatajanie niczego nie da wystarczy ze pojdie do natariusza pokaze dowod poprosi i odpis aktu albo tylko do wgladu albo w wydziale ksiag wieczystych w sadzie i juz wszystko bedzie wiedzial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tepa babo>>>> zachowek to chyba 10% tak mi sie zdawalo. No chyba ze chodzi o wydziedziczenie jesli np ty autorko jestes wnuczka babci to babcia moze cie wydziedziczyc :P. I jak mieszkanie przejdzie na twojego syna a na jej wnuka to masz wtedy prawo do 10% tak ktos tu dobrze oisze o testamencie i dozywotce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia3
babcia chce na prawnuka ponieważ sie tak narazilismy z mężem i babcią ,na wnuka tz mojego męża nie moze bo ma długi i może byc pózniej nie wesoło dlatego stwierdzilismy zeby przepisała na naszego syna ,a dłaczego pytam o dożywotke ponieważ nie wiem co bedzie za 14 lat jak syn ukonczy 18 lat zrozumcie to że nie wiadomo co nam życie przyniesie prawda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Innymi slowy autorko du... blada. Jesli babcia przepisze mieszkanie na wnuka a ciebie np wydziedziczy to masz prawo tylko do 10% wartosci mieszkania o ile jestes jedyna spadkobierczynia. Bo sa tez dzieci babci one sa pierwsze w kolejnosci do dziedziczenia na umowe dozywotki nie masz co liczyc ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj oj oj skoro sa dlugi to jest kiepsko kurcze ja zaczne dopiero studia prawnicze ( 2 kiunek ) w tym roku zaraz chwila dlugi tez sa dziedziczone nie jestem pewna nie chce straszyc ale jak tylko [rawnuk okaze sie pelnoletni i zdolny do placenia to z niego sciagna ale ale jest jeszcze jeden myk jesli babcia jest zadluzona to moze sie wydac ze przepisuje mieszkanie dlatego aby uniknac placenia dlugow nie jestem pewna na jakiej zasadzie to dziala ale tak jest na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak juz macie na karku np komornika to cienko to widze nbajlepiej by bylo aby zanim dowiedza sie o tym ( o dlugach babci ) odpowiednie instytucje bo ze sie dowiedza pewne jak amen w pacierzu byloby wymeldowac babcie i przepisac mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na zapis dozywotki nie masz szans to mize zrobic jedynie toj syn jak juz mieszkanie bedzie jego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia3
no dobrze bo zaczyna mi sie mieszac w głowie a jeśli nie przepisze na nikogo mieszkania a my juz jestesmy tutaj zamęldowani i mieszkamy remontujemy od 5 lat i chce na koniecznie to mieszkanie zostawic dlatego na stutaj przyjeła po śmierci dziadka ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komornika to nie obchodzi mieszkanie babci babcia zadluzona to on zabiera rzeczy ( nie moze wam zabrac rzeczy codziennego uzytku np lozka poscieli ubran jakie macie na sobie ) moze zabrac sprzet ktory nie jest niezbedny do egzystencji np tv kompa Przykladowo w domu jest komp i tv tv kupila abbcia a ty kompa jesli masz na iego paragon kwit zakupu nie mzoe go ruszyc ale juz tv wezmie skoro mieszkacie remontujecie to zbierajcie kwity paragony dowodyz akupu itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia3
BABCIA NIE MA DŁUGÓW ,TYLKO MÓJ MĄŻ A JEJ WNUK DLATEGO DLATEGO NIE CHCE MIESZKANIA NA NIEGO TYLKO NA NASZE DZIECKO TZ JEJ PRAWNUKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno jesli dlugi sa ogromne siegaja wartosci mieszkania albo i wyzsze to liczcie sie nawet z mozliwoscia eksmisji i licytacji pojdzie to po najnizszej cenie czytalam o facecie ktory kupil dom pod jednym z wiekszych polskich miast gotowy z niektorymi meblami sprzetem za jakies 50 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no skoro dlugi ma twoj maz a mieszkanie jest babci to nic nie potrzeba przepisywac :) zaczna mu sciagac z pensji zabiora z domu to co on i tylko on kupil mieszkania nie tkna bo on ma dlugi a nie babcia a mieszkanie jest babci a poza tym jesli przepisze na prawnuka to jsli twoj maz nie splaci to wsiada na dziecko nieraz bywa ze dzieci dziedzicza dlugi rodzicow i bedzie klops wtedy jest spadek tzw z dobrodziejstwem inwentarza i bez dobrodziejstwa inwentarza z dobrodziejstwem dziedziczysz wszystko takze dlugi a bez zrzekasz sie spadku i wtedy lipa np na poczet dlugu zajete zostaje mieszkanie wartosci 150 tys a dlugi wynisza 30 tys plus koszta sadowe komornika itd zapomnij ze zobaczysz reszte tej kasy skoro zrzeklas sie spadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia3
Do KACI jeżeli sądzisz że nie trzeba przepisywać mieszkania to co będzie jeżeli babcia umrze ,co z mieszkaniem ,a tak wogóle czy może na mnie przepisac mieszkanie jako na żonę wnuka tez tą opcje obieraliśmy ale chyba nie zabardzo ponieważ nie mam rozdzielnosci majatkowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile babcia ma lat??? czy twoj maz jest jedynym spadkobierca jak duze sa te dlugi czy maz pracuje jesli tak ile zarabia na umowie czy bierze wyplate na konto czy do reki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i czy macie juz na karku komornika czy kmaz ma zajeta wyplate ostrzegam to co chcecie zrobic to szwindel i jak sie dowiedza odpowiednie instytucje to jest to kryminal ale nie napisze dokladnie jak to dziala bo pewna nie jetenm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz na ciebie niby moze ale chyba tylko wtedy gdy nie ma innych spadkobiercow dzieci babci inne wnuki slowem gdy tylko on jest jedynym spadkobierca bo inaczej bedzie walka o zachowek. ale wtedy wlasnie musialaby byc ta razaca niewdziecznosc ( obdukce swiadkowie telefony na policje na blekitna linie )slowem UDOKUMENTOWANE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia3
dziękuje za odpowiedz,ale cos mnie dziwi dlaczego kryminał z tego powodu ze babcia chce prawnukowi zapisac mieszkanie w testamencie,przecież to jest jej zdanie i jej wola nikt do nieczego nie namawiał sama zaproponowała,ma juz 86 lat ale jest w bardzo dobrej formie jak na te lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BO ZACZNA SPRAWDZAC ( INACZEJ ) moga sprawdzic i wyjdzie to ze twoj maz ma dlugi i chce ich uniknac nie placic dlatego przepisuje mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podateki z tytulu nieruchomosci placisz w urzedzie miasta dochody skarbowka podatki itd a sprawdzaja bo ludie byli zadluzeni mieli wlasne mieszkania i aby uniknac licytacji majatku przepisywali je w roznych formach na osoby niezAdluzone ;( a to jest karakne tzw proba obejscia prawa unikniecia dlugow itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×